Chceš převychovávat chlapa? Nezkoušej to!

Našla sis chlapa a ze začátku ses nad ním mohla rozplynout? Připadal ti jako ten nejúžasnější člověk pod sluncem. Jenže jste spolu začali bydlet a tobě se nepodařilo mu vysvětlit, že ponožky nemůže nechávat válet na podlaze a že je fajn umýt po sobě hrnek od kafe? Prostě spadly ti růžové brýle a nejraději bys ho předělala k obrazu svému? Nedělej to!

Neuklizené nádobí, rozházené noviny, hromada oblečení na židli – věci, co tě nejspíš vytáčí k nepříčetnosti. Pokud si ale myslíš, že chlapa předěláš, jsi na omylu!

Před kým je nejlepší včas utéct?

Základní rada zní: Pokud narazíš na něco zásadního, co ti na něm vadí, raději zařaď zpátečku. Chlapi se totiž nemění. Jestli mají nějaké špatné vlastnosti, a že jich určitě mají víc než dost, s léty to bude jenom horší. Své o tom ví naše čtenářka.

Ze začátku to bylo prima. Byl pozorný, nosil mi květiny, zval mě na romantické večeře,“ vypráví devětadvacetiletá Petra. Jenže když se s Martinem sestěhovali, a začalo to vypadat vážně, došlo k obratu. „Pořád chtěl vědět, kde a s kým jsem. Snažila jsem se mu vysvětlit, že se nemá čeho bát, že ho mám ráda a jsem mu věrná. Ale nedal si říct a mně to začalo lézt na nervy. Pochopila jsem, že ho nepředělám, tak jsme se rozešli,“ vypráví. A udělala dobře. Nejspíš měla co dělat se žárlivcem, který by jí život proměnil v peklo. Tady prostě žádné vysvětlování nepomůže. Od chronických lhářů, ženatých, kteří stále slibují rozvod a nikdy ho neuskuteční, žárlivců nebo těch, kteří čekají servis, aniž by sami hnuli prstem, včas uteč. Je to to nejlepší, co můžeš udělat.

Nehraj si na jeho matku 

Pokud je ale v zásadních věcech spolehlivý, dokážete se spolu domluvit a vrcholem jeho prohřešků je to, že nechává špinavé prádlo na židli a po nedělním obědě chrápe na gauči, máš vyhráno. A rozhodně nezkoušej takového chlapa převychovávat. Zamilovala ses do něj? Tak ho ber takového, jaký je. Třeba i s tím, že si boty po sobě uklidí jenom jednou za týden a že ho po holení ani nenapadne umýt umyvadlo. Jasně, tvé čistotné povaze se tohle příčí, ale ruku na srdce, ty také můžeš mít spoustu zlozvyků, které zase štvou jeho. Buď velkorysá a nedělej ze sebe jeho matku.

„Trvalo mi dlouho, než jsem se naučila nad některými věcmi prostě mávnout rukou,“ říká čtyřiadvacetiletá Markéta po tříletém soužití s Honzou. „Myslela jsem, že musí být všechno na svém místě a vadilo mi, že Honza prostě nechává věci tam, kde mu zrovna upadnou. Teď už spoustu věcí neřeším. Jasně, nějaký pořádek musí být, ale hlavně, když jsme v pohodě my dva,“ vysvětluje s úsměvem.

Buď nad věcí a užiješ si legraci

Jestli se chceš přece jenom pokusit na něj nějak zapůsobit, jdi na to od lesa. Pokud udělá něco podle tvého gusta, nešetři pochvalou. Jestliže ne, zapomeň na výčitky. Žádný chlap si nechce připadat jako malý peskovaný kluk. Určitě ti bude příjemnější mít vedle sebe chlapa, ne cvičenou opičku, která sice udělá to, co chceš ty, ale jinak od ní nemůžeš čekat žádnou iniciativu.

Mnohem lepší je muž, který sice neuklízí, ale má na věci vlastní názor. Když ho začneš kontrolovat a přikazovat mu, uteče před tebou. Ideální muž, který do písmene splní tvoje nároky a bude dělat jenom to, co ty chceš, neexistuje. Tak se zkus domluvit s tím reálným. I když to někdy bolí a chce to pevné nervy, nakonec zjistíš, že je to fajn. Buď nad věcí a nakonec uvidíš, že si přitom odpouštění drobných prohřešků možná užiješ i trochu legrace…

A jaké jsou tvé zkušenosti s převýchovou mužů? Myslíš, že se dá převychovat? Zkoušela jsi to někdy? Podle nás to prostě nejde. Chlapi se nemění. No i když. Mrkni do naší super retro galerie. 🙂

Foto: Shutterstock.com

22.1.2016 4:00| autor: Helena Stejskalová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist