Dal mi kopačky…… Na Valentýna!

Růže a čokoládové bonbony. A taky příležitost, dát svému miláčkovi najevo, jak moc o něj stojíte. Kdo by odolal? Jenže Hanka má z letošního Valentýna zcela opačnou zkušenost.

Na toho letošního Valentýna opravdu nezapomenu. Už ráno jsem se naklonila ke svému milovanému, který sladce spal a pohladila ho po tváři s tajným přáním, že bychom si to večer mohli patřičně užít. Tenhle svátek sice zrovna nemiluju, jenže jakákoliv příležitost se hodí. A tak jsem se začala připravovat na večer. Koupila jsem si svůdné podvazky, oblékla sexy šaty. Jenže partner se na vějičku ne a ne chytit. Nezbývalo, než vyslovit přání nahlas. Jeho nepříliš nadšená reakce mě zaskočila, nicméně měla jsem ještě jeden triumf v rukávu. „Je přece ten pitomý Valentýn,“ vyhrkla jsem zoufale. To, co přišlo poté, jsem rozhodně nečekala. „Jasně, je Valentýn,“ řekl milovaný. A tak mám konečně příležitost ti říct, že už nedokážu žít ve lži. Nemám tě rád a trvá to už hodně dlouho.“

Inu, i tak někdy končí sen o velkém romantickém večeru: namísto žhavého sexu, pořádně ledová sprcha.

Hančin případ není zdaleka ojedinělý. Množí se zástupy těch, kteří dostali kopačky například o Vánocích, nemálo je těch, pro něž byl krok do Nového roku zároveň pádem na ústa, protože se právě dozvěděli, že je se vztahem ámen. Tento nečekaný knock out chápeme, vždyť kdy jindy je příležitost zapálit za sebou mosty a první lednový týden zahájit s čistou hlavou, že? A vskutku originálním dárkem je oznámení o konci vztahu na oslavě narozenin, nejlépe kulatých nebo nějak významných: osmnáctých, jednadvacátých, třicátých či čtyřicátých. A je jedno jsou-li vaše nebo partnerovy. Proč tomu tak je?

článek

Zmíněné dny a výročí jsou jakýmsi milníkem a zároveň příležitostí popřemýšlet o tom, jakým směrem se náš život vlastně ubírá a zda by nebylo už konečně na čase přehodit výhybku.

Ano, inteligentní člověk řeší kritickou situaci hned, jak nastane, a nenechává vše takzvaně vyhnít. Jenže spousta lidí jede na autopilota a třeba konkrétně Valentýn je pro ně něco jako budíček. „Hej, probuď se. Už léta vlastně nejsi šťastný, to si jen namlouváš, začni s tím konečně něco dělat!“A tak pilot doposud dřímající spánkem medvěda na chvilku vezme osud do vlastních rukou… Pro mnoho lidí je stimulem i třeba skutečnost, že se jejich kamarád zrovna na Valentýna zasnoubil. Ve světle téhle radostné události může svůj vztah vidět ještě žalostněji.

Ať už jste single vlastním přičiněním, nebo vás partner opustil (doufejme, že to nebylo letos na Valentýna), jedno je jisté. Vždycky koncem něčeho začíná něco jiného. A nezbývá než doufat, že daleko krásnějšího. Není přece nic lepšího než být čerstvě zamilovaná!

A jaký byl letos ten váš Valentýn? 

Foto zdroj: profimedia.cz

17.2.2014 8:00| autor: Marta Dostoupilová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist