jak-to-vidi-chlap-352x198.jpg

Jak to vidí chlap: Lze přejít po delší době z přátelství s výhodami do vážného vztahu?

sex a vztahy

O tom, jestli existuje přátelství mezi mužem a ženou, už se popsaly stohy papíru a přesnou odpověď ti stejně nikdy nikdo nedá. Ale dá se přejít z přátelství s výhodami k vážnému vztahu se vším všudy? Na to se...

Diskuze

7 komentářů

  Kamča

  Tak mě by zajímal opak. Mám kamaráda s výhodami. Začal to on, já chvíli váhala, jsem vdaná. Měl hrozný strach, aby se to nikdo nedozvěděl, má dlouhodobý vztah. Na tom jsme se shodli. Na sexu taky. Víc jsme neřešili, moc osobních věcí jsme si neříkali. Postupem času se začal svěřovat, stále méně připomíná, že musíme být opatrní. Tak se trochu bojím, aby si nedělal nějaké marné naděje, že bude něco víc než kamarád s výhodami. Trvám na dohodě z počátku vztahu, nechci ho ranit.

  Mirka

  Já se rozvedla po desetiletém manželství a teď už si hlavu s dalším dlouhodobým vztahem hlavu nedělám. Nezávazný vztah pro potěšení je v tuto dobu pro mě mnohem lepší varianta.

  Tomáš

  Paráda. Kéž by každý vztah byl pro potěšení, že? 🙂

  Ludmila

  Ahoj Tomáši, článek mě zaujal a ještě víc tvoje odpověď. A musím usoudit, že my ženy opravdu takhle přemýšlíme….. je hezké vědět, jak to vnímáte VY muži. Pisatelce fandím, a trošku i závidím současné hezké bezstarostné období, bez nějakých závazků, slibů a očekávání – období, kdy nemusíte řešit každodenní rutinu, která vzniká po dlouhodobém soužití spolu.

  Tomáš

  Milá Luďo, jsem rád, když se s někým shodnu, že rozdíl mezi ženou a mužem existuje. Některé se sice vytrácí, ale byla by škoda, kdyby úplně všechny. Právě ta odlišnost nás navzájem přitahuje.
  A tenhle exkurz do mysli a pocitů druhého pohlaví není na škodu. Zvlášť, když se týká nás samých. A koho by netýkal, že?
  Otevřenost a láskyplpné pochopení nebo přetahování se o pozici a vítězství?
  Lidi občas chtějí trochu toho, co nemají. Ty bys ráda nezávislost pisatelky, ona zase možná tvé závazky. Měnila bys třeba na rok?

  Petra L.

  Ahoj Tomáši, to co píšeš, je zajímavé. Já jsem takhle na muže čekala 6 let. Pořád říkal, že budeme skvělý pár, jak nám to spolu bude klapat, že si rozumíme, ale ještě teď není vhodná doba na to spolu bydlet. Ano, v posteli nám to klapalo, ale jinak to byl „vztah“ na dálku 200 km a řešili jsme si každý věci sami. Když jsem po šesti letech tedy řekla, že chci, abychom se sestěhovali, tak nakonec nechtěl. Jak tedy poznám, že to ten člověk se mnou myslí opravdu vážně?

  Tomáš

  Ahoj Petro, samozřejmě bydlení je dost praktická věc, která stojí za to naplánovat. Ale příslib toho, že „budete skvělý pár“, mi už nejde pod fousy. To člověk přeci nemusí odkládat. I na vzdálenost 200km se lidi mohou mít rádi a to odloučení pojmout i jako výhodu. Těšit se na sebe, randit spolu. Chápu, že ten čas se může zdát trochu jako marná investice, ale zkus se sama zamyslet nad tím, co dobrého ti to přineslo. Docela by mě zajímala tvá odpověď.

Zpět na článek

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist