Strach z rozchodu: Proč muži zůstávají ve vztahu, který je nebaví?

Pánové jsou zvláštní tvorové. I když je vztah nebaví, nebo už v něm nechtějí zůstávat, stejně ho nedokáží ukončit, zůstávají v něm za každou cenu a drží se ho jako klíště. Co je k tomu vede? Lenost, strach a pohodlnost!

Ze statistik vyplývá, že 53 % našinců žije v partnerství, které se jen stěží dá považovat za fungující. Jsou to většinou ženy, kterým jednoho dne dojde trpělivost a řeknou „dost“. Muži si totiž do poslední minuty odmítají přiznat pravdu a tváří se, že se nic neděje. Proč nechtějí odejít z bojové zóny a mít klid? Tyhle 4 důvody jim v tom brání…

1. Samota není pro všechny

I když se strach z toho, že člověk „zůstane na ocet“, vždycky přisuzoval spíš ustaraným ženám, i ti největší chlapáci mají ze single života pořádný vítr. Jen se tím nechlubí na potkání, aby náhodou nevypadali jako exoti!

Z našeho výzkumu vyplývá, že muži a ženy mají překvapivě stejný strach týkající se života bez partnera. Osamění je bolestný zážitek pro obě pohlaví. Obavy o budoucnost se zkrátka nevyhýbají nikomu, i když to odporuje všem dosavadním představám,“ tvrdí na základě své studie americký psycholog Geoff MacDonald.

2. Ach, ta lenost

Neříkáme, že muži občas doma nepřiloží ruku k dílu. Vesměs má však plynulý chod domácnosti na svých bedrech žena. A v tom je ta potíž! Vidina prázdné lednice, přecpaného koše se špinavým prádlem a čtení manuálu pračky není pro pány moc lákavá. O nepořádku nemluvě. Holt lepší být nešťastný a v čistotě, než sám a v bordelu. Takže ano, perfektní servis je důvod, proč muži zůstávají ve vztahu, který tak úplně nefunguje.

3. Výčitky a hádky? Nic pro muže!

Výměny názorů? V těch si nikdo nelibuje. Občas se to dá vydržet, ale definitivní tečka za vztahem v podobě výčitek, nadávek a vytahování kostlivců ze skříně? Zlý sen pro všechny muže. Pánové v hádkách totiž neumí chodit, a proto se jim vyhýbají!

Odborníci z Kanady zjistili zajímavou věc. Muži nemají na dohady slovní kapacitu. Podle nich řekne normální chlápek za 24 hodin průměrně sedm tisíc slov. Jeho polovička za stejnou dobu vychrlí dvacet tisíc slov – což je třikrát víc! Navíc dáma v ráži nešetří řečnickými otázkami, které jsou ve světě mužů něčím zcela nepochopitelným. Takže než by se pustili do hádky, obviňování a výčitek, které přichází s rozchodem, raději ve vztahu zůstanou. Teda pokud se s tebou nerozejdou smskou. 🙂 

4. Strach z nové známosti

Je jasné, že pokud je dotyčný dlouho zadaný, trošku vypadne ze cviku co se týče randění a lovu. No taky aby ne, časy se mění a s nimi i nepsaná pravidla seznamování. Když pak dojde na první sex s novou známostí, je to psychicky náročná záležitost. A ne každý si to užije, jak by si přál.

Z výzkumu vyplývá, že 32 % milovníků je po prvním erotickém zážitku s „náhradnicí“ zklamaných na celé čáře. Z toho jich 23 % v dobrém vzpomíná na milování se svou bývalkou! No jo, změna není vždycky k lepšímu, zlatá stereotypní jistota!

Co si myslíš o těchto důvodech, jsou pro muže natolik pádné, že zůstanou v krachujících vztazích? Napiš nám svůj názor do diskuze! A ještě přidáváme vtipné a výmluvné video, které rozchody pro „chlapsku“ perfektně vystihuje. Vydrž až do konce, pobavíš se! 

Pokud máš toho svého plné zuby ty, ochoč si jednoduše jiné zvířátko. Podívej na tu podobu. Fotogalerie je víc než výmluvná. 🙂 

Foto: Shutterstock.com, facebook.com, pinterest.com

9.1.2017 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist