Vady na kráse, které stojí za to odstranit

Nikdo není dokonalý a kdybychom byli všichni na světě bez nějaké té chybky, byla by to nuda. Přesto existují vady, kterými má cenu se zabývat i v pokročilejším věku, pokud jsme je nestihli vyřešit dříve nebo dokonce už v dětství. Jaké jsou ty nejčastější a jak na ně?

První krok
Možná stále váháte, protože si říkáte, když jsem to vydržela dosud, tak to přežiji i „na stará kolena“. Ano, v některých případech určitě, ale během života mohou přijít chvíle, kdy nám naše nedokonalost bude vadit či přímo překážet. Vždy si ale sama ujasněte, jaké jsou vaše priority. Pokud uznáte, že vám je vaše vada opravdu na obtíž, odhoďte stud a zajděte k lékaři. Nebojte se, že se vám bude někdo vysmívat. Dnes už se berou takové záležitosti vážně a pravý odborník vám rád pomůže. K některým specialistům budete potřebovat doporučení obvodního lékaře. Proto návštěvu u něj nevynechávejte. Nejlépe vám i poradí, kam se dále obrátit.

Vady řeči
Šestatřicetiletou Adélu jsme potkali na logopedii. Trochu stydlivě se krčila v čekárně mezi předškolními dětmi, ale když potom vycházela z ordinace, byla spokojená. „V dětství jsem logopedii navštěvovala, ale nějak to se mnou rodiče nedotáhli do konce a některá písmenka stále neumím správně vyslovovat. V celku to potom zní jako šišlání. Není to sice úplně tak znát a až do teď mi to nevadilo,“ vysvětluje, co ji za odborníkem přivedlo. „Jenže jsem dostala příležitost pracovat v oddělení PR naší firmy. Přímý styk s médii není až tak častý, většinou posíláme tiskové zprávy, ale stejně jsem kvůli práci a hlavně pro svůj dobrý pocit začala svoji řeč řešit.“ Jste na tom podobně? Vady řeči jsou jednou z potíží, která vás nebude stát mnoho peněz a kterou můžeme úspěšně a bezbolestně vyřešit. Tak směle do toho.

článek

Obezita či nadváha
Problémy s váhou si do dospělosti přenášíme v mnoha případech také z dob, kdy jsme byli děti. Obezitu bychom měli řešit v každém případě už kvůli zdravotnímu hledisku. Lehká nadváha bývá však problémem zejména estetickým. Rozhodnutí něco udělat s těmi pár kily navíc proto často odkládáme. Třiačtyřicetiletá Marie, která navštívila výživového poradce, říká: „Nikdy jsem nebyla přímo tlustá, ale od dospívání si s sebou stále nesu přibližně šest kilo navíc. Neomezovalo mě to, ale v některých situacích jsem se prostě dobře necítila. Nyní mám dole již polovinu nechtěné váhy a cítím se výborně. Známí sice říkají, že to nebylo vůbec třeba, ale já vím, že to za dobrý pocit stojí.“ Její slova potvrzují, že takové rozhodnutí je čistě na vás, nejdůležitější je být se svým tělem v souladu, což se potom odráží i na psychické pohodě.

Křivé zuby
Zdravé a rovné zuby – sen mnoha lidí. Zuby vyžadují péči již od dětství, a jestliže se něco zanedbá, později už není náprava tak snadná a levná. O tom, zda se rozhodnout pro rovnátka i v dospělosti, jsme na Femině už psali. V případě, že stále váháte, vám může náš článek pomoci. Doporučujeme jej tedy k přečtení.

článek

Malá prsa, velký nos a další
Podobné „problémy“ naše zdraví v drtivé většině případů neohrožují, ale se sebevědomím dovedou pěkně zahýbat. Záleží na tom, jak se s takovým nedostatkem dokážete poprat. Někdo z něj umí dokonce udělat přednost. I mezi známými osobnostmi takové „bojovníky“ najdeme. Pokud ale cítíte, že vám vzhled dělá starosti, které nedokáže sama překonat, nic vám nebrání k radikálnějšímu zásahu. I když možná ano, jsou to peníze. Ale upřímně, do čeho jiného byste je měla investovat než sama do sebe?

Jak jste na tom vy? Máte své nedostatky ráda, nebo s nimi bojujete? A kdo nakonec vyhrává? 

Foto zdroj: profimedia.cz

9.7.2013 8:00| autor: Lenka Šimková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist