10 největších lží o hubnutí

Rad jak zhubnout je tolik, že se v nich už skoro nelze vyznat. Jen některé z nich jsou navíc skutečně účinné, zbytek je slušně řečeno k ničemu. Jaké jsou nejčastější bludy?

Ananas podporuje spalování

Ananas je zdravý, napomáhá lepšímu proudění krve, chrání proti zánětům a obsahuje enzym bromelain, který napomáhá štěpení tuku, ten ale během trávení ztrácí účinnost.

Jedině light výrobky

Podle odborníků výrobky s tímto označením vůbec nepomáhají při hubnutí. Je to logické – obsahují méně kalorií, a proto nás méně nasytí, tím pádem jich tedy musíme sníst více. A pokud mají méně tuku, o to více je v nich zpravidla cukru.

článek

Jezte více malých porcí denně

Ano, je lepší více menších porcí než se naprat jen třikrát denně – ráno, v poledne a večer. Ani to ale nepomůže. Kdo chce zhubnout musí více kalorií vydávat než přijímat.

Pomůže očistný půst

Postění se a pití čaje, vody nebo vývaru pomáhá organismu zbavit se jedů. V našem těle ale žádné jedy nejsou, jen produkty látkové výměny a těch se během půstu v těle hromadí více a zatěžují tak ledviny a játra. Sice pár kilo zhubneme, ale pak se zaručeně dostaví jo-jo efekt.

Chce to nejíst večer

Ne, takhle to nefunguje. Kdo si dá poslední jídlo v pozdním odpoledni, má zpravidla ráno velký hlad, a snídaně je proto bohatší, než bývá zvykem.

Jen sportem se hubne

Běhání, plavání, jízda na kole nebo aerobic – to vše má samozřejmě svůj význam. Ale sportem se nespálí tolik kalorií, kolik si myslíme. Půlhodina rychlého běhu = kelímek čokoládové rýže. Důležitý je nejen pohyb, ale i vyvážená strava.

článek

Zázračná dieta glyx

Žádný vědecký důkaz, že by fungovala, neexistuje. U glyx diety jde o to pohlídat si potraviny s vysokým glykemickým indexem (chleba, brambory). Ano, zhubnout se takhle dá. Ale ne více, než budete-li si hlídat celkový denní příjem kalorií.

Před jídlem sklenka studené vody

Tělo spálí 35 kalorií, když zahřívá litr vody na svou teplotu. Jedna sklenka tedy nijak výrazně nepomůže. Není také pravda, že voda tlumí pocit hladu – ten se jen dostaví o něco později. Mezi jídly se ale vyplatí vypít větší sklenku vody nejlépe pokojové teploty.

Ostré koření spálí tuky

Platí to bohužel jen částečně. Koření sice tělo rozpálí, nicméně spalování tuků neprospívá, alespoň ne tolik, aby se to dalo změřit.

Citron zbavuje tuku

Jedině je-li v čistících prostředcích. V těle to tak nefunguje. Navíc spousta diet, jejichž je citrón základem, obsahuje velmi málo živin.

Foto zdroj: profimedia.cz

19.9.2013 10:00| autor: Marta Dostoupilová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist