5 zásadních rad pro šťastný vztah

Šťastné manželství, věčná láska, vysněný vztah na celý život. Každá žena touží najít toho pravého, pana Božského! Moje babička s dědou spolu žili 50 let a i když si jako malá pamatuju, že babička na dědu taky křičela, jejich vztah byl vesměs harmonický a i po desítkách společných let každý večer seděli na zahradě u stolu, pozorovali sousedy, drželi se za ruku a neustále si měli co říct.

Na poslední návštvě, před tím než babička umřela, jsem se jí zeptala, jestli s dědou byla šťasná a ona odpověděla, že nelituje jediného dne, který s ním strávila. Dlouho mi vyprávěla o jejich vztahu a na základě toho jsem vybrala podle mě 5 nejdůležitějších bodů úspěšného vztahu, kterými se řídím i já. S přítelem jsme stále zamilovaní a šťastní již několik let, A bez jakékoliv nadsázky mohu říct, že náš vztah neustále vzkvétá, i přeš mnoho rozepří a hádek, které ke vztahu prostě patří. Vím, že mnozí se pousmějete a řeknete si, že je to možné jen v pohádkách. Ale věřte, že i v dnešní době je možné být s jedním mužem spokojená, chce to jen na vztahu neustále pracovat…

1. Na chvíli odložte růžové brýle

Dobře si vybrat partnera je absolutní základ případného šťastného vzahu či manželství. Většina žen si naivně myslí, že chlapa změní. Tak to jste, milé dámy na velkém omylu. Pokud vám na muži vadí něco hned od začátku, počítejte s tím, že jeho špatná vlastnost vám bude vadit čím dál víc. Pokud jste se zamilovala do alkoholika, je malá šance, že kvůli vám přestane pít. Je-li váš milý chorobný žárlivec, nedělejte si iluze, že někdy žárlit přestane. Uvědomte si hned ze začátku, zda s jeho zlozvykem dokážete žít a v případě, že ne, tak ruce pryč! Několik let byste se s takovým mužem trápila a pak by stejně váš vztah zkončil rozchodem v lepším případě, rozvodem v tom horším. V zamilovanosti všechny nosíme růžové brýle, ale zkuste je na pár minut odhodit a srovnat si v hlavě, zda vámi vybraný muž  by opradvu mohl být ten pravý. Nemáte-li společné zájmy, cíle, vidinu budoucnosti nebo životní postoj, jen těžko vytvoříte harmonický vztah. I když je to tvrdé, sama pak poznáte, že to byla jen ztráta času.

2. Mějte ráda především sebe

Tak jednoduše to zní a přitom je to jedno z nejtěžších pravidel. Spousta žen si o sobě myslí, že jsou nezajímavé, nudné, tlusté, ošklivé, hloupé a kdo ví co ještě. Zkrátka se vůbec nemáme rády, a přitom toužíme, aby nás měli rádi druzí. S minimálním sebevědomím jen těžko můžeme být ve vztahu šťastní. Naučte se dámy mít rády sami sebe a uvidíte, že i okolí vás bude vnímat jinak, lépe. Kdysi mi kamarádka, která navštěvovala psychologa právě kvůli svému nízkému sebevědomí poradila, ať se každé ráno, než odejdu z domu, podívám do zrcadla a řeknu si: „Dneska ti to sluší, jseš kočka k nakousnutí.“ Dělám to tak již několik let a mé sebevědomí šlo od puberty razantně nahoru a od spousty chlapů jsem slyšela, že ze mě sálá zdravé sebevědomí a sex mi kouká z očí. A to je na mě přitahuje. Každá máme nějaký mindrák, ale je potřeba se s ním vypořádat, a přijmout se takové, jaké jsme, vždyť nikdo není dokonalý. Ale jak vás může někdo milovat, když to neumíte ani vy sama?

Čtěte: Myslíte si, že jste tlustá a neatraktivní?

3. Radost z rozhovoru

Mlčeti je zlato, praví jedno staré moudro. Ale základem dobrého vztahu je naopak komunikace. Avšak není komunikace jako komunikace, určitě to znáte. Povídáte si, argumentujete a stejně to většinou skončí hádkou, ve které se s partnerem urážíte a nakonec vůbec nic nevyřešíte. Tak takhle ne, obviňování, rány pod pás, nekonstruktivní kritika nic dobrého nepřinesou. Naslouchejte partnerovi, zkuste ho pochopit, ikdy, co si budeme dámy namlouvat, s muži je to někdy těžké, co se týká komunikace a naslouchání. Proto vy buďte ta, která bude umět hledat řešení či kompromis. Vždyť jste tým, tak se nesnažte navzájem umlátit argumenty, ale naslouchejte si. Umět se omluvit, povídat si, říkat si své touhy a přání také přispívá k harmonii ve vztahu. Neustále je o čem mluvit a večerní procházka, kde si můžete s parnerem v klidu nerušeně povídat posílí každý vztah.

4. Uznání a podpora

„Výčitkami nikdy ničeho nedosáhneš,“ řekla mi babička v našem společném rozhovoru. Na mužský se musí jinak. Každý chlap chce mít pocit, že je pro svou vyvolenou jedinečný a ten nejlepší. Druhého člověka milujeme celého. Se všemi klady i zápory. Když ho milujeme jen s klady, milujeme ideál. představu a ne reálného partnera. Podporujte své muže ve všem co dělají, za každou maličkost, která vás potěší ho chvalte, jako by vám zrovna snesl modré z nebe. Uvidíte, že to přinese své ovoce. On je totiž rád, když jste ráda, jen má někdy pomalejší vedení. Takže musíte chválit všechno, co se vám líbí a opakovaně 🙂 Každý z nás také potřebuje pocit bezpečí, místo, kde najdeme pochopení, ocenění a podporu v těžkých chvílích. A to nejen my, ženy, ale i muži od nás potřebují někdy utěšit a obejmout. Má-li pocit zklamání, tak vy musíte být ta, co mu dá najevo svou podporu a zvedne mu pošramocené ego.

Čtěte: Pět pravidel mužské životní rozkoše

5. Sex a něžnosti

Neustále si obohacujte váš sexuální život. Stereotyp v intimních chílích už zabil mnoho fungujících vztahů. Překvapujte svého partnera něčím novým, ať už striptýzem jen pro něj, nebo koupí nějaké nové hračky či spodního prádla. Každá maličkost pomáhá vybočit ze stereotypu. Chlap chce mít doma milující manželku, ale zároveň i vášnivou milenku. Přítel mi jednou řekl, že někdy má pocit, že už po něm neprahnu tak jako dřív. Přesto že se milujeme každý den, je fakt, že veškeré akce jeden čas začínal on. A to je chyba! Každý chce mít pocit, že ten druhý po něm i po deseti, dvaceti letech touží. Buďte více aktivní. Vrhněte se na něj kdykoliv a kdekoliv, i když zrovna nejste úplně „rozvrkočená“. Vzrušení a chuť na milování se nerodí večer v posteli, pět minut před akcí, ale už ráno, probuzením, prvními slovy a dotekem. Když se na sebe ráno s milým pousmějete a popřejete si dobré ráno, tak nejenže budete mít krásnější den, ale oba se na sebe budete těšit, až spolu skočíte do postele. Sexualita je obrazem vztahu. Šťastní manželé proto nezapomínají na doteky, polibky, objetí, komplimenty, překvapení a milá slova.

Čtěte: Nezbytné sexuální polohy pro každou dvojici

8.7.2011 12:00| autor: (lakaca)
Více o tématu: Téma láskazahrada

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist