Skřípe ti vztah? Přestav ložnici ve stylu feng-šuej a vrátíš do něj romantiku a lásku

Místo romantiky a příjemných večerů ve dvou máš tichou domácnost, kterou střídají bouřlivé hádky? Nečekej, až se rozchod zeptá, a zabraň mu jednoduchou přestavbou ložnice. Funguje to lépe než poradna!

Čínské tradiční učení feng-šuej pomáhá nastolit harmonii prostoru. A kde jinde je teď potřeba zachovat klid a souznění, než v rozhádané ložnici? Vždyť je to naprostá bojová zóna! Podle tohoto starého umění stačí udělat pár kreativních změn a tvůj vztah bude opět sršet zamilovaností. Kde začít?

1. První kroky s úklidem

Teď nejde jen o setření podlah a prachu. I když, do toho by ses pro zvýšení efektu měla pustit taky. Je třeba odstranit všechny věci, které jsou v blízkosti východu z ložnice. Podle feng-šuej se tak umožní plynulý chod životní energie zvané čchi. Když se prý zbavíš všech překážek a zbytečností, které jen zabírají místo, oživíš tím milostný život.

2. Pusť k sobě světlo

Tohle možná neuslyšíš ráda, ale je nejvyšší čas pořádně umýt okna. Přiznejme si, že by ses v rámci vánočního úklidu do téhle „disciplíny“ stejně musela za pár dní pustit, takže vlastně budeš v předstihu. Zmíněná vitální síla čchi totiž do místnosti přichází oknem. Proto by se mělo udržovat v čistotě, aby v jejím příchodu nic nebránilo. Lepší výhled ven je takový bonus navíc!

3. Vsaď na červenou

Rudá barva je symbolem vášně a symbolizuje štěstí. Jak ji začlenit do výzdoby, aby to nepůsobilo násilně a vyzývavě? Udělej čistku v domácí zahrádce. Květiny s ostrými listy nebo trny přestěhuj jinam. Feng-šuej tvrdí, že podněcují chladné reakce partnerů. Co se týče umělých květů, ty zase vytvářejí negativní energii (šáry). V ložnici nech jen ty živé a „posaď“ je do keramických červených květináčů. Tím se povzbudí láska, romantika i vřelé city.

4. Odnes fotografie jiných lidí

Chápeme, že snímky rodiny a přátel navozují hezké vzpomínky, ale ve spací oáze nadělají víc škody než užitku. Působí totiž rušivým dojmem a připravují o pozornost jak tebe, tak tvého partnera. Když už fotky, tak pouze takové, na kterých jste vy dva. Nemáš žádné zdařilé, protože ten tvůj se nerad usmívá do objektivu a kazí záběry? Pak je tu ještě další varianta ideálního doplňku.

5. Uklidňující obrázky

Jestli jsi manuálně zručná a nebojíš se žádné výzvy, je to jen dobře. Najdi hřebíčky a kladivo a vrhni se do práce! Pořiď si nebo klidně namaluj obrázky s meditativními motivy, ty vnáší do prostoru hezké pocity a emoce. Lotosový květ působí mírumilovně, řeka vytváří pocit pohody a vodní kaskády zase přináší uvolněnou atmosféru. Už víš, co a kam pověsíš?

6. Nezapomeň na detaily

Toužíš po dítěti, ale v momentální situaci si to netroufneš ani vyslovit? Keramická nádoba naplněná rýží dokáže divy. Jsou to elementy země spojené s plodností, tudíž tato kombinace zvyšuje šance na početí. A pozor, podobně je na tom i dekorace ve formě mušlí. Ty podporují ženskou energii. Nutno dodat, že jejich počet by měl být vždy devět, nic víc, nic míň. Takhle to stanovilo umění feng-šuej, a protože se používá již několik staletí, určitě je to mnohanásobně potvrzené…

Co říkáš na takovou záchranu vztahu, jdeš do toho? Napiš nám svůj názor do diskuze pod článkem, budeme se moc těšit na příspěvky! A pokud chceš další inspiraci, mrkni na video. Uznej, že tyhle feng-šuej ložnice jsou naprosto božské! 

A další krásné ložnice najdeš také v naší fotogalerii. Vybrala by sis?

Foto: Profimedia.cz, shutterstock.com

7.11.2017 4:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist