Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Profil nevěrného muže

Profil nevěrného muže

Profil nevěrného muže

Magazín: Sex a vztahy | autor: Lucie Elen | vydáno 23. 06. 2014

Ať si kdo chce, co chce říká, v jistých případech se řídíme, muži i ženy, naprosto stejnými hesly. Ukázkovým příkladem je třeba nevěra. Pro ni existuje jediné zažité motto, a to zní: „Zatloukat, zatloukat, zatloukat, a když to praskne, zase zatloukat!“.

Jako modelový příklad jsem se tentokrát rozhodla „uchopit“ mého kamaráda a neúnavného proutníka Jirku. Za pomoci nátlaku, vydírání a násilí :-) jsem z něj dostala informace a dokonalý přehled o tom, co se chlapům nejspíš honí hlavou při návratu domů, poté co se provinili nevěrou.

Jirka má přítelkyni, tu oficiální, zhruba půl roku (což je v jeho případě nadlidský výkon). Osobně Veroniku příliš neznám, viděly jsme se jen párkrát, ale popsala bych ji asi jako půvabnou, milou, průměrně inteligentní - a mezi námi velmi vyvinutou, blondýnu s modrýma očima. V podstatě by se dalo říct, že je to typická ikona mužské sexuální touhy. To v případě Jiříka ovšem neznamená, že v jeho – jak on sám říká „srdci“, není místo i pro jiné „ikony“.

Po dlouhém přemlouvání, vykrucování a zoufalých pokusech odbočit od tématu se mi podařilo ho zmáčknout – prozradil všechno a tady to je…!

Představme si modelovou situaci, kdy se muž vrací domů ke své přítelkyni a nemá úplně čisté svědomí. Před pár okamžiky prožil sexuální extázi se svou milenkou – užil si, ale teď mu hrozí průšvih, hrozí, že se prozradí. V tuhle chvíli musí k situaci přistupovat tak obezřetně, jako když vstupuje se zapáleným cigárem do muniční továrny.

Nastává situace, kdy  jeho mozek zpracovává zhruba tyto údaje:
Objekt – domov, přítomnost lidské bytosti – ano, identifikace – žena, 25 let, blond, klíčová slova – miláček, láska, vztah, žárlivost, průšvih! Vyhodnotit data – podle postoje a výrazu má podezření, předpokládaná doba výbuchu hysterie - cca 20 min.

Pak se ozve onen startovací impulz – „Kdes byl takovou dobu?/popř. Můžeš mi říct, kdes byl celou noc?“. Teď záleží na každém jednotlivci, jak má tu svou „zmáknutou“.

Podle Jirky obecně platí následující:

 • Jakmile se chlap vrátí domů s kyticí růží nebo dárkem bez zřejmého důvodu a ve vzduchu je cítit nevěra, pak je dotyčný buď nevinný a skutečně vás miluje, nebo je to záletník amatér.
 • Profesionální Cassanova se po návratu domů chová nenuceně a působí tak, jako by se vracel z válečné mise, kde zachránil svět a ona ho po návratu domů umí jen peskovat. Jednoduše se na ni snaží hodit pocit viny z podezřívání tím, že si třeba vymyslí historku, která z něj udělá hrdinu, mučedníka nebo chudinku.
 • Amatérismus při zahýbání se prý projevuje také tím, že váš milý z ničeho nic začne častěji střídat parfémy, vody po holení nebo kravaty. V nejhorším případě zcela změní některé své zvyky a názory.
 • Ačkoliv ženy často tvrdí, že když se ten prevít přizná, tak nebudou ječet, většinou je to právě mužovo přiznání, které spustí hlasitý řev a spílání. Proto se chlapi většinou snaží zatloukat.
 • Žena je tvor všímavý a zvídavý, proto se každý záletník snaží zahladit stopy (rtěnka na košili, parfém, účty z restaurací...). Ne vždycky se to ale povede – ženské sonary zaznamenají i sebemenší detail.
 • Když už nastal po návratu domů křížový výslech a provinilec neví, kudy kam, většinou se pokusí situaci otočit. Beze slova se sebere a začne si hystericky balit kufry (v horším případě vám, v lepším sobě), čímž se pokouší iniciovat hraný rozchod. Většinou je tato scéna doprovázena slovy, „Už toho mám dost! Umíš jen žárlit a podezíráš mě z něčeho, co bych nikdy neudělal, protože já blbec miluju jen tebe!“ Někdy to prostě na dotyčnou zabere. Chlapi mají zkrátka o ženách, hlavně o té své, určitý „obrázek“, na němž staví veškeré své teorie.

Nejoblíbenější filmy nás žen aneb Které filmy jsou pro nás kulťáky?

Nejoblíbenější filmy nás žen aneb Které filmy jsou pro nás kulťáky?

Tentokrát jsme chtěli vědět, na jaké filmy zkrátka nedáte dopustit a váš výčet je naprosto fantas...

Ještě než jsme se s Jirkou rozloučili (na což už určitě netrpělivě čekal), nedalo mi to, a potrápila jsem ho ještě jednou otázkou. Říká se, že ženu si stoprocentně získáte, když jí budete říkat to, co chce slyšet. Například to bývají účinné fráze jako: "Miláčku tobě to tak strašně sluší, nezhubla jsi?", nebo také "Ale jistě že pojedeme příští týden ke tvé matce!". Nutno podotknout, že ne vždy to bývají věty pravdivé.

A jaké tedy exitují takovéto věty v případě mužské nevěry - věty, jimž my, ženy zkrátka uvěříme proto, že jim věřit chceme? Podle Jirky by to mohly být třeba tyto...

Co chtějí ženy slyšet:

 • Kam se na tebe ta chudinka z kanclu hrabe, je sice mladá, ale to je tak všechno.
 • Kámoš si našel nějakou bokovku, nechápu co z toho má. Chudák ta jeho.
 • Dlouholetí partneři si v posteli přece rozumí vždycky nejlíp, no nemám pravdu?
 • Všimni si jak se ta nová holka v kanclu přede mnou předvádí. To je fakt trapný.

Stejně tak mi Jiřík vysvětlil, že existují věty, které často bývají pravdivé, ale je nutné se jim prý vyhnout, protože to jsou prý věci, které žádná slyšet nechce, protože jim nevěří...tak nevím.

Co ženy slyšet nechtějí :

 • Tuhle kravatu? No tu jsem si koupil přece proto, abych se ti líbil, miláčku a náhodou stála majlant.
 • Vyříkáme si to na rovinu, nechci ti lhát, vyspal jsem se sekretářkou, ale bylo to strašný, už jsem se těšil na tebe.
 • Ten parfém, co ze mě cítíš, na mě stříkla prodavačka. Škoda že se to profláklo, chtěl jsem tě překvapit.
 • Tuhle kytku jsem ti přinesl jenom tak, prostě jsem si uvědomil, co pro mě znamenáš.

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (6)

Datum Autor Nadpis
21. 07. 2014 bertoslava Histericke sceny (reakcí: 0)
25. 06. 2014 Lojza Jirka říkal.... (reakcí: 1)
24. 06. 2014 lucik21 ... (reakcí: 0)
24. 06. 2014 Bobina1 - (reakcí: 0)
23. 06. 2014 AlexandraAlexis ... (reakcí: 1)
23. 06. 2014 kativas doma (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Eucerin Krém na nohy UreaRepair Plus 10%

Pro zdravou pokožku nohou a krásná chodidla!

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 24. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Beran

25. 03. 2017 Horoskop Beran

Trucuješ a odmítáš vyrazit s partnerem k jeho rodině? Děláš velkou chybu, protože bys na rodinném setkání potkala zaj... Celý horoskop

Karta dne

Paže pohárů
Někdo ve tvém okolí ti v pravý čas podá pomocnou ruku, stačí ji přijmout a dovolit, aby tě zachránil od strachu a pocitů viny. Blíží se k tobě nová láska nebo probuzen...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
 • Duchovno
 • Výklad tarotů
 • Magické obrázky
 • Andělské karty
 • Výklad pomocí kamenů
 • Partnerské vztahy
 • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Femina v novém kabátku

Nový týden je tady a s ním také konečně po dlouhé zimě oficiálně přichází jaro. Také už se nemůžeš dočkat, až se přír...

Celý článek

Módní policie

TOPlist