Věci, které bys o svém vztahu nikdy neměla zveřejňovat na sociální síti

Kritizovat bývalku svého současného přítele a házet na ni špínu? To se na netu fakt nedělá, neboť to hraničí s agresivitou. Také bys ve virtuálním světě neměla mluvit o tom, že doma máte potíže. Jak se ti to může vymstít?

socialni-site-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock.com

Kdo dnes nemá založený profil na „fejsu, instáči a twítru“, ten jako by nebyl. Internet a s ním spojené sociální sítě jsou tak běžným a rozšířeným komunikačním kanálem, že se bez něj moderní populace zkrátka odmítá obejít. Je to ale dobře? Jak se to vezme. Někteří zapřisáhlí uživatelé o sobě totiž sdílí kdeco, přičemž si neuvědomují, že tak virtuálnímu světu umožňují dokonalý náhled do svého soukromí. O kterých aspektech života na netu raději pomlčet? Na to mají odborníci jasný názor. Co si tedy nechat pro sebe?

Údaje o tvém protějšku. To se fakt nedělá!

Máš chuť vyfotit svého miláčka při spánku a roztomilou fotku zveřejnit s nějakým vtipným komentářem? Ačkoli se to možná jeví jako dobrý nápad, zkroť své vášně a zařaď zpátečku.

„Můžete na internetu mluvit o sobě, pokud to považujete za rozumné. Ale nikdy tam nehovořte o svých blízkých – navíc bez jejich souhlasu. Je to invazivní útok na jejich osobní sféru, a ne každému by to mohlo být příjemné. Neriskujte tedy zbytečné hádky a potíže. Buď se dotyčného zeptejte, zda mu to nevadí, nebo ho ze svého on-line světa úplně vynechte,“ doporučuje americká sexuoložka a vztahová expertka Dawn Michael. Tenhle názor nezní úplně marně, což…

Stížnosti na to, že jsou v ráji problémy

Tak jasně, je úplně normální, že se doma občas pohádáte. Vždyť výměny názorů jsou běžnou součástí soužití. Podle manželské poradkyně z americké Floridy Stephanie Sarkis hádky vztah spíše posilují, než aby mu škodily. Vyříkat si to z očí do očí? V pořádku. Probírat to s virtuálními přáteli? Pořádná chyba!

„Jakmile se usmíříte, budete litovat toho, že jste si veřejně stěžovali. Může se také stát, že vaši známí si na základě toho udělají o vašem partnerovi negativní obrázek, a to vás bude mrzet ještě více. Proto všechny své klienty nabádám, aby své spory řešili výhradně interně,“ vysvětluje americký rodinný terapeut Aaron Anderson.

Kritika ex. Z toho nic dobrého nekouká

Nejradši bys bývalce svého miláčka skočila po krku? Ať už tě k tomu vede jakýkoli důvod, nech si to pro sebe. Maximálně se svěř kamarádce, které věříš. Samozřejmě osobně a nad hrnkem kafe. Na sociální síti se totiž na ex nikdy nenadává!

„Může být velice lákavé komentovat chování bývalých poloviček svých současných partnerů, zvláště v případě, že nějakým způsobem stále zasahují do vztahu. Ovšem kritizovat je na internetu hraničí s pasivní agresivitou. Proč by mělo 1000 vašich on-line přátel vědět o tom, co si o dané osobě myslíte? Nemáte žádné právo dělat takové drama,“ uvádí americká psycholožka a sexuoložka Neely Steinberg.

Co ty na to? Nezní ti tyhle internetové hříchy na sociálních sítích trochu povědomě? Napiš nám o tom do diskuze pod článkem, těšíme se na příspěvky. A jestli ano, nezoufej, prostě se poučíš a jede se dál, ne?

Náhodou, jsou i horší věci. Třeba to, že někdo fakt nevychytá používání programu na úpravu fotek, a pak své nepovedené dílo pošle do světa. Chceš se vážně pobavit? Přehlídka nejšílenějších snímků z netu tě čeká ve videu! A je to vážně silný kafe…

Foto: Shutterstock.com

18.3.2022 2:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist