Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Vědci varují: Internet ničí milostný život

Vědci varují: Internet ničí milostný život

Vědci varují: Internet ničí milostný život

Magazín: Sex a vztahy | autor: Lucie Feiková | vydáno 06. 02. 2017

Přes den se několikrát připojíš na sociální síť, po večerech hraješ online hry, před spaním kontroluješ příchozí emaily? Bacha na to. Tohle je totiž důvod, proč žiješ v celibátu a ztrácíš chuť na sex!

Počet uživatelů na sociální síti Facebook přesáhl jednu miliardu. Dalších 600 milionů jedinců „surfuje“ na Twitteru. Ani stránky na sdílení videí, tedy Youtube, si na nedostatek pozornosti nemohou stěžovat. Vždyť měsíční návštěvnost je miliarda lidí! Je tedy nad slunce jasné, že internet je dnes nejvyhledávanější způsob zábavy. Je to dobře? Ani náhodou!

Fyzický kontakt ztrácí na hodnotě

Výsledky rozsáhlé a dlouholeté studie, která se zaměřila na sexuální aktivitu 15 tisíc Britů, daly světu pořádný důvod k zamyšlení. Zjistilo se totiž, že zájem o žhavé chvilky v posteli nebezpečně ochabuje. A děje se to od chvíle, kdy se internet začal masově používat, což je v posledních několika letech. Zúčastnění nechali výzkumníky nahlédnout pod peřinu a díky tomu vyšlo najevo, jak moc je situace vážná. Konkrétní čísla jsou tady!

Časy se mění. K horšímu!

Ze závěrů vyplynulo, že ještě kolem roku 2002 se muži a ženy oddávali milování v průměru sedmkrát měsíčně. Jenže v roce 2010 už klesl počet na méně než pětkrát. Před dvěma lety se frekvence snížila ještě víc. S trochou nadsázky by se dalo říct, že když se „zem zachvěje“ třikrát do měsíce, je to úspěch!

Všichni dnes mají tablety a chytré telefony, které si nosí i do ložnice. Na Twitteru a Facebooku si pak do noci dopisují se svými přáteli, na úkor milostného života,“ cituje server BBC jednu z vedoucích tohoto unikátního výzkumu, profesorku Cath Mercer. Jenže pozor, komunikace s okolím není jediná příčina sexuálního úpadku. Prsty v tom má i hospodářská krize!

Stres a potřeba pracovat nonstop

I Kaye Wellings z Londýnské univerzity, která na studii spolupracovala, je přesvědčená, že moderní technologie nezpůsobují parterům nic dobrého. Jen z trochu jiného ohledu.

„Lidé dnes velmi těžce pracují a jsou zaneprázdnění. Už neexistuje hranice mezi domovem a prací. Bereme si notebooky do postele, jsme stále na telefonu. To dříve nebylo zvykem,“ vysvětluje odbornice a dodává, že i s tím spojené starosti ohledně financí mají na sex neblahý vliv. A teď ruku na srdce, nezní ti to povědomě?

Všechno má své hranice

Takže buď jak buď, ať už makáš po večerech, nebo se na netu jen bavíš, ten tvůj pravděpodobně hodně strádá. A může být otázkou času, kdy jeho nespokojenost přeroste v hádku a tichou domácnost. Chceš to riskovat? Asi bude lepší, když občas tablet i telefon necháš vypnutý. Pro dobro celého vztahu! Co takhle dát si předsevzetí, že svou závislost na moderních vychytávkách budeš držet na uzdě? To zní jako fajn dárek k blížícímu se Valentýnu pro tvého miláčka. Souhlas?

Co na to čtenářky?

"Já nechodím na facebook ani na jiné sociální sítě, nehraju hry, večery raději trávím se svým partnerem nebo s knížkou a na milostný život si nemůžu stěžovat," svěřila se nám Věra (29 let).

"Tak to já na facebooku jsem, ráda si zahraju hru nebo si pokecám s přáteli a přesto náš milostný život nijak nestrádá," krčí rameny Linda (35 let). "Jde o to si ujasnit priority, pokud mám partnera doma, věnuju se jemu, pokud je někde pryč, s chutí sednu k internetu." 

"U nás teda internet a technologie obecně hrajou hlavní roli, takže o sexu si můžu nechat jen zdát," vzdychá Monika (27 let). "Přítel je na počítači pečený vařený, o nějaké romantice nebo milostných chvilkách nemůže být ani řeč. Takže mně milostný život internet určitě ničí. Budu s tím muset brzy něco udělat."

Co si o tom myslíš, opravdu může internet za nedostatek sexu? Napiš nám svůj názor do diskuze pod článkem, budeme se těšit na příspěvky. A pokud si říkáš, že jsi z obliga, protože ve svém telefonu na něm nebrouzdáš, mrkni na video. I s mobilem jde někdy o život! 

Foto: Shutterstock.com

Další články z rubriky

Komentáře (1)

Datum Autor Nadpis
07. 02. 2017 IVANKA294 ... (reakcí: 0)

Testy kosmetiky

Victoria´s Secret Victoria - EDP

Victoria´s Secret Victoria - EDP

Zahalte se do opojné vůně!

Testy kosmetiky: Parfumerie | vydáno 21. 02. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Beran

22. 02. 2017 Horoskop Beran

Dnes budeš sršet nezdolnou energií. Práci zvládneš v rekorním čase a ještě pomůžeš pomalejší kolegyni. Doma budeš tak... Celý horoskop

Karta dne

Čtyři hole
Projekt, na kterém jsi pracovala, dosáhne úspěchu a nejen to, radostné dny můžeš očekávat také v dalších oblastech tvého života. Mír i harmonii jsi již vybudovala a te...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

PMS, hubnutí i průšvihy aneb Nový týden n...

Taky tak ráda soudíš všechny ty, kterým se povede nějaký kolosální průšvih? A je úplně jedno, jestli jde o nevěru, ka...

Celý článek

Stojí za hřích

TOPlist