Tělo jako důkaz: Nemoci se dají vyčíst ze zrcadla.

Plešatost nemusí představovat jen vadu na kráse či záruku vášnivého sexu. Podle jednoho průzkumu jsou holohlaví náchylnější k srdečním chorobám. Nemoci, které vám hrozí, může signalizovat například délka prstů či paží, či velikost prsou.

Plešatost = špatné srdce

Muži, kteří plešatí na temeni hlavy, jsou podle japonského výzkumu více ohroženi nemocemi srdce. A čím dříve začne člověk ztrácet vlasy, tím hůře. Nemocím srdce se dá naštěstí předejít dodržováním správné životosprávy.

Kratší ukazovák = osteoartróza

Pokud je ukazovák kratší než prsteník, hrozí osteoartróza kolenou. Za vše může nižší hladina ženského hormonu estrogenu, která s osteoartrózou souvisí. I tady se vyplatí dbát na prevenci, zejména dodržovat správnou váhu, aby nebyly zatíženy klouby.

Krátké nohy = nemocná játra

Podle britské studie z roku 2008 mívají ženy s kratšíma nohama vyšší hladinu čtyř enzymů, které způsobují onemocnění jater. Podle vědců existuje souvislost mezi způsobem, jakým se tělo vypořádává s tukem, a funkcí jater.

Špatný čich = Parkinsonova choroba

Dospělí, kteří nejsou po čichu schopní poznat skořici, banány nebo citron, jsou podle nové neurologické studie až pětkrát více ohroženi Parkonsonovou chorobou. Jak se proti tomu bránit? Vědci radí vyvarovat se toxinů a konzumovat hodně vitaminu B.

[[related]]

Hubené nohy = cukrovka

Ženy s objemem stehna nižším než 60 cm jsou náchylnější ke koronárnímu srdečnímu onemocnění a dost často umírají dříve. Aspoň to tvrdí jedna dánská studie. Příliš málo svalstva může vést k cukrovce typu 2 a následnému selhání srdce. I tady se lze závažnému onemocnění čelit konzumací většího množství ryb a cvičením.

Krátké ruce = Alzheimerova choroba

Podle studie publikované v časopise Neurologie jsou ženy s kratšíma rukama 1,5krát více ohroženy Alzheimerem. Tyto ženy mohly ve vývinu trpět potravinovým deficitem, který je může předurčovat k pozdějšímu snížení kognitivní funkce. Prevencí je co největší zatěžování mozku, konzumace lesního ovoce, zeleniny a mastných ryb a všeho, co obsahuje kyselinu listovou.

Vysoká postava = rakovina vaječníků

Zatímco u žen vysokých 152 cm je riziko rakoviny vaječníku 1,6 %, u žen vysokých 168 cm se pohybuje kolem 2 % a s každým dalším centimetrem ještě roste. Potvrdila to studie oxfordských vědců. Ti ale jedním dechem dodávají, že výška není ani zdaleka tak rizikovým faktorem jako obezita, vystavování se ultrafialovému záření, kouření a toxiny v ovzduší.

Velká prsa = rakovina prsu

Daň za sexappeal může být krutá. Podle vědců mají prsatější ženy větší dispozice k onemocnění rakovinou prsu než ty méně obdařené. Vše se ale ještě musí důkladněji probádat. Dobrou zprávou je, že rakovina prsu je jednou z nejlépe léčitelných forem této choroby. Pokud se ve vaší rodině vyskytla rakovina prsu, je dobré podrobit se vyšetřením a více se věnovat prevenci – i tady se vyplatí dodržovat zdravý životní styl, snížit riziko pomáhá také kojení.

Foto zdroj: profimedia.cz

18.4.2013 10:00| autor: Marta Dostoupilová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist