Tradiční čínská medicína v moderním kabátě: Léčíme se vlněním

Alespoň chvíli hýčkat své tělo, které v každodenním shonu zanedbáváte. Zní vám tato slova jako pohádka z říše snů? Od snu k jeho realizaci ale naštěstí zase není tak daleko.

Důležité je rozhodnout se a čas na sebe si zkrátka udělat. V regeneraci vám mohou pomoci i tradiční metody čínské medicíny, ovšem aplikované moderními přístroji. Právě snaha vyladit své tělo do pohodových frekvencí mne přivedla do lázeňského regeneračního centra v Bystřici pod Hostýnskými vrchy. Hned druhý den pobytu jsem absolvovala analýzu na diagnostickém přístroji. Princip funguje tak, že pomocí magnetických induktorů ve snímačích na hlavě (jakási bytelná sluchátka) odečítá informace z magnetických polí mozkového centra, tedy zjednodušeně řečeno zapíše vaše magnetické vlnění. Výsledky pak převádí do počítače, který je porovnává s etalonem, normou zdravého těla. Jako vyhodnocení desetiminutového procesu nabídne upozornění na místa, která jsou ve vašem těle v nerovnováze. Na obrázku lidského těla na obrazovce počítače potom v jednotlivých označených bodech vidíte přesný stav vašich orgánů.

článek

Upozornění na naši nerovnováhu
Samozřejmě si v lázních jaksepatří užíváte relaxace v bazénu, whirpoolu, saunách a solné jeskyni, ale hlavním bodem terapie jsou především harmonizační procedury prováděné formou biorezonance. Pro nás Evropany zvyklé na klasické medicínské postupy jde o netradiční způsob léčby. Čínská medicína s tradicí delší než 5 tisíc let ovšem vychází z toho, že vzniku všech nemocí, tak jak je svými názvy pojmenovává klasická západní medicína, předchází energetická nerovnováha těla. Rozhodně tu nefunguje princip, který se snaží evropská medicína praktikovat, kdy pozřením jakési tabletky rázem všechny naše potíže mají zmizet jako mávnutím kouzelného proutku. V praxi ale nic takového nefunguje. Naopak. Náš zdravotní stav je vlastně naším rozhodnutím, kvalitu svého života můžeme ovlivnit svojí snahou, bojovností, zodpovědností nebo naopak úplnou rezignací.

Jak naladit orchestr ve vašem těle
Po analýze vám ušijí léčebný program na míru sestávající z procedur na harmonizačních přístrojích. Nejedná se ale o nic složitého a náročného, čeho byste se měly bát. Většinou sedíte v klidu, chodidla máte položeny na kovových ploškách v podobě elektrod, v rukou držíte elektrody ve formě válečků, jindy položíte ruku na velkou kouli a pozorujete barevné křivky pohybující se na plazmové obrazovce nebo dostanete na uši sluchátka a nasloucháte pískání. Po těle cítíte teplo, jemné chvění, vlnící impulsy, pomocí kterých vám biorezonanční přístroje pomáhají naladit tělo a jeho oslabené orgány na ty správné frekvence.

článek

Pomoc, když lékaři krčí rameny
Je ale vlastně možné vyléčit se pomocí nějakého chvění, impulsů, které dostáváme do těla? Jednoznačná odpověď zde neexistuje. Sama jsem se po týdenním pobytu s intenzivní biorezonanční terapií ale cítila o poznání lépe. Ovšem už skutečnost, že člověk vypadne z každodenního stresu do klidu v lůně nádherné přírody, je sama o sobě léčivá. Ocenila jsem i diagnostiku vybudovanou na základech čínské medicíny. Také se vám stalo, že jste vy nebo lidé z vašeho okolí měli nějaký zdravotní problém, absolvovali mnoho specializovaných a často i drahých vyšetření a vlastně to k ničemu nevedlo? Všechno bylo jakoby v pořádku, hodnoty v rámci normy, jenže stav se nelepšil a nikdo vlastně pořádně nevěděl, co se děje? Klasičtí lékaři nechápavě krčili rameny a vám stále nebylo dobře. Právě tady není od věci vyzkoušet celostní pohled čínské medicíny i s jejími poněkud nezvyklými metodami. Naše tradiční medicína totiž většinou nehledá příčinu, ale snaží se jenom odstraňovat následky. V principu se tak vlastně neléčíme.

Vyzkoušeli jste někdy biorezonanční terapie vycházející z čínské medicíny? Pomohly vám nebo vašim blízkým? Jaké s nimi máte zkušenosti?

Foto zdroj: profimedia.cz

16.7.2013 8:00| autor: Helena Stejskalová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist