Dvojnásobná nevěra – zažily jste ji?

Na nevěru se neumírá, zní jedno zajímavé tvrzení, které se nám může, ale také nemusí líbit. Jedno je však jisté, některý typ nevěry může napáchat více škod než jiný. Který je ten nejhorší případ? Váš přítel a vaše kamarádka!

Proč se to stává?
Na první pohled se můžeme divit – to si nemohli vybrat někoho jiného? Když se však zamyslíme, není na tom zase nic až tak nepochopitelného. Naopak, že se vám partner zakoukal do kamarádky, se kterou trávíte oba hodně času třeba ve větší partě, je vlastně celkem nasnadě. Moje známá Simona takovou situaci potvrzuje: „S manželem jsme se intenzivně stýkali s dalšími dvěma páry, společné akce, dovolené, večírky. Honzovi se zalíbila Jarka, manželka Standy a bylo to bohužel oboustranné. Dnes to chápu, oba věděli, jak to ten druhý doma má, jaké má kromě radostí i problémy a slabé stránky… To se dá snadno využít.“

Proč to tak bolí?
Každá nevěra dokáže ublížit, ale je pravda, že partnerův úlet s někým neznámým, koho jsme v životě neviděly a neuvidíme, se dá v mnoha případech skousnout. Čím více o jeho milence však víme, tím je situace složitější. Simona ve svém vyprávění pokračuje: „Tím, že jsme s přáteli byli například i u moře, s Jarkou jsem chodila cvičit a podobně, věděla jsem o ní vše i z fyziologického hlediska. To potom fantazie pracuje bohužel naplno a představujete si i to, co nechcete.“ Z toho vyplývá i jedna zásadní poučka o překonávání jakékoli nevěry, když se rozhodnete s partnerem zůstat – po ničem nepátrejte, snažte se vědět co nejméně. Tím méně vás to bude bolet.

[[related]]

Co když se to stane vám?
Nebudeme si nic nalhávat. Stává se to i naopak. Kolikrát jste se přistihla, že například po kamarádovi vašeho manžela pokukujete občas tak nějak jinak. Důvody jsou naprosto stejné a ženy nejsou jiné než muži. I předešlý příběh to dokazuje. Jestli je to váš případ a ještě nedošlo k ničemu vážnému, vezměte všechen rozum do hrsti. Nejde už jen o vás, ale uvědomte si, že můžete ublížit více lidem, narušit mnohé vazby a napáchat škody, které jen tak nepůjdou zahladit. Už se stalo? Tak tedy poslední odstavec berte jako doporučení pro oba případy.

Jak z toho ven?
Je zřejmé, že při odhalení dochází najednou ke dvěma ztrátám. Přicházíme o partnera i kamarádku, na nějakou dobu možná i o společné známé. V podstatě mohou nastat různé situace. Nový pár se rozhodne, že spolu zůstane, nebo se rozejde. Podvedení partneři mohou nevěrníky přijmout zpět oba, jeden z nich nebo žádný. Každopádně proběhne citová bouře na všech frontách. Nejednou se stane, že se podváděný pár spojí a nevěru oplatí. Patří to asi k nejnešťastnějšímu řešení. Jestli je u všech zúčastněných alespoň trocha vůle a zájmu situaci napravit, pomůže jediné – čas a omezení vzájemného kontaktu. Jiná cesta bohužel není.

Máte zkušenost s takovým typem nevěry? Jak jste se zachovaly? A jak to vše dopadlo? Pokud ne, dovedete si takovou situaci vůbec představit?

22.4.2013 12:00| autor: Lenka Šimková
Více o tématu: kamarádkamarádkanevěra

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist