Femina.cz » Magazín » Hubnutí » Hubnutí: Skryté kalorie

Hubnutí: Skryté kalorie

Hubnutí: Skryté kalorie

Magazín: Hubnutí | autor: Roman Sedláček | vydáno 28. 08. 2013

Snížili jste příjem stravy, cvičíte a stále se vám nedaří zhubnout... Zdá se vám to povědomé? Čtěte dále a dozvíte se, jak mohou skryté kalorie ovlivnit vaši snahu o dosažení úspěchů při regulaci váhy.


Většině z těchto kalorických nástrah je možné se vyhnout, pokud jsme si vědomi hrozícího nebezpečí. Nejlepší radou, chceme-li mít skutečnou jistotu, však zůstává, připravovat si jídla a nápoje sami. Pak víme přesně, co obsahují a můžeme si být jistí, že žádné nežádoucí kalorie neskrývají. Ale když to nejde, tak:

1) Kontrolujte informace na etiketě!
Při příštím nákupu v supermarketu, až budete číst etikety, čtěte pozorně. Na některých etiketách je udáváno množství kalorií v jedné porci, ale chybí údaj o tom, že v balení je více než jedna porce. Častěji jsou uváděny nutriční hodnoty na 100g či 100ml. V takovém případě si vždy uvědomte, kolik gramů má celé balení. A když je něco označeno jako "light", nebo "bez tuku", nemusí to znamenat, že je to dobré pro vaši linii. Výrobek nemusí obsahovat tuky, ale může být nabitý cukrem, nebo naopak.

Šortky letí. Nelichotí však každé. Který typ vám padne?

Šortky letí. Nelichotí však každé. Který typ vám padne?

Kraťasy jsou žhavý módní trend. Nosit se dají v každé roční době a při každé příležitosti. Necháv...

2) Nebezpečné nápoje!
Všichni víme, že například velký sendvič bude mít cca 500 kalorií, ale co třeba velké "latté" o téměř stejném obsahu kalorií? Až půjdete příště do své oblíbené kavárny, ujistěte se, že vaše káva je připravena s použitím nízkotučného mléka. Vyhýbejte se šlehačce a zvolte raději tu nejmenší velikost. Rekordní hodnotu kalorií mají různé moka lahůdky s příchutěmi a šlehačkou – až 700 kcal a kolem 25% tuku.

Víme, že alkohol nepůsobí příznivě na štíhlou linii, ale je snadné vypít více, než jsme původně plánovali, zejména při milém setkání s přáteli. Doporučujeme proto ředit alkohol vodou či sodou, aby trvalo déle, než drink vypijete a také vás více "zaplnil".

Zrádné jsou také slazené nápoje, kterými mnozí zahánějí žízeň a zbytečně tak přijímají velké množství cukru. Podobný případ jsou ale i džusy. I když je džus stoprocentní, obsahuje cukr. Sice ovocný, ale cukr. Proto je sklenice džusu vhodná spíš jako svačina.

3) Nabízené pokrmy...

Jak snadné - někdo vám nabídne sušenku a vy si říkáte, že to se nepočítá! Ale všechny tyto maličkosti se sčítají a na konci týdne mohou znamenat velký problém. Pokud si vezmete bonbon, když má kolegyně narozeniny, to snad přežijete, ale měla by to být výjimka. Rodiče, ujistěte se, že nejste v pokušení ochutnávat, co jí vaše děti nebo dokonce dojídat, co zůstane. V tomto případě kalorie nezůstanou dlouho skryté...!

Princ William poprvé o synovi: Je to takový lumpík

Princ William poprvé o synovi: Je to takový lumpík

Taková normální rodinka dalo by se říci, kdyby nešlo o následníka trůnu prince Williama a jeho ma...

4) Velikost porcí
Je dobré vědět, jak vypadá běžná velikost porce vašich nejoblíbenějších a nejčastěji konzumovaných jídel. Všechny potraviny zvažte a dejte na talíř nebo misku, abyste věděli, kolik místa na nich zaplní. S touto představou pak budete moci zhruba dodržovat velikost porcí a nepřidávat zbytečně kalorie. Většina restaurací totiž servíruje porce dvakrát až třikrát větší, než je přiměřené. V žádném případě byste se po jídle neměli cítit přejedeni! Už mírná těžkost svědčí o tom, že jste to buď přehnali s množstvím, nebo jste snědli něco hodně nezdravého. Nebo obojí...

5) Správný výběr?
Konečně, většina z nás se domnívá, že salát v době oběda je zcela správných řešením. Ale pozor! Jen proto, že se pokrm nazývá salát, nemusí obsahovat málo kalorií. Hodně salátů obsahuje tučné zálivky, slaninové proužky, krutóny, křupavé nudličky, apod. I salát proto může být stejně kalorický jako sendvič. Předtím, než si ochutíte salát hustou krémovou zálivkou, vzpomeňte si, že průměrně spálíme asi 100 kalorií hodinou velmi rychlé chůze. Máte opravdu tolik volného času?

Foto zdroj: profimedia.cz

Další články z rubriky

Komentáře (5)

Datum Autor Nadpis
20. 11. 2013 glady .... (reakcí: 0)
30. 08. 2013 soffka ... (reakcí: 0)
29. 08. 2013 Bobina1 - (reakcí: 1)
29. 08. 2013 lucik21 ... (reakcí: 0)
28. 08. 2013 viki11 ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Tom Ford Orchid Soleil - EDP 100 ml

Tom Ford Orchid Soleil - EDP 100 ml

Smyslná vůně...

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 28. 03. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Štír

28. 03. 2017 Horoskop Štír

Zapomněla jsi zaplatit složenku, nebo ses opozdila s platbou? Tak dnes na tebe bude ve schránce čekat nemilé překvape... Celý horoskop

Karta dne

Královna mečů
Jsi postavená před důležitou konfrontaci, do života ti přichází starší žena, která se nebojí nahlas říct svoji pravdu. Nepřemýšlí nad tím, jestli někoho zraní a bez ob...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Online výklad karet i tipy pro krásu aneb...

Pokud ses nemohla dočkat dalšího online výkladu karet, který pro tebe každý měsíc chystá Sára, pak je konečně tady. U...

Celý článek

Módní policie

TOPlist