První společná dovolená? 3 věci, které bys měla s partnerem probrat už před odjezdem

Nejsi vyznavačem adrenalinu, takže na „dovče“ chceš jen ležet, pít koktejly a slunit se? Přesně takhle bys to měla říct svému partnerovi, který možná očekává pravý opak. Kromě toho je třeba vyřešit i otázku financí!

spolecna-dovolena-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock.com

Snad nic neprověří vztah tolik jako společná dovolená. A zvláště ta úplně první! Říkáš si, že romantické procházky po pláži, koupání v odlehlých zátokách a protančené večery hádkám naprosto odporují? Aby ses nedivila!

„Vyrazit na prázdniny v páru je skvělou příležitostí, jak prohloubit vzájemné vazby. Pokud však oba účastníci nejsou na stejné vlně, tento čas může být spíše nečekaným zdrojem napětí,“ domnívá se americká vztahová poradkyně Karen Ruskin. Jak tu zmíněnou společnou notu naladit? Podebatujte doma ještě před odjezdem o těchto tématech, vážně to má své opodstatnění…

Válendo versus aktivní adrenalin. Kdo očekává co?

Ty bys celé dny chtěla jen lenošit u vody a chytat bronz, zatímco ten tvůj by raději skákal padákem a řádil ve vlnách na skútru. Co se stane, když to zjistíte až na místě? Nastane problém! Je potřeba sdělit si s dostatečným předstihem, jak to celé vidíte.

„Chcete-li prožít klidnou dovolenou, buďte k sobě upřímní. Promluvte si včas o tom, co od volného času vlastně čekáte, popřípadě jakým způsobem ho chcete trávit. Tím se můžete vyhnout mnoha pozdějším konfliktům,“ radí výše zmíněná odbornice přes lásku.

Otázka financí. Čí účet se prohne?

Podle jistého nevysloveného předpokladu by si někdo mohl myslet, že osoba, která prázdniny navrhla, celou tu srandu zaplatí. Je to ale tak? Zapomeň. Pokud ten tvůj s tímhle nápadem přišel, minimálně ze slušnosti mu navrhni, že na pár věcí přispěješ.

„Diskuze o nákladech mohou být hodně citlivé, uznávám. Já osobně navrhuji vytvořit společný rozpočet, který bude spravedlivý pro obě strany. Rovněž je dobré většinu položek, jako jsou letenky, hotel a různé poplatky, uhradit předem. Alespoň je to rychle vyřešené a nemusíte se o penězích zdlouhavě dohadovat,“ doporučuje Monica O´Neal, další americká vztahová expertka.

Čtěte také:

Spotřeba alkoholu. I tady je nutné mít jasno

No samozřejmě, že koktejly a drinky k „dovče“ neodmyslitelně patří, o tom není pochyb Jenže bacha, jiný kraj, jiný mrav. Proč i na tohle nějak nenápadně navést řeč?

„I když vy a váš partner máte podobné názory na domácí konzumaci alkoholu, vše se může změnit, když jste na novém a neznámém místě. Co když to jeden z vás přežene a probudí se s těžkou kocovinou? Druhého aktéra by to mohlo mrzet, což zvyšuje riziko konfrontací. Proto povzbuzuji všechny své klienty, kteří mě navštěvují, aby ohledně pití stanovili jasně danou a únosnou míru,“ připouští newyorský manželský kouč Thomas Edwards.

Co si o tom myslíš ty? Souhlasíš s tím, že by si dva měli před dovolenou pár věcí ujasnit? Napiš nám svůj názor do diskuze pod článkem. A když už jsme naťukli to léto a prázdniny, pobav se videem bláznivých momentek.

Text zdroj: vztahová poradkyně Karen Ruskin,  manželský kouč Thomas Edwards, Monica O´Neal, Foto: Shutterstock.com

1.7.2022 3:00| autor: Lucie Feiková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist