Změnil se váš partner k nepoznání? Víme proč!

Seznámila jste se s princem a do dvou let se z něj stal žabák – proměna, kterou většina mužů v partnerském svazku projde, trápí mnoho žen. Je možné pochopit, co se s vaším mužem stalo? Ukážeme vám, že ano. A navíc poradíme, jak se s tím vyrovnat!

Kdo se tady vlastně změnil?

Seznamování a navazování vztahů je hra, která má svá pravidla od pradávna. Je vcelku logické, že na potenciálního partnera chceme zapůsobit co nejlépe, abychom ho získali. Platí to u mužů i žen. Je důležité si to přiznat, než se začneme zabývat tím, proč se doma potkáváme u jednoho stolu s někým, koho najednou ani nepoznáváme. První otázka tedy zní: „Je opravdu jiný partner, nebo jsme se změnily my samy?“ Odpověď bude pravděpodobně někde uprostřed… Přesto je zajímavé, že muži „otočí“ takovým způsobem, který u žen není až tak častý. Jak je to možné?

Návrat k přirozenosti

Je to daleko jednodušší, než by se na první pohled mohlo zdát. Váš protějšek se ze dne na den nestal novou bytostí, ale pouze se vrátil k tomu, co je mu vlastní a přirozené. Někomu se to daří „schovávat“ déle, jiný se projeví dříve. To je celkem individuální záležitost, ale platí, že postupně s odezníváním prvotní fáze zamilovanosti odhalují muži své pravé já. Nemusí to vést ihned k rozchodu, když zjistíme, že jsme se vlastně zakoukaly do někoho úplně jiného, než kým náš partner vlastně je. Je ale dobré si ujasnit, co je pro nás osobně akceptovatelné, a co už nikoli. Ptáte se, zda nešlo odhalit některé vlastnosti dříve? Někdy je to možné, ale ve většině případů si ženy různé náznaky nechtějí připustit. O to více mohou být zklamány, než kdyby si přiznaly určité skutečnosti, které jim třeba našeptává intuice.

článek

Nejčastější proměny mužů

Z elegána hastroš – z muže, který v počátcích vztahu vždy dbal na sladěné oblečení, se stal člověk, který si klidně vezme pruhovanou košili a kostičkovanou kravatu? Nedá se nic dělat, jen se projevilo to, že pánové upřednostňují zejména pohodlí a praktičnost a po čase se přestanou hlídat, jak na vás působí. Smiřte se s tím, jestli na něj ve společnosti pak divně pokukují, je to jeho problém, ne váš.

Z gentlemana buran – nepříjemné zjištění je, když se z pozorného společníka stane člověk, který nerespektuje ani hlavní zásady společného soužití, jako je právo na soukromí, ohleduplnost a podobně.  Stanovte si, jaké hranice jsou pro vás nepřekročitelné, promluvte si a podle toho dále jednejte.

Ze štědrého muže šetřílek – tahle proměna je velmi nepříjemná, a jestli nemáte na peníze stejný názor, velmi přemýšlejte o tom, zda budete ve vztahu pokračovat. Pravděpodobně to bude stále skřípat.

Z upovídaného partnera nemluva – dříve jste si povídali dlouhé hodiny a nyní váš partner sotva promluví? Neděste se, to se jen projevil jeden se zásadních rozdílů mezi mužem a ženou, kterým je odlišná potřeba množství a intenzity komunikace. Naučte se s tím žít, není to nic neobvyklého.

článek

Co s „novým“ partnerem?

Je zřejmé, že čím jistější se muž ve vztahu cítí, tím více odhaluje své méně příjemné charakterové vlastnosti. Je jen na nás, jak se s tím vyrovnáme. Nejdůležitější rada zní: „Nechtějte muže měnit.“ To se ještě opravdu žádné ženě nepovedlo a je to zbytečné plýtvání energií. Spíše se zaměřte na sebe. Zkuste se sama sebe zeptat: „Co mě přitáhlo právě k tomuto muži, jaké podvědomé síly zafungovaly, co to říká o mně samé?“ Možná budete překvapena, co vyplyne na povrch. Mnoho partnerů potkáváme v životě proto, aby nám nastavili zrcadlo, nebylo tomu tak i v tomto případě? Možná ano, možná ne… Dokážete-li si poradit s těmito otázkami, zvládnete zajisté i vztah s „novým“ mužem.

Foto: profimedia.cz
26.6.2013 10:00| autor: Lenka Šimková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist