Zase jsi dostala kopačky? Víme, co děláš špatně

Zase kopačky? Lámeš si hlavu, kde děláš chybu, že ti každý chlap, se kterým si něco začneš, pláchne do zaječích? Zamysli se nad tím, jestli se nedopouštíš pořád dokola stejných chyb, které ti zničí každý vztah.

rozchod-1-1100x618.jpg Zdroj: www.shutterstock.com

Vypadalo to na krásný harmonický vztah až do konce života, ale stačilo několik schůzek a muž tvých snů ti dal vale? A nebyl rozhodně prvním, kdo ti dal kopačky? Nevěš hlavu, neznamená to, že jsi špatná, zlá nebo nesnesitelná. Je prostě jen možné, že stále opakuješ tu samou chybu, kterou vyženeš své lásky z náruče. Které chyby to jsou?

Mluvíš o svatbě

Tím nemyslíme jen řeči o svatbě, ale každé plánování společného života, na který je ještě moc brzo. Je nám jasné, že když jsi zamilovaná, těžko si představuješ život s někým jiným, a tak si na sto procent myslíš, že děti jednoho dne zplodíš s panem Božským, který zrovna leží vedle tebe. Myslet si to můžeš, ale raději to nějakou dobu neříkej nahlas, jinak ti pláchne do zaječích. Plánování musíš správně načasovat. Tedy svatba a děti potřebují několik let. Společné bydlení méně, ale rozhodně si po druhém rande nebal kufry s tím, že je zbytečné platit dva nájmy. I společné aktivity plánuj s rozvahou. Jestli jste spolu začali randit na konci jara, není moc rozumné přijít na další schůzku s návrhy kam na společnou dovolenou. Zkus spíše nadhodit, že se letos chystáš k moři a uvidíš, jestli se bude chtít přidat nebo ne.

 Seznámení s tetičkami

Doma jsou netrpěliví, kdy toho tvého konečně uvidí, tak mu připravíš šok v podobě pořádné rodinné sešlosti, na které ho budou na obě tváře líbat všechny tetičky, co máš? No, tak to musí být ten tvůj opravdu z ocele, aby se nezalekl. Jestli tak moc toužíš se pochlubit se svou novou známostí, vyber si jen jednoho člena rodiny a seznam je na neutrální půdě. Třeba zajděte společně na kafe nebo na koncert.

Odkryla jsi všechna tajemství

Až budete spolu pět let manželé, tak bude po tajemství, ale v prvních týdnech se je snaž držet co nejvíce. Jestli ti to moc povídá, tak přibrzdi. Muži potřebují dobývat, a pokud jim rovnou řekneš vše o tom, jaká jsi, mají pocit, že jsi je o něco ochudila. Nemusí o tobě zkrátka vědět vše, klidně ať se trápí tím, jaká jsi.

Kopačky přichází až po letech?

Je také možné, že ti všechny vztahy vydržely relativně dlouho, ale konec přišel po několika letech. A jsi to zatím vždy ty, kdo dostal kopačky. Je to jako přes kopírák, první dva roky tě nosí na rukou, pomalu čekáš žádost o ruku a místo toho přijde rozchod. Ptáš se sama sebe, co najednou děláš špatně, když jsi pro něj byla bohyní, se kterou si tak rozuměl a chtěl s ní zůstat do konce života? Tak je samozřejmě možné, že jsi špatně neudělala nic, většina vztahů prostě nevydrží. Právě proto se lidé hned nehrnou do chomoutu, ale čekají, zdali se k sobě hodí nebo ne. Pokud máš ale pocit, že se stejné scénáře opakují, je možné, že děláš jednu z následujících chyb.

Bereš vztah jako jistotu

Jistého na světě není nic. Takže ani vaše velká láska, i když jste si přísahali, že spolu budete na věky věků. I když ti samozřejmě přejeme, abys potkala chlapa, se kterým bys byla do konce života, tak to rozhodně nesmíš brát tak, že je to jistota, kterou nic neohrozí. Kromě toho, když začneš vztah vnímat jako něco, co prostě nemůže už nikdy skončit, přestaneš se snažit a toho druhého si vážit. Zkrátka pořád je to jedinec, který může kdykoli odejít, koneckonců to můžeš udělat i ty. Když budete k sobě přistupovat tak, že se pořád o toho druhého musíte alespoň nějak snažit, má vztah pak větší šanci na úspěch.

Čtěte také: 

Nevěříš si

Možná namítneš, že míra sebevědomí hraje roli zejména při seznámení, takže pokud jste spolu dokonce začali žít, tak nechápeš, proč mu to najednou vadí. Ale vadí. Na začátku jsi ho zkrátka ohromila svou krásou a to, že si nevěříš, mu mohlo připadat třeba i roztomilé. Možná si také říkal, že časem ti lichotkami sebedůvěru dodá. Jenže uběhlo několik měsíců, možná i let a ty jsi stále nejistá jako na začátku? Ne že by muži chtěli přímo potvory, ale určitou pevnou ruku potřebují a chtějí ženy, a to zejména do života, co vědí, co chtějí a stojí si za svým rozhodnutím. Potřebují zkrátka vedle sebe ženu, která si věří a netrpí komplexy. Věř nám, chlap, který je rád, když je ženská nejistá, tak to není pravý chlap a jen si na tobě hojí nízké sebevědomí.

Jsi více hospodyňka než žena

Tak jasně, který chlap by neocenil v neděli svíčkou, naklizený byt a upečenou bábovku. Láska prochází žaludkem, že? Ale pamatuj taky na to, že když muži zkříží cestu dvounohá sexy kočka, rázem ho hlad přejde. Chce to najít tu správnou míru. Zkrátka vařit i uklízet se musí, to chápeme, ale nenechej to dojít tak daleko, že ti bude přednější vysmejčený každý kout domácnosti než péče o tebe. Pokud jsi poslední dobou neměla na sobě nic jiného než vytahané tepláky a přestala ses i malovat a pečovat o sebe, hlavně že tomu tvému chutná, může se pak stát, že se nechá omámit atraktivní kolegyní, která na něj dennodenně útočí v minisukni.

Jak to máš se vztahy ty? Dostáváš často kopačky, nebo jsi to ty, kdo většinou odchází? Napiš nám do diskuze, co podle tebe dožene chlapa k tomu, že ženu opustí.

Foto: Shutterstock.com

13.6.2022 2:00| autor: Alžběta Bublanová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist