Femina.cz » Magazín » Sex a vztahy » Kde jsou hranice nevěry?

Kde jsou hranice nevěry?

Kde jsou hranice nevěry?

Magazín: Sex a vztahy | autor: redakce | vydáno 06. 04. 2010

I když se říká, že nevěra je výsadou mužů, a že si tak dokazují svou mužnost, sociální průzkum, který uskutečnila značka Pepino mezi studenty vysokých škol, odhalil opak. Časy se mění a podle výsledků jsou dnešní ženy méně věrné než muži. Že by muži pomalu ztráceli instinkt lovců?

 

O nevěře bylo napsáno už mnoho článků, na toto téma vedou obě pohlaví dlouhé diskuze. Ženy jsou údajně mazanější a odhalit jejich „bokovku“ je těžší. Muži se v kruhu svých kamarádů zase rádi pochlubí novým „úlovkem“ a nevěrou si prý dokazují svou mužnost. Něžné polovičky mají jinou výmluvu - hledají jinde to, co doma nenajdou. Jestli si nejste jistá svým názorem na nevěru, podívejte se na článek Může nevěra vztahu prospět?

Většina z nás mluví o nevěře jako o neodpustitelném „zločinu“ a nikdy by ho neprominula. Avšak nezapomínejme na přísloví: Nikdy neříkej nikdy! V otázce nevěry to platí dvojnásobně. V hypotetické rovině jsme v otázce NEVĚRY často moudřejší, razantně odmítáme jí odpustit, viníky titulujeme jako „podrazáky“. Ale když se stane NEVĚRA naší nepříjemnou realitou, přemůže nás žal a hněv (samozřejmě, záleží na tom, na které straně trojčlenné barikády stojíme). Někteří provinilci se bijí do prsou, že se jí už nikdy nedopustí a litují svého činu. Jiní, naopak, ničeho nelitují a cynicky hledí zraněnému partnerovi do tváře. Reakce z obou stran jsou v případě nevěry a zrady různé a stejně tak se liší názory na její překonání. Odlišné jsou též názory na to, kde jsou pomyslné hranice nevěry – je nevěrou už flirt nebo polibek? Nebo nevěra začíná a končí sexem? Podléhají pokušení více muži nebo ženy?


Odpovědi na tyto a další otázky hledalo Pepino ve spolupráci se společností GTS ALIVE s.r.o., vydavatelem ISIC karet, mezi mladými Čechy v sociálním průzkumu. Výsledky mohou být pro někoho šokující, pro jiného samozřejmé. Tady jsou:


1. Nevěru přiznalo 37% žen a 26,0% mužů.


2. Z věkového hlediska jsou nejnevěrnější mladí lidé ve věku 20 až 24 let – 32,0%. Nicméně rozdíly zde jsou minimální. V ostatních věkových skupinách (15 – 19let a 25 – 29 let) přiznalo nevěru 31%.


3. Lehce ve prospěch žen hovoří osobní zkušenost s nevěrou. Na vlastní kůži ji u partnera zažilo 24% žen, zatím co s nevěrnou partnerkou se setkalo o 2% mužů méně.

 

A kde jsou hranice nevěry?


1. Pro většinu žen (58,0%) je líbání jasná nevěra, 10,0% žen navíc pokládá za podvádění už samotný flirt. Líbání považuje za nevěru i 47% mužů, flirt pak 13% mužů.


2. Obě pohlaví se shodují (75% žen a 76% mužů), že by nevěru byli za některých podmínek ochotni odpustit. Jako absolutně neodpustitelnou ji chápe 16% žen a 17 % mužů.

Suma sumárum, čísla a fakta jasně dokazují, že v 21. století vládnou nevěře ženy a muži jsou čestnější partneři. Tak doufejme, že výměna rolí nebude sahat dál. Přeci jen je fajn, když muži ochraňují ženy a ženy se starají o teplo domova. A jestli chcete svého drahouška zbavit myšlenky na nevěru, přečtěte si článek Jak na nevěru?

Další články z rubriky

Komentáře (8)

Datum Autor Nadpis
23. 09. 2014 kamyk33 nevěra (reakcí: 0)
14. 09. 2012 xxkouckaxx + (reakcí: 0)
12. 02. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 0)
12. 02. 2012 krockovapavla :) (reakcí: 0)
17. 08. 2011 goldie ... (reakcí: 0)
06. 08. 2011 telefonistkakv Nefunkční vztah (reakcí: 1)
22. 07. 2011 helenadon nevěra (reakcí: 0)
13. 03. 2011 xxkouckaxx + (reakcí: 1)

Testy kosmetiky

Fenjal Krémový deodorant roll-on pro citlivou pokožku Sensitive 48H

Fenjal Krémový deodorant roll-on pro citlivou pokožku Sensitive 48H

Snižuje podráždění pokožky...

Testy kosmetiky: Tělová | vydáno 16. 01. 2017

Naše tipy

Dnešní horoskop

Blíženec

16. 01. 2017 Horoskop Blíženec

Projekt, který se ti z počátku jevil jako nezajímavý, sklidí velký úspěch, což pro tebe znamená nejen příval nových k... Celý horoskop

Karta dne

Tři pentakly
Tvá práce vzkvétá díky pevným základům a úsilí, které do všeho vkládáš s nadšením a radostí. Pokud se chystáš předvést své dovednosti, můžeš se těšit na úspěch, obdiv ...

Astroporadna - odpovídá Sára

astroporadna
  • Duchovno
  • Výklad tarotů
  • Magické obrázky
  • Andělské karty
  • Výklad pomocí kamenů
  • Partnerské vztahy
  • Aktivace čaker
Nech si poradit

Redakční blog

Redakční blog

Hubnutí podle horoskopu, selfie i barva r...

Znamení horoskopu o nás vypovídá hodně, ať už se nám to líbí nebo ne. A protože my máme tajemno, horoskopy a výklady ...

Celý článek

Módní policie

TOPlist