Bláznivá povolání, u kterých nebudeš věřit, že vážně existují. Jedlík psího žrádla, profi tulič i falešná družička

Co všechno dnes lidé neudělají pro svoji obživu! Ať už tě jako nejbrutálnější pracovní pozice napadne cokoliv, můžeme tě ubezpečit, že oproti našemu seznamu je to pořád slabý čajíček! Který job je vážně masakr?

blazniva-povolani-1100x618.png Zdroj: iStock

Tohle bys vážně dělat nechtěla

Tak jasně, že práce opravdu baví a naplňuje jen ty největší klikaře. Daleko víc je těch, kteří do ní chodí proto, že zkrátka musí. Vždyť nájem a jídlo něco stojí! A protože i na trhu zaměstnání platí, že co jiný kraj, jiný mrav, ve světě se nabízejí fakt zajímavé možnosti, jak zaplatit účty. Co už je na hraně?

1. Jedlík psího žrádla. Jen pro fajnšmekry!

Jít do rachoty a tam se od rána do večera cpát zvířecími konzervami, granulemi a paštikami? Tenhle flek asi není pro každého. Jenže se podrž. Ochutnávač, který své postřehy ohledně chuti a možných nedostatků sdělí výrobci, vydělá za velkou louží v přepočtu milion korun ročně. Tedy něco kolem 80 tisíc měsíčně! S tím už se dá slušně přežít, co? Zajímalo by nás, jestli si dotyčný bere práci domů a u telky spořádá pytel psích dobrot. Ty jo, snad nemusí žvýkat i kosti na čištění zubů…

2. Profesionální tulič. Něco pro osamocené

Pro člověka, který je single a postrádá trochu lidského tepla, se vymyslelo parádní řešení. A kde jinde než v Japonsku, v zemi bizarnostem zaslíbené. Tam existuje agentura s databází „objímačů“. Ti si lehají vedle zákazníka, poskytnou mu rameno a za příplatek ho hladí ve vlasech. Tyhle prapodivné služby využívají především ženy, které svému společníkovi platí od hodiny. A není to zrovna nejlevnější záležitost, vždyť 60 minut vyjde na zhruba 1500 korun! Pokud chlápek denně takto obšťastní tři dámy, bídou asi netrpí.

3. Falešná družička. Mega přetvářka

Každá nevěsta touží po velkolepé svatbě. Jenže co s tím, když není zrovna oblíbená a nemá žádné kamarádky? Kdo se s ní jako vyfotí ve svatebních šatech? Tuhle patálii vyřeší pronájem družiček. Americká společnost pošle bandu holek v hezkých šatech a slavnostním výrazem ve tvářích téměř kamkoliv. A naúčtuje si „jen“ od 7 do 50 tisíc korun, samozřejmě záleží na druhu svatby. Najaté kamarádky se tam nafutrují krevetami a dortem, popřejí hodně štěstí a jedou zase o dům dál.

Přečti si také:

4. Nastrčený truchlící. Trošku depka

Opak předchozího případu je tenhle mazec. V lidské touze vydělávat prachy se fakt meze nekladou! Jak jinak si vysvětlit založení anglické společnosti, která nabízí, že vyšle na pohřby svého truchliče? Ten pak v první řadě projevuje lítost a předstírá, jak ho odchod zemřelé (cizí!) osoby zdrtil. Kolik si za tohle představení řekne? Téměř dva tisíce korun za jednu „štaci“. Silné kafe, co myslíš? A jen pro otrlé povahy…

5. Živá figurína. Fajn pro lenochy

Jako postavit se do výlohy nějakého obchodu a celou směnu v nehybnosti zírat na kolemjdoucí? Smysl téhle práce moc nechápeme, když stejný úkol splní i plastová manekýnka, navíc gratis, ale budiž. Ramínko na šaty v životní velikosti si za svou trpělivost a pevnou vůli odnese přibližně 2500 korun za hodinu. V Americe, samozřejmě. U nás by tahle částka asi neprošla.

14.3.2024 7:00| autor: Lucie Feiková | zdroj: solution-loans.co.uk/blog/top-12-crazy-jobs-that-pay-crazy-money

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist