David Gránský: Svatbu ještě nečekejte

Čeští diváci ho poprvé mohli zaznamenat v talentové soutěži X-Faktor, kde se probojoval do samotného finále. Potom si idol dívčích srdcí na nějakou dobu odskočil na studia Pražské konzervatoře, kde vystudoval hectví a kde v minulých dnech také zdárně odmaturoval a přitom stačil natočit pár seriálů a filmů. Slušné skóre, nemyslíte?

Davide, ty ses zapsal do povědomí diváků především účastí v talentové soutěži X-Factor, kde ses dostal do samotného finále. Jak vzpomínáš na toto období?

Na toto období nemohu samozřejmě vzpomínat jinak, než pozitivně. Bylo to celé jako ve snu, ze kterého jsem se probral až po skončení soutěže. Došlo mi ale, že soutěž byla pouhý začátek a že ta opravdová práce mě teprve čeká. Soutěže podobného formátu akorát ukazují, jak to může vypadat, když na sobě budete tvrdě pracovat. Pokud však nezačnete, vrátíte se zpět odkud jste přišli.

Co tě vedlo k tomu poslat si přihlášku na hereckou konzervatoř?

Vedla mě k tomu moje maminka, která mě po soutěži kopala neustále dopředu, abych na sobě nepřestal makat. Jelikož ve mně od malinka viděla „klauna“, tak mi řekla, ať to alespoň zkusím. A ono to vyšlo (smích). Jsem za to velmi rád, protože mě tahle škola posunula zase někam jinam a poznal jsem spoustu skvělých lidí, se kterými se chci vídat i po ukončení studia.

Večírek X-Factor

Tíhnul jsi k herectví od malička?

Myslím si, že ano. Já v tom mám zmatek už od dětství, zda zpěv či herectví. Ale už ve školce jsem na různých besídkách neustále něco zpíval a přednášel a na školách vždy bavil spolužáky.

Akorát jsi odmaturoval… Prozradíš nám, jak to dopadlo?

No, jak bych to řekl…Hlavně, že dopadlo (smích). Tento rok toho bylo opravdu hodně a jsem rád, že jsem to všechno vůbec zvládnul. Dotáčel jsem seriál Vyprávěj, od září muzikál Pomáda, do toho seriál Gympl a zhruba 14 dní před maturitou jsem začal točit Kameňák 4, takže časově i psychicky opravdu náročné…

Musím konstatovat, že ve vašem ročníku je více hereckých nadějí. Tvou spolužačkou je Anna Linhartová…Práskneš nám na ní, jak se ti s ní hrálo?

Ano, ano. Tak my jsme spolu víceméně moc nehráli. Teď na maturitách z herectví jsme se na jevišti pouze párkrát potkali. Ale s ní je to fajn. Je velmi inteligentní a má na herectví většinou dobré a zajímavé názory, což mě na ní baví.

Kde si myslíš, že budeš za 5let?

Tak to opravdu netuším. Pokud jde o práci, tak bych chtěl mít alespoň tolik práce, kolik jí mám teď. To bych byl nejspokojenější.

Zkouška muzikálu Naháči

Ty jsi ale z hudební branže nevypadl tak úplně. Účinkuješ v muzikálu Pomáda, zpíváš dokonce i v seriálu Gympl s (r)učením omezeným, zpíváš po celé České republice…V čem se realizuješ více? V herectví, nebo ve zpěvu?

Toto je pro mě těžká otázka, jak jsem se již zmínil, mám v tom sám zmatek. Já prostě nevím. (Smích). Obojí mě neuvěřitelně baví a naplňuje. A nejvíc se asi realizuji v tom, když mohu propojit zpěv i herectví dohromady.

Máš nějaké další pracovní nabídky?

Momentálně jsem dotočil Kameňák 4, který má mít premiéru 10.10.2013.  A natáčím jeden seriál, který, to ale nemohu zatím prozradit.

Dočetla jsem se na internetu, že sbíráš materiál pro svou debutovou desku. Co je na tom pravdy?

Abych řekl pravdu, tak jsem v tomhle neuvěřitelně zpomalenej a nezodpovědnej. Vždycky se pro něco nadchnu, začnu dělat všechno možný, aby se to zrealizovalo a potom mě to zase pustí, protože nemám čas kvůli jiné práci. Ale strasně rád bych to dovedl do zdárného konce!

O čem nejraději zpíváš?

To se nedá tak jednoduše říct. Asi o něčem, čemu rozumím, co má smysl a pro mě nějaký význam. O něčem, co mě nutí nad tím přemýšlet a dokáže vzbudit moje emoce.

A co soukromý život?

Soukromý život je fajn (smích). Jsem šťastně zamilovaný už čtyři roky a mám se skvěle. Svatbu ale ještě nečekejte!

Jaké bude u tebe léto?

V létě budu pracovat, točit a nahrávat i nějaké písničky, ale samozřejmě pojedu i na dovolenou. S přítelkyní letíme na dva týdny na Kanárské ostrovy, tak se těším, že naberu zase energii do další práce.

Foto zdroj: profimedia.cz

28.6.2013 12:00| autor: Nikol Kouklová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist