Femina.cz » Magazín » Hubnutí » Nejhorší a nejlepší diety pro rok 2013

Nejhorší a nejlepší diety pro rok 2013

Nejhorší a nejlepší diety pro rok 2013

Magazín: Hubnutí | autor: Marta Dostoupilová | vydáno 29. 01. 2013

Víme, které diety jsou šílené a které klidně můžete vyzkoušet! Američtí experti hodnotili celkem 29 diet, přičemž hlavní hodnocená kritéria byla nejen shozená kila, ale také dlouhodobější efekt diety, či zda se jedná o zdravé hubnutí.

Jaký je nejlepší způsob shazování kil? Nečekejte nic převratného. Nejsou to diety v pravém smyslu, spíše metody, které vedou k dlouhodobější změně životnímu stylu. Naopak nejhorší jsou takzvané radikální diety, které slibují větší úbytek kilogramů za cenu chátrajícího organismu.

Top 3 nejlepší diety

Dieta DASH

Je založena na snižování tlaku a hladiny cholesterolu. Důležité jsou: draslík, vápník a bílkoviny. Ty jsou obsaženy v ovoci, zelenině, celozrnných produktech. Konzumuje se méně masa a soli. V podstatě zdravá životospráva, která vám rozhodně neublíží a co víc, pokud jí budete dodržovat, skutečně zhubnete.

Dieta TLC

I tady jde o snižování hladiny cholesterolu. Dietář se musí vzdát tučného: uzeného, čokolády, šlehačky apod. Jí se ovoce, zelenina, nízkotučné mléčné výrobky, drůbež a ryby. Ženy mohou přijmout 1 200 kalorií denně, muži o 400 kalorií víc.

Dieta kliniky Mayo

Dietu vymysleli experti americké kliniky Mayo s cílem předejít cukrovce. Na začátku se nepočítají kalorie, spíše je zaměřena na změnu životního stylu. Poté je člověku doporučen určitý počet kalorií. Ovoce a zelenina se konzumují v neomezeném množství, bílkoviny, tuky a sacharidy omezeně. K tomu je potřeba pohyb – 60 minut denně.

Top 3 nejhorší diety

Dieta doby kamenné

Vychází z přesvědčení, že za obezitu může zpracované jídlo obsahující sacharidy. Jí se hlavně produkty dostupné v době kamenné, tedy především maso, ryby, drůbež. Absolutně zde chybí ovoce a zelenina a vědci bijí na poplach také kvůli přílišnému příjmu masa, které zbytečně zatěžuje naše tělo.

Dukanova dieta

Principem této diety je absolutní vynechání sacharidů. Funguje ve čtyřech fázích, jde o celkem složitý mechanismus, ale zjednodušeně řečeno je povoleno pouze maso, vejce, drůbež a zelenina. Jeden den v týdnu se mohou konzumovat jen bílkoviny. Podle odborníků je úplné vynechání sacharidů, včetně těch přírodních velkou chybou, která může mít fatální následky. Sacharidy ke svému životu rozhodně potřebujeme a jejich nedostatek vede k problémům s cukrovkou, postihnout vás může také únava, ale hlavně si úplně rozhodíte metabolismus.

Syrová strava

Vychází z teze, že tepelným zpracováním (vařením, pečením atp.) potraviny ztrácejí vitaminy. Konzumuje se především rostlinná strava, potraviny nesmí být zahřáté na víc než 45 stupňů. Tabu jsou například mléčné výrobky, těstoviny, káva...Při této dietě vám budou za čas samozřejmě chybět základní živiny, bez nichž se vaše tělo jednoduše neobejde. Reakce na sebe nenechá dlouho čekat a v nejhorším případě může dojít až ke kolapsu celého organismu.

A co vy? Kterou dietu byste klidně zkusili a která vám přijde naprosto mimo mísu?


Foto: Profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (13)

Datum Autor Nadpis
18. 04. 2015 edarik PALEO DIETA (reakcí: 0)
12. 02. 2014 Mája Bláboly (reakcí: 0)
01. 01. 2014 Helena Dukanova dieta (reakcí: 0)
22. 09. 2013 Maruška Holky, tohle je nejlepší :D (reakcí: 0)
12. 02. 2013 Tomíno Hubnutí efektivně (reakcí: 0)
03. 02. 2013 glady Osvědčené (reakcí: 0)
02. 02. 2013 krockovapavla :) (reakcí: 0)
31. 01. 2013 manislava diety (reakcí: 0)
30. 01. 2013 Klasod ... (reakcí: 0)
30. 01. 2013 Bobina1 - (reakcí: 0)
29. 01. 2013 pepina . (reakcí: 0)
29. 01. 2013 88pacicka88 + (reakcí: 0)
29. 01. 2013 lidka2 - (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Blistex Triple Butters Balzám na rty

Blistex Triple Butters Balzám na rty

Hydratuje a vyživuje rty...

Testy kosmetiky: Pleťová | vydáno 19. 01. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Beran

19. 01. 2017 Horoskop Beran

Pokud tě dnes pozve kolega z práce na skleničku, pak rozhodně neodmítej, má pro tebe velmi zajímavé informace, které ... Celý horoskop

Karta dne

Devět holí
Zachovej chladnou hlavu a drž si odstup od všech hádavých a konfliktních lidí! Pokud se necháš zatáhnout do nesmyslného sporu, věř, že nevyjdeš jako vítěz. Zbytečně se...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Hubnutí podle horoskopu, selfie i barva r...

Znamení horoskopu o nás vypovídá hodně, ať už se nám to líbí nebo ne. A protože my máme tajemno, horoskopy a výklady ...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist