Rozvedla jsi ženatého muže? Na tohle se připrav!

Konečně tvůj miláček dal vale své manželce a váš vztah je už veřejný, už žádné schovávačky a tajné líbání někde u hřbitova, jako by vám bylo patnáct. Doufáš, že nyní už bude vše jen krásné, a to nejhorší máš za sebou. Ale rozvést ženatého chlapa může rozjet řadu nepříjemností. Zkrátka ještě nemáš vyhráno. S čím bys měla počítat?

rozvedeny-muz-1-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock

Rozvedla jsi ženatého? Tohle tě čeká

Láska si prostě nevybírá, a tak se často zamilováváme do chlapů, do kterých bychom neměly. Vztahy s nimi znamenají řadu komplikací a problémů. Pokud zahoříš láskou k ženatému muži, asi ti nemusíme vyprávět, kolik bezesných nocí ti tento vztah přinese. Pohybuješ se na tenkém ledě, a přitom vůbec nevíš, jestli někdy bude zcela tvůj. Ale i když se tak stane, a on přistoupí k rozvodu s tím, že odteď jsi jenom ty, ještě nemáš vyhráno. Na tohle se připrav:

Odsoudí tě okolí

Možná to může být jen závist, protože rozvést chlapa se podaří málokteré. Většinou milenky ženatých mužů i přes veškeré naděje nakonec končí samy, protože jim po pěti letech, kdy jejich miláček pendluje mezi nimi a právoplatnými manželkami, dojde trpělivost a vztah raději ukončí. Každopádně odsouzení okolí se s největší pravděpodobností dočkáš.

Neboj, my tě nesoudíme a rozhodně to nechceme vidět tak černobíle, že jsi mrcha, co využila svých ženských zbraní, aby jiné ženě, která už třeba není po několika porodech tak přitažlivá, odloudila manžela. Je dost možné, že sis vytrpěla své, když jsi několik let přihlížela tomu, jak se tvoje životní láska vrací večer k jiné, které ho už třeba nemiluje. Ale okolí to kolikrát vidí jinak, a v očích těch druhých jsi prostě bezcitná ženská, co krade ostatním štěstí. Asi nemá cenu to každému na potkání vysvětlovat, je to jejich problém, a možná si tím svým postojem řeší nějaké vlastní trable.

Dlouhá cesta k jeho rodině

Nic naplat, nemůžeš si představovat, že ti rodiče tvého partnera padnou okolo krku, když tě poprvé uvidí. Záleží tedy na tom, jaký měli vztah se svou bývalou snachou. Pokud byl ideální, mohou tě brát jako vetřelce. Ale tohle musíš chápat, rodiče se většinou snaží vycházet s partnerkami svých synů, ale občas mohou mít problém s tím, že to jejich syn střídá jako ponožky, a tak když konečně s jednou zakotví, doufají, že je to napořád.

Ale neboj, i k tobě si jednou najdou cestu, jen jim dopřej čas. Netlač na pilu a snaž se je pochopit. Jejich snacha, byť bývalá, patří do rodiny, a tak její nástupkyni berou automaticky jako narušitele, není to nic osobního proti tobě. Proto neřeš to, že tě nemají rádi hned první den, co tě poznají. Dej jim i sobě šanci.

Přečti si také:

Nevyřízené účty s jeho bývalou

Když si něco začneš s někým, kdo už má závazky, tak chtě nechtě se i něco přenese na tebe. Manželství prostě není jen jako vztah na hromádce a má svá právní pravidla. Při rozvodu dochází k rozdělení majetku a někdy to není tak snadné, jak by se zdálo. Takže počítej s tím, že pokud si vyrazíš se svým miláčkem na chatu, objeví se tam jeho bývalá s tím, že je to jejich společný majetek. Navíc někdy musí manžel na svou bývalou platit výživné, pokud ona nepracuje.

Když jsou ve hře děti, je situace ještě komplikovanější. Nejen že se sem tam budeš starat o jejich děti, ale ještě budeš muset řešit konflikty ve výchově. Koupíš jeho dětem sladké? Tak počítej s tím, že ti bude volat jejich matka, že si nepřeje, aby jedly tolik cukru. A to ani nemluvíme tom, že najednou musíš měnit termín dovolené, na kterou jsi chtěla vzít jeho děti, jen proto, že ona přišla s tím, že mají zrovna preventivní návštěvu u doktorky.

Může to udělat i tobě

Sice to není pravidlo, ale jisté obavy jsou na místě. Ne nadarmo se říká, že když to udělal své bývalé, udělá to i tobě. Zkrátka pokud už jednou vyměnil manželku, je možné, že to udělá znovu. I když samozřejmě záleží na důvodu, jestli si se svou ženou už nerozuměl a pochopil, že ty jsi ta pravá, tak je pravděpodobné, že spolu vydržíte až do smrti. Ale jestli prostě jen potřeboval opět zažít ten pocit zamilovanosti, a hlavně novou a mladší ženu, tak se to stejné může opakovat za deset či dvacet let.

Zkušenosti čtenářek:

Daniela (34 let): „Já jsem tedy vztah s rodiči mého muže, který se kvůli mně rozvedl, měla hezký už od samého začátku. Ale asi to bylo tím, že Mirkova bývalá žena byla fakt případ. Byla dokonce o pět let mladší než on a svými šílenými nápady dělala peklo celé jeho rodině. Navíc se skoro nestarala o jejich malou dceru, a pořád si někde lítala s kamarádkami. Takže si jeho rodiče oddechli, když jim Mirek řekl, že se bude rozvádět. Jediný problém byl právě s jeho bývalou, která ho pořád milovala a snažila se ho získat zpět. Předváděla se před ním v mini sukni a sváděla ho, jak se dalo. Občas jsem se trápila představami, že Mirek neodolal,“ svěřila se nám Daniela.

Běla (29 let): „Mně se taky povedlo rozvést jednoho muže. A vědělo to celé mé okolí. I když jsme počkali, než jsme po rozvodu spolu začali oficiálně randit, stejně si všichni dali dvě a dvě dohromady a najednou jim došlo, proč nás viděli tak často spolu. Jeho bývalá je hodná a laskavá ženská, takže jsem to schytávala ze všech stran. Nakonec jsem ten tlak neunesla a navrhla svému partnerovi, že se z vesnice, kde si všichni vidí do talíře, odstěhujeme. Bohužel on za žádnou cenu nechtěl, protože to byla jeho rodná ves. Naše velká láska tak skončila, já nyní žiji ve městě a on se ke své hodné ženě opět vrátil,“ má smutnou zkušenost Běla.

Alice (38 let): „Myslím si, že to není tak, že žena muže rozvede. Copak je nesvéprávný? Nejspíše něco v manželství neklape, když se poohlíží jinde. Já jsem tedy se ženatým nikdy nechodila. Ale spousta mých kamarádek ano. Nevidím v tom problém. Řešit by to měl ten, kdo vztah zrovna má, ne ten, kdo je single a zakouká se do zadaného,“ má jasno Alice.

 

1.8.2023 2:00| autor: Alžběta Bublanová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist