Obtěžování ve virtuálním světě aneb hanbaté obrázky útočí

Pravděpodobnost, že nám ve zprávách přistane fotka mužského přirození je mnohem větší než ta, že nám v poštovní schránce přistane milostný dopis. Není to smutné?

seznamky-2-1100x618.png Zdroj: www.shutterstock.com

Když se mi na Instagramu v žádostech o zprávy objeví nová nepřečtená zpráva, většinou už mi je dopředu jasné, že je to buď nabídka nějakého starého amerického ,,sugardaddyho”, který chce platit za fotky chodidel neskutečné peníze nebo je to nějaký odvážlivec, který místo pozdravu rovnou pošle fotku svého přirození.

Může za to nízké sebevědomí?

Někteří muži v dnešní době nemají odvahu na to, aby ženě dali najevo své city, ale nevadí jim poslat fotku svého přirození, co je pro ně tedy více intimnější?

Podle odborníků to může být zapříčiněno nízkým sebevědomím muže, který si touto cestou dokazuje své mužství nebo jednoduše nechce na nic čekat, a tak se rovnou vrhá na ,,věc”. Určitě jsou mezi námi ženy, kterým to nevadí a v posílání takových fotek si libují nebo dokonce mají sbírku svých dick pics. Proti gustu žádný dišputát! Ale většina žen a mladých dívek je tímto chováním znechucená a kontakt ihned blokují, což asi není reakce, na kterou muž čeká. A co vlastně za reakci čekají? Možná muž s nízkým sebevědomím čeká uznání, pochvalu nebo fotku ženy na oplátku, jenže většinou má tohle chování naprosto opačný efekt. Smůla, tudy cesta zřejmě nevede. Asi neznám žádný příběh, kde by se žena zamilovala do muže, který ji obdaroval hanbatou fotkou. Co ty?

Čtěte také:

Dick pics a seznamky

Seznamky jsou ,,trendem” dick pics proslulé. Někteří na ně chodí hledat lásku svého života a jiní se jen pochlubit svými genitáliemi. Možná by nevznikalo tolik nedorozumění, kdyby se to, že zde hledá každý to své, zmínilo už na začátku konverzace. Stačilo by se nejprve zeptat, zda má žena zájem o fotky, či zájem nemá. Své o tomto trendu ví i naše čtenářky.

,,Musela jsem ze seznamky odejít, 80 % mužů mi posílalo fotky svého přirození anebo sexuální nabídky. Už nevěřím, že se dá on-line seznámit. V off-line světě taky místo pozdravu neukazují rozkrok, tak proč v on-line světě je tohle “normální”? Není to ani trochu sexy, jen mi to zkazilo dojem z celého on-line seznamování,” popisuje své špatné zkušenosti se seznamkami čtenářka Sandra (25 let).

„Tak to já jsem asi ta výjimka, co potvrzuje pravidlo, protože já byla na seznamce asi rok a ani jednou jsem žádnou takovou fotku nedostala a jsem za to fakt ráda,“ usmívá se Karolína (35 let).

„Tak to já měla smůlu a taky už jsem seznamování na seznamkách vzdala. Nechápu, o co těm chlapům jde, vážně bych chtěla vidět ženu, která po přijetí fotky přirození, všeho nechá a chce si toho týpka vzít. Myslím, že efekt to má většinou opačný,“ přidává se Jana (32 let).

Mnoho žen kvůli takovým fotkám na seznamovaní on-line zanevře a muži, kteří se chtějí slušně seznamovat pak mají smůlu, protože ženy zdrhají pryč.

Braň se a nepodlehni pokušení!

V reálném světě by se jednalo o sexuální obtěžování, tak proč mají někteří jedinci pocit, že ve virtuálním světě je to v pořádku?

Pokud tě někdo takhle pravidelně obtěžuje, neboj se bránit. Můžeš to zkusit nejprve slušnou formou a požádat, aby s tím dotyčný přestal anebo rovnou jedince zablokovat. Pokud by tě snad lákalo podobným způsobem odpovědět, pak věz, že co se na internet jednou vloží, už nezmizí, proto nikdy neposílej něco, co nechceš, aby se dostalo v nejméně vhodnou chvíli ven.

Co tedy dělat, když tě začnou obtěžovat podobné zprávy?

  • Vysvětlit, že o podobné zprávy nestojíš
  • Kontakt zablokovat (Při blokaci je dostupná funkce blokování všech účtů, které daný uživatel založí.)
  • Nahlásit uživatele či zprávu a dát správcům sociálních sítí vědět, že tento uživatel tě sexuálně obtěžuje

A co ty? Setkala ses někdy s podobným typem obtěžování? Jak jsi to vyřešila? Napiš nám do diskuze, těšíme se na příspěvky.

Foto: Shutterstock.com

4.4.2022 4:00| autor: Tamara Typovská

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist