Jak to vidí chlap: Lze přejít po delší době z přátelství s výhodami do vážného vztahu?

O tom, jestli existuje přátelství mezi mužem a ženou, už se popsaly stohy papíru a přesnou odpověď ti stejně nikdy nikdo nedá. Ale dá se přejít z přátelství s výhodami k vážnému vztahu se vším všudy? Na to se ptá čtenářka Jitka našeho chlapa…

jak-to-vidi-chlap-1100x618.png Zdroj: Shutterstock

Může z toho být něco víc? Odpovídá Tomáš Erben

Dotaz Jitky:

Dobrý den,

ráda bych se zeptala, zda je možné i po delší době přejít z přátelství s výhodami do vážného vztahu. „Kamaráda“ jsem poznala cca před rokem, tehdy byl ještě zadaný. Po krátké době se s partnerkou rozešli a my pak spolu začali spát. Nyní už je to půl roku, co spolu udržujeme intimní vztah, rozumíme si, ale z časových důvodů a rozdílného místa bydliště se vidíme cca jednou za týden, občas dva. On sám o sobě říká, že kvůli předchozímu vztahu má problém s důvěrou k ženám. Člověk se v něm hrozně těžko vyznává. Je možné, aby se muž zamiloval a navázal vážnější vztah i po několika měsících sexuálního vztahu?

Odpovídá Tomáš Erben:

Milá Jitko, s velkou chutí ti oznámím, že ANO, rozhodně. My chlapi nemáme rádi ostré definice typu „Už spolu chodíme?“, „Je náš vztah vážný?“, „Jak moc jsi do mě zamilovaný? Dokaž mi to.“ Do něčeho nenápadně vklouznout? To je pro nás ideální začátek vztahu.

Však se rozhlédni okolo sebe, jak začaly jiné vztahy? Na seznamce, v klubu, kolegové si začali navzdory proslulému: co je v domě, není pro mě. O každém začátku by se dalo zapochybovat, a naopak i ty nejnepravděpodobnější rozjezdy překvapují. Daleko podstatnější než okolnosti, za jakých vztah začal, je jeho průběh.

Vy dva už víte, že vám klape sex. Věř, nebo nevěř, je to poměrně dost důležitý společný koníček. V době, kdy se chuť na sex ze vztahů vytrácí, máte nad mnohými navrch. Stavíte tedy na přátelství a vzrušení. Asi už víš, kam tím mířím. Nejsou vhodnější přísady vztahu než právě tyhle dvě.

Přečti si také:

Jako třetí mě napadá rovnováha. Tobě na partnerství očividně dost záleží, už jen proto, že nám píšeš do redakce. Myslíš, že by hypoteticky napsal s podobným dotazem i on, jestli má šanci, aby se váš vztah přerodil v něco vážnějšího?

Mohu-li ti něco doporučit, nech si tyhle „rozvojové“ úvahy pro sebe a místo vážných rozhovorů o budoucnosti si spíš vyjeďte na víkend na chatu, pod stan… nenásilně, pozvolně, s lehkostí, dej mu čas a prostor z tebe bláznit. Pokud mu chceš dát šanci zamilovat se, spíš než ho klofnout, tohle je cesta. Půl roku je už slušná zkušební doba. Ty ses v ní osvědčila jako zdatná milenka a dobrá přítelkyně. Měj to na paměti.

Jsi k němu blíž než kdokoliv jiný. Znáš ho líp než jiné ženy. Nech ho samého se v sobě vyznat, nesnaž se ho v tom předběhnout. Ty i on jste zodpovědní za svou polovinu vztahu. Dopřej mu celou jeho část a on se ti může odměnit důvěrou a láskou.

A co si o tom myslíš ty? Dá se přejít z postelového vztahu do vztahu vážného? Zažila jsi to někdy? A jak to dopadlo? Co bys Jitce poradila ty? 

12.7.2023 2:00| autor: Tomáš Erben

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist