Proč se s námi muži rozchází? Vyzpovídaly jsme je

Důvodů, proč nám dávají muži kopačky, je nespočet. Ale ne vždy nám řeknou pravdu. Nám ji ale prozradili. Nejčastěji nás opouští, když cítí nátlak anebo když mají pocit, že vedle nás nejsou ti praví chlapi a z nás cítí jen zlobu. Přečti si další důvody, proč nás naše drahé polovičky posílají do háje.

proc-se-s-nami-rochazeji-1-1100x618.jpg Zdroj: www.shutterstock.com

Věty typu „chci být raději sám“ nebo „mám tě rád, ale potřebuji více času“ jsme z úst chlapa, který nám dává sbohem, slyšely mnohokrát. Ale jaké jsou pravé důvody k rozchodu? Zeptaly jsme se několika mužů.

Nejsi ta pravá

Za každým vysvětlením, které se týká toho, že potřebuje více času či se ještě nechce vázat, je fakt, že si s tebou nedokáže představit zbytek života.

Radek (32 let): „Často používám výmluvy o tom, že se ještě nechci vázat, nebo že jsem příliš mladý na vážný vztah, a to zejména, když partnerka začne kroužit okolo témat jako je svatba nebo děti. Ale popravdě, kdybych chodil se ženskou, kterou fakt miluji, tak bych do toho klidně praštil a vzal si ji. Ale než ji potkám, tak nechci být sám a nebaví mě příležitostný sex. Takže udržuji vztah se ženami, i když to nemyslím vážně. Prostě je mi s nějakou dobře, tak se s ní stýkám,“ vysvětlil nám Radek.

Tomáš (46 let): „Já jsem už přes deset let ženatý, ale když se ohlédnu zpátky, tak jsem často říkával jako důvod rozchodu, že není ta pravá. Nijak jsem se nevymlouval a nesnažil se jí cokoliv nalhávat, když jsem po několika měsících cítil, že vztah nikam nespěje, vyrukoval jsem na rovinu, že ji nemiluji,“ řekl upřímně Tomáš.

Tlačíš na něj

Než ale přijde na to, že jsi opravdu ženou s velkým Ž, a že jsi pro něj ta pravá, potřebuje čas. A hlavně na to potřebuje přijít sám. To víš, muži jsou lovci, a k tomu mají pocit, že ví všechno nejlépe. Jakmile jim najednou nějaká žena začne podsouvat, že on bez ní nemůže být, automaticky se začne bát.

Oldřich (34 let): „Nesnáším, když žena, se kterou chodím krátce, začne klást otázky ohledně budoucnosti. Za prvé mám pocit, že mě do něčeho tlačí, za druhé tím ztratí punc tajemnosti. Najednou se z ní stane manželka po dvaceti letech. Už není co dobývat, když mi začne vykládat, jako moc mě miluje, kolik budeme mít dětí, a kde budeme bydlet. I kdyby to ta pravá byla, šel bych od ní,“ je nekompromisní Oldřich.

Hynek (29 let): „Tak to je přesné. Samozřejmě, že kdyby na mě tlačila po pětiletém vztahu, tak to tak neberu, to už je dialog nad tím, co bude dál. Ale jakmile vyrukuje s tím, že budeme mít pět dětí a bydlet v rodinném domku, když jsme spolu teprve několik týdnů, taky beru roha,“ má jasno Hynek.

Jsi na něj zlá

Sice je pravda, že hodné holky to mají v životě těžší a my si pamatujeme, jak vždy ty největší mrchy na střední sbalily nejkrásnější kluky, ale každý muž potřebuje trochu péče a lásky.

Lukáš (38 let): „To, že je žena dračice, je jedna věc, ale když je to ten typ věčně naštvané ženské, tak je to peklo. Zrovna teď se s jednou takovou rozvádím. Vše, co dělám, je podle ní špatně, a už mnohokrát na mě zvýšila hlas. Připadám si pak jak malý kluk. Ženské, prosím vás, my taky chceme nějakou tu laskavou náruč,“ vzkazuje Lukáš.

Ivan (27 let): „Dnes je hodně ženských emancipovaných, ale občas si tu emancipaci pletou s něčím jiným. Myslí si, že muž je jejich otrok. Já měl na ně smůlu. Chodil jsem s několika slečnami, co mi jen poroučely a byly fakt vyloženě zlé. Já si pak vedle takových holek nepřipadám jako chlap, který umí ochránit křehčí bytost,“ vzpomíná Ivan.

Hádáš se s ním

Sice se říká, že sem tam nějaká hádka pročistí vzduch a vztah je po ní lepší, ale pokud se hádáte denně, tak není divu, že tvůj muž toho má až po krk.

Luboš (37 let): „Já rozděluji ženské na dva typy, na ty hádavé a na ty, co dokáží věci řešit v klidu. A hádavá ženská je to nejhorší, co může být. Jednu takovou jsem si málem vzal, ale před svatbou jsem ucukl,“ svěřil se nám Luboš.

Patrik (26 let): „Já se taky občas pohádám, ale moje přítelkyně je v tomhle mistr. Za vším vidí problém, nemůže říct nějaké své požadavky normálně, vždy musí zvýšit hlas a vytvářet konflikt. Vlastně jste se zrovna trefili do doby, kdy přemýšlím, že půjdu od ní, protože tohle celý život nemůžu vydržet,“ zvažuje Patrik.

Podvedla jsi ho

Nic naplat, muži mají dvojí metr, a i když oni sem tam podlehnou nějaké té krásce, tobě by podobný přečin neodpustili ani náhodou. Mít parohy je prostě pro každého chlapa zlý sen.

Zdeněk (34 let): „Já vyžaduji od partnerky věrnost. Kdybych se dozvěděl, že byla s někým jiným, končí u mě. I když musím přiznat, že já zrovna věrný nejsem. Ale to je něco jiného. Já nevím, možná je to tím, že my chlapi se bojíme, abychom nevychovávali cizí dítě, ale ženská by měla být věrná,“ říká rezolutně Zdeněk.

Martin (30 let): „Tak je podvod a podvod. Co bych nesnesl, kdyby vedle mě měla ještě nějaký paralelní vztah. Asi sex na jednu noc bych odpustil, ale kdyby to táhla s někým jiným, tak je konec. Ani vybrat bych jí nedával, už by u mě neměla šanci,“ je rozhodnutý Martin.

Je to v sexu

Muži zkrátka postelové hrátky berou vážně a sex je pro ně alfou a omegou. Ale rozhodně tě neopustí po několika letech právě proto, že to neklape v posteli. Tuhle selekci provádí už na samém začátku, takže jestli ti po první společné noci znovu zavolají, tak to znamená, že v téhle oblasti jim vyhovuješ. Samozřejmě že časem, když už to po několika letech není v posteli takové terno, je možné, že se poohlídnou jinde, ale řeší to spíše mileneckým vztahem než rozchodem.

Karel (43 let): „Se svou ženou jsme spali sporadicky. Ale byla to hodná ženská a vychovávali jsme dvě děti, tak jsem nechtěl od ní odejít. Pořídil jsem si milenku a vše by šlo dál jako dříve, ale přišla mi na to. A dala nůž na krk. No a já si vybral milenku,“ prozradil nám Karel.

Honza (28 let): „Když mi partnerka v sexu nevyhovuje, ani nemá šanci stát se mou přítelkyní. Nečekám na to, že se to spraví, a rychle to ukončím,“ říká na rovinu Honza.

Tak co na to říkáš? Upřímnost nade vše, ale aspoň víme, na čem jsme. Napiš nám do diskuze, z jakých důvodů tebe opouštěli muži, tedy jestli jsi to nebyla vždy ty, kdo jim dal kopačky.

Foto: Shutterstock.com

7.1.2020 2:00| autor: Alžběta Bublanová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist