Nuda a stereotyp ve vztahu? Známe 4 super tipy, jak ho znovu oživit

O lásce se sice říká, že i hory přenáší, ale se stereotypem si rady občas neví. Romantické jiskření, které mělo na začátku vztahu sílu halogenu, střídá jednotvárnost, lenost a děsná nuda. Co s tím? Vezmi otěže do svých rukou a změň to pomocí čtyř jednoduchých pravidel!

Jste spolu už nějakou dobu. Růžové brýle jsi dávno sundala a mezi vámi je to nějaké jiné než kdysi? Lezete si na nervy, jste znudění a dochází k výměnám názorů kvůli maličkostem. Něco je ve vzduchu? Houby, tohle je podle psychologů přirozený vývoj, který potká každou mileneckou dvojici. Naštěstí víme, jak odvrátit katastrofu!

Kalendář vztahových bouřek

Odborníci jsou toho názoru, že první opravdu vážná krize zaklepe na dveře po ročním výročí vztahu. Když ji pár překoná, ještě zdaleka nemá vyhráno. Další udeří po třech letech a ta poslední kolem sedmého roku soužití. Důvody? Nejdříve opadne prvotní zamilovanost, pak vyjdou na světlo špatné návyky partnerů a všemu nasadí korunu odlišné názory na budoucnost. Tím to ale nekončí!

Nějak bylo, nějak bude

Přichází jednotvárná realita, která jde sice oběma účastníkům na nervy, ale přece: „Všude je něco a nic není ideální.“ A než se člověk naděje, má pocit, že vztah už se nemá kam vyvíjet, rezignuje a stane se obětí stereotypu. I když domácí stav nouze není nijak parádní, rozchodem a balením kufrů to končit vážně nemusí. Navrhujeme resuscitaci partnerství! Možnosti by byly – a hned čtyři. Lásku ti můžou oživit tyhle čtyři body. Zkusíš je s tím tvým?

1. Nastavte si sexuální budík

Možná to zní šíleně, ale zoufalá situace si žádá zoufalé činy, tak proč se nevykašlat na předsudky? Nebudeme si namlouvat, že po pěti letech spolu divočíte čtyřikrát týdně jako za mlada. Erotika se vytrácí a s ní i touha po blízkosti toho druhého. Je to tvůj případ? Víme, co s tím!

Domluvte si předem časový milostný harmonogram. Takové lechtivé hodiny „H“. Uvidíš sama, že ani jeden nebude chtít porušit stanovená pravidla a sex nabere zcela jiné obrátky. Obnovíte ztracenou intimitu a to je základ! Co třeba atmosféru ještě okořenit nějakým sexy oblečkem? Inspirovat se můžeš ve videu!

2. Buďte v kontaktu

Vidíte se jenom večer a celý den o sobě nevíte? Chyba. Chápeme, že za daného stavu vám to takhle vyhovuje, ale i ta nejhloupější textovka nebo krátký telefonát znamená, že jeden na druhého myslí a není mu lhostejné, kde a s kým jeho protějšek trajdá. Zkrátka pište si, emailujte, posílejte vtipná videa. Dávejte o sobě vědět a ukažte, že máte oba zájem být „ve středu dění“.

3. Zahrajte si na kouzelnou vílu

Jedna z věcí, která má podle psychologů přímo léčebné schopnosti, je působení radosti partnerovi. Chce ten tvůj psa, hodinky nebo boxovací pytel? Pokud ti to umožní tvé finanční možnosti, dopřej mu to. Pochopí, že ti na něm pořád záleží a neházíš flintu do žita. A kdo ví, třeba se taky brzy dočkáš nějakého překvapení…

4. Dejte si od sebe „voraz“

Pokud všechny dosavadní pokusy selhaly, nabízí se ještě jedno řešení. Jenže bacha, není to univerzální možnost, jak všechno napravit. Záleží na tom, jak dlouho jste spolu a jestli chvilkovou pauzu ustojíte. Může to skončit rozchodem, jestli vám nově nabytá svoboda zachutná. Ale taky svatbou, když zjistíte, že bez sebe nemůžete být! Ale fakt pozor, je to trochu riskantní, takže dvakrát měř, jednou řež…

Co ty na to? Máš odvahu tyhle tipy vyzkoušet? Měla jsi někdy vztah ve stereotypní krizi? Napiš nám o tom, co ti pomohlo a inspiruj tak ostatní. Budeme se těšit na příspěvky v diskuzi!

Foto: shutterstock.com

29.6.2016 4:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist