Mužské tělo očima vědců. Jaké kuriozity o něm dosud zjistili?

Co se pod peřinou mužů stane až pětkrát za noc? A jak je možné, že v porovnání se ženami lépe odolávají vráskám? Odborníci si posvítili také na to, proč mužskému pohlaví dělá potíže rozlišování barev!

muzske-telo-1100x618.jpg Zdroj: www.shutterstock.com

Jsi přesvědčená o tom, že po letech vztahu, společném soužití a několika dovolených tě už nic, co by se týkalo tvého protějšku, nemůže překvapit? Máme pro tebe hned několik důkazů, že se mýlíš. Která informace o jeho existenci tě zaujme nejvíc?

Noční erekce jako trénink

Těžko na cvičišti, lehko na bojišti? Ano, i takhle nějak by se daly shrnout poznatky studie americké publicistky, vědecké výzkumnice a zároveň autorky mnoha knih Debby Herbenick. Všestranná profesorka, jež působí na Indianské univerzitě, na základě vlastního průzkumu došla k názoru, že během spánku se mužský penis ztopoří až pětkrát.

Jsou snad důvodem erotické sny? To možná taky, nicméně jmenovaná odbornice tvrdí, že se jedná hlavně o trénink, jímž se tělo snaží udržet pohlavní orgán v té nejlepší kondici. Aha!

Otázka bleskového vyvrcholení

U erotického tématu ještě chvilku zůstaneme. Závěry jiného amerického výzkumu, jež byly publikovány v magazínu Journal of Sexual Medicine, sdělují, že pánské vyvrcholení trvá v průměru šest vteřin, zatímco délka ženského orgasmu se „protáhne“ na necelou půlminutu. Prostřednictvím tohoto bádání rovněž vyšlo najevo, že příslušníci mužského pohlaví vystřídají za život přibližně 15 partnerek.

Také se zjistilo, že plešatí milenci jsou oproti těm vlasatým mnohem náruživější, neboť nadměrná produkce testosteronu je sice připravila o bujný porost hlavy, na druhou stranu jim zase pořádně zvyšuje libido. Holt každá mince má dvě strany!

Delší mládí jako záviděníhodná nespravedlnost

Že pokožka samců je o přibližně 0,2 milimetrů silnější než „dámská pokrývka těla“, to se ví už poměrně dlouho. Nedávno se však vědci vytasili s tvrzením, že za zarostlou chlapskou tváří se skrývá i kosmetická výhoda v podobě dlouhotrvající mladistvé vizáže.

Jak je to možné? Na téhle straně barikády prý kůže s přibývajícími léty ztrácí hustotu kolagenu pomaleji, proto lépe odolává vráskám. Tedy alespoň takový názor zastávají specialisté. A ano, je to k naštvání.

Problém týkající se barev. A to pořádný

Máš občas pocit, že ten tvůj rozezná jen základní barvy, proto nemá ani tušení, co si představit pod pojmem lososový, mentolový nebo okrový odstín? Nejsi daleko od pravdy. Na jeho obhajobu je ale třeba konstatovat, že za to vlastně nemůže. Za vnímání barev totiž odpovídají kuželovité buňky. Informace o nich jsou obsaženy v chromozomu X, a jelikož ženy mají dva X chromozomy, disponují větším počtem zmíněných buněk, proto mají v tomhle značnou převahu.

V jedné věci jsou muži také odborníci. V jaké? Ve vymýšlení ptákovin, video jako důkaz:

Který fakt o mužském těle tě nejvíce překvapil? Napiš nám svůj názor do diskuze pod článkem, budeme se těšit na příspěvky!

Foto: shutterstock.com

15.5.2020 7:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist