Má milenku? Víme, kolik měsíčně vás stojí!

Nevěra je narušení vztahu, na tom se nejspíš všichni shodneme. Co všechno ale může způsobit kromě nedůvěry v partnera a psychické újmy? Velký schodek v rodinném rozpočtu! Chcete znát reálnou částku? Tak to se radši posaďte!

Máte pocit, že se vám téma nevěry, podvádění a klamání ze strany partnera obloukem vyhýbá? Můžete mluvit o velkém štěstí. Statisticky vyšlo najevo, že třetina lidí, která žije v dlouhodobějším vztahu či v manželství, má s nevěrou zkušenosti. Pokud tedy máte doma někoho, komu můžete stoprocentně důvěřovat a kdo nevěru nevyhledává, ani nevíte, čeho všeho vás dotyčný ušetřil. Nervy? Hladovka? Deprese? Pocit méněcennosti? Kdyby jenom to!

Muži za zálety utrácejí!

Ženská nevěra je stejné zlo jako ta mužská. Páchá stejné škody. Pokud se ovšem dá hledat alespoň nějaká výhoda, všeobecně nestojí buď nic, nebo hodně málo peněz. Něžné pohlaví totiž málokdy platí za muže v restauraci útratu, nebo mu přispívá na telefonní paušál. Nesponzoruje ani oblečení či tajné výlety do drahých a vzdálených hotelů. Ano, jsou to muži, kterým tyhle položky zatěžují účet a tím i rodinný rozpočet! Kolik že to vlastně dělá?

Podle průzkumu se jedná v průměru o dva a půl tisíce korun měsíčně. To znamená, že taková „bokovka“ přijde muže, nedej Bůh vašeho, až na třicet tisíc ročně! To je polovina výdajů české domácnosti na bydlení a jídlo. Pokud máte problém s financemi a nikdy dřív jste ho neměli, tady je možná příčina.

článek

Jak poznat nevěru?

„U nás doma nikdy nebyl problém vyjít s penězi, až poslední dobou, kdy jsme potřebovali rekonstrukci koupelny a manžel se pořád rozčiloval, že na takové malichernosti nemá teď ani čas, ani prostředky. Připadalo mi to divné, bála jsem se, že má problémy v zaměstnání, žili jsme jen z jeho příjmu,“ říká čtyřicetiletá Jitka, která zjistila něco, co vůbec nechtěla.

„Odpověď na všechny otázky jsem našla ve chvíli, kdy jsem mu v kapse u saka našla účtenku z klenotnictví. Provalila se jeho nevěra a dluhy, které mu z tohohle poměru zůstaly,“ smutně krčí rameny sympatická úřednice. Nechcete skončit jako ona? Pak si občas spočítejte všechny výdaje a příjmy vaší rodiny, jestli tam náhodou něco nechybí. Je to takový barometr toho, že se vás nevěra netýká, i když… Jistotu nemá nikdy nikdo.

A co tajemství vašeho partnera? Vypadlo mu někdy z kapsy něco, co se vám nelíbilo?

Foto: Profimedia.cz

30.12.2013 12:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist