Žiješ s mužem nebo puberťákem? 4 znaky, které ti o něm odhalí drsnou pravdu

Jste spolu už pár měsíců a máte se rádi. Právě jsi sundala růžové brýle a všímáš si věcí, které ti před tím tak nějak unikaly – vždyť on je někdy jako dítě! Měla by sis dělat starosti? To poznáš podle těchto čtyř bodů!

Kdysi jsem chodila s jedním, co pořád musel být středem pozornosti,“ popisuje sedmadvacetiletá čtenářka Martina. „Když si ho v partě nikdo nevšímal, nebylo s ním k vydržení. Choval se jako žáček prvního stupně,“ krčí rameny. Je Martina jediná s takovou zkušeností? Ani omylem!

„Nesnáším, když se chlap chová jako děcko a vždycky musí být po jeho, bez ohledu na okolnosti,“ vypráví třiatřicetiletá Romana. „Můj ex se vždycky naštval, když chtěl sex a já zrovna neměla náladu,“ objasňuje situaci. Může být ještě hůř? Vždycky!

Pravého puberťáka zakletého v čase bezpečně poznáš podle jistých indicií. Tady jsou! 

1. Všude dobře, doma nejlíp

Na ty doby, kdy jsme v mládí vegetovali ve svém pokoji, rádi vzpomínáme všichni. O co nám šlo? K životu stačilo otevřít lednici a ze skříně vytáhnout čisté oblečení. Žádné starosti, nervy ani povinnosti. Zkrátka mama hotel s plnou penzí. Jenže všechno hezké jednou končí. Takže logicky přijde čas vylétnout z rodinného hnízda. Ale kdy?

Nechce se tomu tvému měnit lokál, ani když mu táhne na Kristova léta? Tady je něco špatně! Buď je to mazánek zneužívající situace, nebo člověk neschopný postarat se sám o sebe. Kdo by to do něj řekl, co? Video ti možná otevře oči! Jedná se o trailer k filmu Lemra líná a je výmluvné až až…

Jsi si jistá, že tobě se tohle stát nemůže? Pozor, podle studií je takových mamánků čím dál víc! Poslední výzkum z Británie jasně říká, že každý třetí muž od 20 do 40 let pořád žije u rodičů a nehodlá na tom nic měnit. Na co se psychicky připravit?

Jako přítelkyně ho budeš jen navštěvovat a po ránu vídat v koupelně jeho příbuzenstvo při čištění zubů. Kdy asi přijdou první hádky, protože tobě dojdou nervy a jemu argumenty? Když už jsme u výměny názorů, i následující řádky ti seberou iluze i vítr z plachet!

2. Trpí pocitem neomylnosti

Každý dělá chyby. Bohužel, ne všichni je dokážou i nahlas přiznat. Jasně, máslo na hlavě přece nesluší nikomu, ale když už tam je, proč to zapírat, no ne? Není podstatné, jestli se jedná o prázdnou nádrž v autě či rozbitý mlýnek na kávu. Kdo použil obě věci jako poslední? To je přece vedlejší, alespoň podle něj! Tahle bitva je předem prohraná. Pro tebe…

Máš co dočinění s někým takovým? Pocit nespravedlnosti a křivdy tě bude provázet celý váš vztah. Chceš to vážně riskovat?

3. Kritika je jeho nepřítel

Stejně jako je každý dobrý skutek po zásluze potrestán, i projevení vlastního názoru může mít neblahé následky. Jeden příklad za všechny? S dobrým úmyslem mu taktně naznačíš, že možná trochu přibral a způsobí to hurikán obří síly. Suše ti známí, že by ses měla víc zajímat o sebe. Přece potrefená husa nejvíce kejhá! Závěr? Jeho vítězoslavný výraz a tvá deprese před zrcadlem. Normální? Jak se to vezme.

Snad pořád žijeme ve světě, ve kterém svoboda slova není hřích, ani to, zač se musíme stydět. Tak proč by to vždycky mělo způsobit tichou domácnost?  Puberťák jeden… Čím dalším se vyznačuje?

4. Řešení? Nic neřešit

Že je fajn občas vytáhnout kostlivce ze skříně a poklábosit, není třeba připomínat. Když se ale uhodí hřebíček na hlavičku a ten, koho se to týká, raději práskne dveřmi a pro jistotu vypne telefon, nevěstí to nic dobrého. Je ti tohle povědomé? Máme špatnou zprávu. Tvůj partner neumí řešit problémy a postavit se k nim čelem – jako pravý muž! Radši vyklidí prostor a vrátí se, až když to uzná za vhodné. Takhle to dělají děti. Nebo se pleteme? Už jsi trochu nalomená a přemýšlíš, jestli toho svého klučinu převychovat, nebo vyměnit za jiný model? U rozhodování mrkni na video! A mysli na to, že když se dokáže malé dítě smát jako dospělý, obráceně to taky může fungovat…

A jaké zkušenosti máš ty? Měla jsi někdy vztah s mužem, který se i v dospělosti choval jako dítě? Možná ti pak budou povědomé i fotky ve fotogalerii. Tam zjistíš i to, proč ženy obecně žijí déle než muži.

Foto zdroj: shutterstock.com, pinterst.com, facebook.com

16.9.2016 4:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist