Příběh čtenářky: Chodila jsem se zajíčkem, a teď se bojím, že zůstanu sama

Mladší partner dokáže nabít energií, ale vše má své pro a proti. Ty už mladší nebudeš a tak ti může vadit jeho mladistvé tempo. Večírky, žádná zodpovědnost a o dětech se zatím nemluví. Chození s mladším mužem je možná dobrodružství, které ale často končí rozchodem. Jako v případě naší čtenářky Terezy (35 let), která si chtěla užít divoká léta, než si najde toho pravého. Jak nám ale přiznala, teď se bojí, že se už neusadí.

pribeh-ctenarky-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock.com

Můj předposlední vztah skončil, když mi bylo 32 let a já zůstala sama ve věku, kdy si moje vrstevnice pořizovaly děti a budovaly rodinná hnízda. Jenže já byla po dlouholetém vztahu jak utržená ze řetězu. Robert, tedy můj bývalý, byl přesný prototyp hodného, perspektivního muže, který se jednou dokáže postarat o rodinu.

Jenže náš vztah byl už přechozený a já si uvědomila, že než se vrhnu do stereotypu manželství, chci si něco užít. Dost pozdě po třicítce, ale já prostě neprožila ta pověstná divoká léta, a pokud bych si Roberta vzala, už bych je neměla nikdy. I přes značné protesty mé matky a nejbližšího okolí jsem se vrhla do víru života. Mejdany, cestování a večerní popíjení. K tomu samozřejmě občasné známosti.

Chtěl sex se starší ženskou

A na jednom večírku jsem se seznámila s Davidem, dvacetiletým klukem, který právě nechal studia na vysoké škole a přemýšlel, co se životem. Mně se líbila jeho bezprostřednost a volnost, kterou jsem tak postrádala. Najednou nic nebyl problém, vše se prostě nějak samo vyřešilo a nikam se nespěchalo. Nejdříve jsem skončila s Davidem v posteli, ale později jsme se začali scházet čím dál víc. Jemu se na mně líbila zralost, říkal, že prý vždy byl na starší ženské.

Holky v jeho věku podle něj byly nevyzrálé puberťačky. Říkal mi, že si jen hrají na nespoutanost, přitom jsou ze všeho vystrašené a to včetně sexu, podle něj starší ženský nejsou tak upejpavé a jsou víc svolné k různým praktikám. Nebudu zastírat, že náš vztah byl hodně o sexu. A mně to vyhovovalo. Po vztahu s Robertem, kde už nebyla žádná vášeň, to byla příjemná změna.

Omládla jsem

David byl ve všech směrech jiný než Robert. Žil si hodně podle svého, bydlel v pronajaté garsonce, pracoval jen příležitostně, často popíjel, a když ho něco napadlo, hned to udělal, aniž by se bál následků. Ale to k jeho věku patřilo, vlastně byl David zcela normální mladý kluk. Až tedy na to, že chodil s třicítkou, tedy přesně dvaatřicítkou. Byla jsem to já, kdo se přizpůsobil. Začala jsem žít jako on. Sice jsem chodila na plný úvazek do práce a platila svůj byt, ale jinak si užívala, jako by mi bylo taky dvacet.

Žil jako student, bez peněz a v barech

Davidovi bylo dvaadvacet a mě čtyřiatřicet, když náš vztah začal dostávat první trhliny. Rozhodl se totiž, že se vrátí do školy, míň pracoval a žil prostě jako student, kolikrát neměl ani na jídlo. Když jsme chtěli jet na dovolenou, buď jsem mu ji zaplatila, nebo jsme spali pod širákem. Ale na to jsem si už čím dál více připadala stará. A nejen na to. Na noční život jsem přestávala mít náladu a páteční večery jsem trávila před televizí. David v barech.

Jeho kamarádi v mém bytě

Už dávno bydlel David u mě, aby ušetřil za nájem. A to byla ta chyba. Najednou jsem jeho tempu nestačila a začalo mi vadit, že se vrací až k ránu a někdy v doprovodu svých přátel. Stalo se zvykem, že občas u nás někdo přespal nebo přišel jen tak pobýt. Většina jeho kamarádů bydlela ještě u rodičů a tak jim můj dvojpokojový byt připadal jako palác.

Čtěte také:

Budu někdy matkou?

A pak přišlo tikání biologických hodin a to rozhodlo. David o dítěti nechtěl ani slyšet, prý začal chodit se ženskou, co se tvářila být nad věcí, tak doufá, že nad věcí bude dál. On se vázat ještě nechce, je mu se mnou fajn, ale do konce života to být nemusí. Chápala jsem ho. Vždyť v jeho věku kluci holky střídají a navíc ten věkový rozdíl by byl čím dál horší. Až mu bude třicet, co bude dělat se čtyřicítkou? Věděla jsem, že musím zaplatit daň za to, že jsem si užívala se zajíčkem. Že musím projít bolestným rozchodem, jinak nebudu už mít nikdy vlastní děti a David by se se mnou stejně dříve či později rozešel. Co by totiž za pár let dělal se starou ženskou, která už nemůže mít děti?

Rozchod ho netrápil 

David nic nenamítal, nebojoval o mě, jen se mě zeptal, zdali se budeme ještě alespoň občas vídat. Nevěděla jsem, jestli myslí na sex nebo jen jako kamarádi, ale já už nestála ani o jedno. Byla to krásná léta, ale draze jsem za ně zaplatila. Jsem sama a bojím se, že než seženu partnera, se kterým chci strávit zbytek života, nebudu už plodná, říká trpce Tereza.

Myslíš, že si za vše může Tereza sama? Měla zůstat s Robertem a mít s ním dítě? Nebo udělala dobře, že poslechla hlas svého srdce? A co ty? Chodila jsi s mladším mužem? Má vztah se zajíčkem perspektivu? 

Foto: Shutterstock.com

24.6.2022 3:00| autor: Alžběta Bublanová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist