Šťastný a spokojený muž: 5 zaručených rad, které fungují!

Mít doma usměvavého a vždy dobře naladěného muže, je zbožným přáním snad každé ženy. Jenže nic není jen tak. To, jestli bude muž ve vztahu šťastný, záleží ve velké míře právě na nás ženách. A my víme, jak na to. Pokud dodržíš vcelku jednoduchá pravidla, začnou se dít velké věci…

Pro začátek je potřeba si uvědomit, že ani nákladný dárek, či mimořádná přítulnost v posteli nenapraví dlouhodobě páchané křivdy na jeho postavení ve společnosti, na jeho egu, na jeho duši. Musí se za všech okolností cítit jako chlap a musí vědět, že ty v něm chlapa vidíš. Jedině tehdy z něj bude mužská síla vyzařovat a on bude opravdu šťastný a spokojený. Jak toho ale docílit?

1. Nepoužívej sex k obchodování, ani jako odměnu

Když ty mně, tak já tobě… Nikdy! Zapomeň na to! Milování má být pouze projevem bezpodmínečné lásky a ne obchodním artiklem. Možná se ti ho podaří párkrát ošálit a dosáhnout svého, ale tvá vypočítavost zanechá v jeho srdci ránu, kterou už ničím nezacelíš. Je pravda, že sex je pro muže velmi důležitý, avšak ne nejdůležitější. A už vůbec ne, pokud ho bude mít jen za odměnu. Ani ten sebelepší sex totiž neudělá muže šťastným, když není provozovaný s upřímnou chutí a i vše ostatní ve vztahu drhne. A navíc ti hrozí, že dopadneš jako přítelkyně Lukáše:

Co na to muži?

„Sex k životu potřebuju, ale rozhodně se jím nenechám vydírat. Nechce jedna, bude chtít druhá, s tím si vážně hlavu nelámu,“ krčí rameny Lukáš (28 let).

2. Nech mu volnost a toleruj jeho koníčky

Je pochopitelné, že s ním chceš trávit co nejvíce času. Miluješ ho, on miluje tebe a tak očekáváš, že se ti bude věnovat. Ale nemůžeš po něm chtít, aby se vzdal svých přátel a koníčků. Z veselého a životem nadšeného chlapa se rázem stane hromádka neštěstí. A nebyla pro tebe náhodou právě jeho životní energie tak přitažlivá?

Co na to muži?

„Jestli něco na ženách nesnáším, pak to je jejich pocit, že musíme trávit všechen čas pořád společně. S minulou přítelkyní jsem se právě kvůli omezování rozešel. Chci si zajít zahrát hokej, na pivo nebo fotbal s kamarády, aniž bych pak měl doma tichou domácnost. Mně přeci taky nevadí, když jde ke kadeřnici nebo s kámoškama na kafe,“ rozčiluje se Petr (33 let).

3. Nedělej z něj „ženu v domácnosti“

Jasně, že nechceme být doma za služku. I muži by měli ve společné domácnosti přiložit ruku k dílu. Vždy je to o domluvě. Ale nutit ho vykonávat, přesně podle rozpisu všechny domácí práce bez rozdílu jeho egu rozhodně neprospěje. Není hospodyňka. Je chlap!

Co na to muži?

„Rád doma své ženě pomůžu, když nestíhá, klidně umyju okna, vyžehlím si košili, uvařím večeři. Ale má první manželka byla na mateřské, celé dny drbala s kamarádkami a na práci doma nesáhla, já přišel po dvanáctihodinovce domů, musel jsem si uklidit i uvařit a ona luštila křížovku. No, už je bývalá,“ směje se Karel (35 let).

4. Nedávej mu za vinu svoje „špatné dny“ 

Máš menstruaci, bolí tě hlava, nakrkla tě tchyně, vytočil šéf… Kdo by nebyl mrzutý a naštvaný. Ale on za to nemůže! Čím víc si na něm budeš vylévat vztek, tím více bude jeho nespokojenost viditelná. A jednoho krásného dne ho tvá náladovost přestane bavit. Někdy zkrátka není na škodu, nechat si svou špatnou náladu pro sebe.

Co na to muži?

„Nevadí mi, když má žena špatnou náladu, pochopím i slavné PMS, ale nesmí to být často. Když je obden naštvaná a já nevím proč, leze mi to na nervy. Nechci odnášet to, že Věra od vedle ji zdrbala, nebo že se v práci hádá s kolegyní. To je pro mě jako rudý hadr na býka,“ přiznává Daniel (27 let).

5. Nikdy, ale opravdu nikdy ho neponižuj!

Tak tady snad není o čem diskutovat. Zesměšnit a ponížit svého partnera, ať už před jeho přáteli, nebo naprosto cizími lidmi, by si neměla dovolit žádná žena. Urážky a zpochybňování jejich mužnosti vnímají muži jako tu největší zradu na světě. A nikdy nezapomenou.

Co na to muži?

„Zastávám názor, že co se doma upeče, to se doma taky sní. Takže vytahovat na veřejnosti věci, které tam nepatří, beru jako největší podpásovku. Jednou mě takhle má bývalka ztrapnila na firemním večírku. Od té doby na ně chodím zásadně sám,“ krčí rameny Kryštof (29 let).

Mít dobrý vztah, to se rovná notné dávce tolerance, pochopení, leckdy i pořádné porci sebezapření, ale hlavně lásky a vzájemné úcty. Pokud takhle dobře namícháš svůj vztah, nemůžeš prohrát.

A co si myslíš ty? Souhlasíš, nebo máš ještě nějaký nápad, jak udělat muže šťastným? Poděl se o něj s námi.

Foto zdroj: shutterstock.com

20.6.2016 4:00| autor: Petra

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist