Náladovost: Zabiják vztahů. Zbav se jí, naučíme tě to

Jsi chvíli šťastná a veselá a hned zase smutná a naštvaná? My ti rozumíme, hormony s námi prostě občas šijí víc, než je zdrávo, ale pozor na to. Muži tyhle naše nálady jednoduše nesnáší a klidně jsou ochotni díky nim ze vztahu i vycouvat. Pokud o toho svého nechceš přijít, měla by ses je naučit ovládat. Naučíme tě to!

Protivná sprostá holka

Ráno vstáváš usměvavá jako sluníčko, dopoledne jsi nervózní, po obědě vtipná a veselá, navečer protivná a vzteklá? Pak máš docela slušně zaděláno na to, aby tě tvůj chlap opustil a našel si nějakou citově vyrovnanější.  Jasně, my víme, že vydržet v práci s totálně protivným šéfem, co se po tobě celý den vozí, pak letět do obchodu, táhnout do pátého patra bez výtahu těžké tašky s nákupem, vařit se s večeří, protože tvůj partner pozval na návštěvu jeho letitého kamaráda a ještě se u toho usmívat, je práce pro vraha, ale věř nám, někdy se ti vyplatí zatnout zuby. Muži mají vedle sebe totiž rádi pohodové ženy a ne vystresované neurotičky. To mimo jiné potvrzuje i Pavel:

„Před lety jsem chodil s Katkou, nádhernou blondýnkou, kterou mi každý kamarád záviděl. Postavu měla výstavní a obličej jako panenka, ale jakmile se za námi zavřely dveře našeho bytu, nemohl jsem s ní vydržet ani minutu. Byla neskutečně protivná, vztahovačná, urážlivá a vydržela se mnou nemluvit klidně několik dní. Nakonec jsem si našel holku, co sice vypadá tuctově, ale zato její chování mi to bohatě kompenzuje. Je milá, umí povzbudit, vyslechnout a taky pochválit,“ líčí své zážitky manažer Pavel (33). 

Zavaž mi střevíček!

Je nám jasné, že máš skvělé a mnohem lepší nápady, než tvůj muž, ale musíš být rafinovaná. Pokud na něj bez obalu vychrlíš, co všechno je na jeho návrzích špatně a proč v žádném případě nemohou fungovat, aniž by sis ho pořádně vyslechla, můžeš si být jistá, že brzy sbalí kufry. Pokud chceš mít spokojený vztah, nauč se prosazovat své názory nenápadně. Ideálně, pokud muž uvěří, že ten skvělý nápad je vlastně z jeho hlavy. Jestli něco muži nesnášejí ještě víc než naše PMS, pak je to panovačnost a neschopnost dělat kompromisy. Teda, pokud po svém boku nemáš moulu, který nezvládne zařídit vůbec nic. Zdravě sebevědomý chlap, co si váží sám sebe, nadřazený a panovačný přístup prostě moc dlouho snášet nebude.

„Je neskutečné, jak některé ženy umějí chlapům zkazit život. Můj kamarád, mimo jiné bezva chlap, si jednu panovačnou stíhačku nastěhoval do bytu a od té doby si z něj udělala boxovací pytel. Vyházela mu kompletně nový nábytek a z jeho kapsy si zařídila nový interiér, donutila ho prodat nové auto, aby měli na luxusní (zbytečnou) dovolenou a pak mu frnkla za druhým, kterému dál nerušeně diktuje. Dámy, nic proti, ale takové taktiky jsou opravdu odporné,“ svěřuje se Martin (36) a doplňuje, že chudák je chlap, co se dá utáhnout na vařené nudli a pro lásku nevidí nalevo ani napravo.

Co na nás muži ještě nesnáší?

  • Vydírání slzami – Inu, přivolat tu a tam slzy, abychom milého dostaly tam, kam chceme, se mnohdy vyplácí a je to účinnější, než kdejaké vyhrůžky a ultimáta. Ale nic se nemá přehánět. Ty máš přece úroveň a umíš použít jiné ženské zbraně proto, abys zasáhla cíl.

  • Stíhačství – Odešel drahý na jedno pivko za kamarády po náročné šichtě a ty mu po hodině voláš, abys zkontrolovala, kde se vlastně nachází? Vykašli se na to, akorát si vysloužíš přezdívku „stíhačka“ a přijdeš o plusové body, co mají ženy, které svému muži důvěřují a bez problémů ho „pustí“ na jedno či na dvě. Takovou ženskou totiž nenechá žádný chlap doma čekat kdovíjak dlouho, protože co kdyby mu přece jenom frnkla za jiným, co chmelovému moku neholduje!

  • Žárlivost – Není nic horšího, než když se mu pravidelně prohrabáváš mobilem, sjíždíš jeho facebook a vůbec ho všemožně šmíruješ, přičemž jsi pak ještě protivná, když mu ta blbá bloncka od nich z kanclu lajkne nějaký příspěvek. 

  • Ufňukanost – Ano, žena má být ženou, ale ne malou holkou. Když budeš pořád kňourat, jak tohle nezvládneš a tamto nestíháš, najde si takovou, co to zvládne. 

  • Náladovost – PMS ještě rozdýchají, zvlášť když se k němu přiznáme a předem je varujeme, že s námi teď asi nebude úplně k vydržení, ale pokud jsi náladová celý měsíc, je víc než jisté, že tě bude mít brzy plné zuby.

Jak se zbavit náladovosti?

  • Zbav se stresu – Stres z práce, z hektického života ti na náladě nepřidá. Nauč se zbavit stresu, u nás skvěle funguje třeba jóga, nebo běh. Pomůže také super film nebo pokec s kámoškou. Když nic nepomáhá, alespoň se se svým chlapem nehádej.  

  • Dobře plánuj – Pokud budeš mít přesně naplánováno, co musíš ten den stihnout a seřadíš si úkoly podle priorit, nebudeš tolik nervózní a pohoda v práci se odrazí i na tvé náladě. 

  • Vyměň antikoncepci – Poctivě zobeš antikoncepci a doma platíš za potvoru, co si pro peprné slůvko nejde daleko? Vysaď hormony a uvidíš, že to budeš zase ty. Milá a příjemná, do které se drahý před lety zamiloval.   

  • Dopřávej si sex – Ano, rády si stěžujeme na bolest hlavy, abychom se vyhnuly erotice, ale co když právě kvůli celibátu se mračíš na celý svět?

  • Nakupuj – Není lepší balzám na duši, než vyrazit na nákupy. Nemusíš si hned vybrakovat celý účet, kup si hrnek pro radost, svíčku, nebo novou knížku. I maličkost tě potěší a zbaví tě špatné nálady.

A ještě jedna rada na závěr, nikdy svého muže neber na nákupy. 🙂 

Foto zdroj: shutterstock.com

22.3.2017 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist