5 věcí, kvůli kterým tě chlap zaručeně opustí. Neděláš je náhodou?

Chceš si svého chlapa udržet? Tak se vyvaruj zbytečných chyb, které by mohly znamenat konec vztahu. Tady máš hned pět věcí, u kterých máš téměř stoprocentní jistotu, že tě kvůli nim ten tvůj pustí k vodě.

Muži sice obecně neřeší nějaké vztahové problémy a ledacos dokáží přehlídnout, ale i tak existuje několik situací, co nikdy neskousnou. Takže pokud víš, že s tímhle mužem chceš prožít zbytek života, zkontroluj, jestli neděláš těchto 5 zásadních chyb.

1. Odpíráš mu sex

Jasně, každá z nás někdy nemá náladu, je zničená z práce a unavená z domácích prací a to poslední, co by chtěla, jsou milostné hrátky. A v případě že máš doma charakterního chlapa, jistě tvůj nezájem pochopí. Ale jen pokud nebude trvat delší dobu. Hodláš ho trestat odmítnutím sexu po nějaké výživné hádce? Pak počítej s tím, že se brzy jistě poohlídne jinde. Jestli něco na chlapy vůbec nefunguje, pak je to právě odmítání sexu. I ty bys měla vědět, že sex je jedním z hlavních pilířů vztahu a pokud ho chlap nemá, těžko odolá nabídce své sexy kolegyně. Nehledě na to, že ve vztahu bez intimností se brzy začnete odcizovat a rozchod bude na spadnutí. Takže svému muži sex neodmítej a koneckonců uděláš radost nejen jemu, ale i sobě. Špatná nálada z práce bude rázem pryč a to nemluvíme o těch kilech, co půjdou dolů úplně sama…

2. Nestojíš při něm

Klidně se spolčíš s jeho matkou a notuješ si s ní, jaký je hrozný bordelář a k tomu přidáš historku o tom, jak se minule opil tak, že ani netrefil do dveří, ačkoli tě prosil, abys o tom pomlčela? Tak to děláš velkou chybu! Muž v tobě potřebuje spojence nikoli nepřítele. Možná jsi ho okouzlila svými krásnými tvary a jsi dobrá v posteli, ale pokud se na tebe nemůže spolehnout, těžko s tebou bude budovat vážný vztah. Muži se sice tváří jako silní drsňáci, ale doma prostě potřebují mít ženu, která je podrží. Takže už žádné pomluvy a pusu na zámek. Jeho matce prostě řekni, že její syn si dal dvě piva a přišel v pořádku domů a basta. Uvidíš, že za tuhle drobnou lež tě bude milovat ještě víc.

3. Jsi hysterka

Panikaříš, když vám ujede autobus, šílíš z toho, že nemáš ještě dárky na Vánoce a můžeš vyletět z kůže, jakmile se doma něco pokazí? S takovou povahou ženy nemívají moc štěstí v lásce. Neříkáme, abys v sobě potlačovala emoce, ale všeho moc škodí a pokud zbytečně hysterčíš z každé maličkosti, riskuješ, že se chlap vedle tebe nebude cítit příjemně a brzy tě opustí. Tak hoď některé starosti za hlavu a otevři si se svým miláčkem víno. Uvidíš, že vše se vyřeší a rozbitá myčka nestojí za ty nervy a už vůbec ne za rozpadlý vztah. Muži chtějí pohodovou ženu a s tou pak klidně vydrží celý život.

4. Přestala jsi o sebe pečovat

V dlouhodobém vztahu už nemáme sílu se po ránu namalovat ještě dříve, než ten náš otevře oči a leckdy vyměníme nepohodlné těsné šaty za domácí tepláky. A to je v pořádku, protože stále sexy prostě nemůžeme být, ale to neznamená, že se přestaneš malovat úplně a sukni na sebe nenavlíkneš ani při vašem výročí. Muži chtějí mít vedle sebe ženu krásnou a stále žádoucí. Takže, až tě příště pozve na večeři, zajdi si ke kadeřníkovi a kup si nové šaty. Dopřej mu ten luxus a obuj si boty na vysokém podpatku, ať se může pyšnit tím, že má okouzlující kočku, za kterou se každý ohlídne. A pokud jde o takové základní věci, jako jsou oholené nohy nebo deodorant, tak to snad nemusíme ani připomínat. Na tohle nezapomínej, ač si myslíš, že to toho tvého nezajímá, moc dobře si všimne každého nedostatku.

5. Tlačíš ho do něčeho, co nechce

Každý vztah se vyvíjí a jednou, pokud je ten pravý, stanete spolu před oltářem a budete mít děti, ale těžko po několikaměsíční známosti. Chlapi se snadno vylekají a nesnáší pocit, že je někdo do něčeho tlačí. Žádost o ruku raději přenechej jemu. To on musí mít pocit, že tě dobyl. Stejně tak představování jeho rodičům a kamarádům. Až bude čas, určitě tě vezme do své oblíbené hospůdky ke svým kumpánům a jednoho dne i na oběd ke své mamince. Ale dokud ti tohle nenavrhnul, tak se nijak nevnucuj, jinak váš vztah skončí dříve, než se mohl posunout někam dál.

Co na to říkáš? Myslíš, že ten tvůj by skousnul, kdybys ho pomlouvala před jeho mámou nebo odmítala sex? Napadá tě ještě nějaká fatální chyba, která by zapříčinila rozchod? A jaké chyby ty naopak neskousneš u mužů? Napiš nám do diskuze.

Foto: shutterstock.com

5.12.2016 4:00| autor: Alžběta Bublanová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist