Ideální den v životě ženy

Ideální den? Naložit se do vany, dát si dvacet, prostě jen tak lelkovat. Napadne spoustu žen, které se většinu dne nestačí zastavit, protože se stále vezou v kolotoči: práce, děti, domácnost, manžel. Ještě větší počet žen ale dává přednost zcela jiné činnosti.

Budeme-li brát za bernou minci výsledky celosvětového sociologického průzkumu, do kterého se zapojilo 900 žen ve věku kolem 30 let, upřednostňuje většina z nás příjemné chvilky s partnerem, konkrétně 106 minut.

Následuje osm hodin ničím nerušeného spánku, dneska už nezbytné surfování na internetu či komunikace s přáteli prostřednictvím sociálních sítí (98 minut), 78 minut relaxování, 56 minut nakupování, 57 minut telefonování, 75 minut konzumace jídla a 50 minut jeho vaření.

Vědci předložený seznam obsahoval už předem daných 16 aktivit v délce 33 až 106 minut, a tak se na do konečného výsledku promítlo také průměrně 68 minut cvičení, a dokonce 36 minut práce. Vědci totiž kladli ženám na srdce, aby se na věc podívaly z dlouhodobějšího hlediska s tím, že také velmi příjemná činnost může omrzet, stává-li se hlavní nebo jedinou náplní dne. Pokud si ale ženy mohly vybrat samy, jak by strávily jeden jediný den, množství činností se radikálně zúžilo na 619 minut s partnerem, 103 minut na facebooku a 74 minut odpočinku, práci by nevěnovaly žádný čas a dětem a domácnosti pouhé dvě minuty!

[[related]]

I tyto činnosti ovšem zapadají do každodenní rutiny, jen s tím rozdílem, že na ně nemáme ani zdaleka tolik času. Jak by ale vypadal ten opravdu „nej“ den, kdyby se člověk mohl trochu odvázat a dát průchod fantazii? Co třeba surfování tentokrát na mořských vlnách? Erotická masáž provedená námi určenou sexy celebritou? Nebo let v luxusní business class někam hodně daleko?

Pro mě by ideální den souvisel s možností teleportace. Ráno by mi lord přinesl v luxusním hotelu anglickou snídani na zlatém podnose, pak bych se nechala omývat vodami Karibského moře, k obědu bych si dala pekingskou kachnu přímo v Pekingu a večer bych se přemístila někam, kde to žije, třeba na rockový koncert do Paříže. Jenže teleportovat se zatím nejde, tak snad někdy příště…

Foto zdroj: profimedia.cz

26.11.2012 12:00| autor: Marta Dostoupilová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist