Muži vs. ženy: Kdo víc zahýbá?

Ženy se vyrovnávají mužům ve všech kdysi ryze mužských oborech a disciplínách. A platí to také o nevěře! Podle americké studie nevěru přiznala každá pátá příslušnice něžného pohlaví (19% účastnic ankety ve věku 28 let).

Pravda, u mužů se k záletům přiznal každý čtvrtý chlap kolem třicítky (23%). Jenže má to jeden háček. Podle vědátorů mohou být tato čísla zkreslená. Ženám totiž stále dělá problém nevěru přiznat, zatímco muži se jí dost často sami vychloubají… Jisté je, že čísla od roku 1990 hodně poskočila, tehdy se totiž k postrannímu flirtu přiznala jen každá desátá dotázaná. Jsou ženy skutečně nevěrnější, nebo jen otevřenější? Pravdou bude zřejmě obojí.

Další část průzkumu zkoumala důvody nevěry. V tom hlavním se obě pohlaví lišila. Muži vlastně pádný důvod mít nemusí – mužská nevěra je spontánní, stačí silný podnět, a hned se chápou příležitosti, žena plánuje zálety delší dobu kvůli celkové nespokojenosti ve vztahu. Tím druhým impulsem je u žen stejně jako u mužů nedostatečné sexuální uspokojení – frigidní partner či partnerka nebo prostě únava materiálu: ze sexu se stal nudný stereotyp. Bohužel často chybí, ať už ze studu nebo z lenosti, vůle tento problém řešit – promluvit si s partnerem otevřeně, nebo hledat nové techniky milování.  

„Mám bezva manžela, který by mě nosil na rukou. A to je paradoxně právě důvod nevěry. V sexu schází napětí, žhavou erotiku nahrazuje mazlení, nedokážu se pořádně vzrušit. Našla jsem si milence: trochu nafoukaného, sobeckého, jednoduchého, ale, holky,  to tělo…A asi nemusím dodávat, že v posteli je fakt přeborník,“ pochlubila se na jednom dámském mejdanu kamarádka Simona. A psychologové její slova potvrzují a vysvětlují. Ženy si milence hledají očima. Podvědomě kvůli evoluci. Obstojí „samec“, s nímž by teoreticky mohly počít dítě. Krásné dítě.

[[related]]

Proč jsou muži po sexu hezčí a ženy ošklivější?

Sociologové dokázali, že v očích žen atraktivita milence po sexuálním aktu stoupá dokonce tak, že nemají daleko od flirtu k lásce. U chlapů to ale může být přesně naopak. Po polštářovém románku kouzlo dané ženy rychle vadne. Dost často se pak opět vracejí ke stálé partnerce…

Obě pohlaví mají také různé taktiky vábení. Ženy se snaží upoutat pozornost svým zevnějškem a tím, že dají najevo, že jsou „svolné“, muži demonstrují sílu, moc a velkorysost.

Foto: shenzhenstuff.com

24.9.2012 6:00| autor: Marta Dostoupilová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist