Ničí Facebook naše vztahy? Jen když to připustíme!

Máte profil na Facebooku? Má ho váš partner či manžel? Pokud je alespoň jedna z odpovědí kladná, je možné, že jste se s neshodami ohledně používání sociálních sítí už setkala. Proč se kvůli Facebooku dokážeme v některých případech i rozejít?

Facebook a nevěra
Hojně diskutovanou otázkou je, zda Facebook přispívá k nevěře. Odpověď není úplně tak jednoduchá. Sociální sítě samozřejmě z věrného člověka záletníka ze dne na den neudělají, ale určitě jsou další možností, kdy i nevinná komunikace může nevěrou opravdu skončit. Po velkém boomu sms, chatů, ICQ a dalších technických prostředků máme v ruce opět nástroj, při jehož používání mnohdy padají zábrany. Facebook je navíc sofistikovaný v tom, že nabízí tak nějak vše v jednom…A kdo by odolal záplavě fotek, vzkazů, poznámek či písniček, kterými vám druhé pohlaví může dát najevo svůj zájem. Jeden z vtipů k tomu říká: „Dá-li žena muži pod nějaký komentář svůj ‚like‘, vidí se s ní dotyčný už v posteli.“

článek

S kým máme tu čest
Na Facebooku se také často projeví naše skrývané vlastnosti, nebo si naopak připisujeme některé navíc, samozřejmě ty lepší. To může i při dlouholetém vztahu přinést rozčarování či zklamání ohledně našeho partnera. Nikomu se zřejmě nebude líbit chvástání toho druhého, které je jen málo založené na pravdě a reálném životě. Odlišná může být také míra, kterou Facebooku různí lidé přikládají. Jestliže například vy uveřejňujete každou maličkost, ale partner takové nadšení nesdílí, může dojít k hádce. A což teprve odhalení lži? Není to vůbec složité, stačí fotka z nějaké párty, kde zahlédnete svoji polovičku, která vám tvrdila, že je v té době na služební cestě.

Buď já, nebo Facebook

V případě, že má na Facebooku profil jen jedna osoba z páru, to také může skřípat. Ten druhý totiž může mít pocit, že tam jeho partner/ka vyvádí nějaké nepřístojnosti, předvádí se či hledá příležitost právě k nevěře. Může to tak být, ale samozřejmě vůbec nemusí. Lidé to občas řeší založením společného profilu, aby byli v kontaktu s ostatními, ale zároveň se navzájem hlídali. Pokud to takto dvojici vyhovuje, proč ne? Jen by motivem neměl být ani tak dozor, jako spíše přesvědčení, že chceme na sociálních sítích vystupovat společně. Můžeme se setkat i s tím, že zazní ultimátum: „Buď si účet na Facebooku zrušíš (založíme si společný, přidáš si mě do přátel apod.), nebo…“ I když je to už extrémní, objevují se případy, kdy se lidé kvůli nějakému incidentu spojenému s Facebookem rozešli.

článek

Co s tím?
Ideální je samozřejmě, pokud se partneři v názoru na užívání sociálních sítí shodnou, nebo to příliš neřeší. V opačném případě je dobré si o tom promluvit. Začít by měl však každý u sebe. Položte si každý zvlášť několik níže uvedených otázek a teprve potom řešte případná nedorozumění společně.

  • Kolik času na FB trávím a jakým způsobem?
  • Kdo jsou přátelé, které tam mám?
  • Co by pro mě znamenalo zrušení profilu?
  • Jaký význam přikládám facebookové komunikaci?
  • Na co kladu důraz při používání Facebooku?
  • Co mi Facebook dává a bere?

Foto zdroj: profimedia.cz

17.7.2013 12:00| autor: Lenka Šimková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist