Platonická láska? Užijte si ji!

Myslela jste si, že platonická láska je jen záležitostí dospívání? Kdepak! Překvapit vás může i v pozdějších letech, a dokonce daleko silněji. Je nutné se bránit, nebo je lepší si vzácný cit vychutnat plnými doušky?

Je s námi odjakživa

Platonická láska je definována jako vztah lidí, při němž nedochází k sexuálnímu naplnění. Může být tedy oboustranná, například v dětství se dá každá láska označit za platonickou. Postupem času, jak roky přibývají, se častěji setkáváme se vzplanutím, které vychází z jednoho člověka a druhý o tom vůbec nemusí mít tušení. Kolik takových lásek jsme samy prožily a náš oblíbený zpěvák či herec ani nevěděl, že existujeme. Taková trápení ale opravdu časem pominou. Trochu těžší to bývá, když se idolem stane někdo z našeho okolí. Holky tak mohou vzhlížet k táborovému vedoucímu, kluci se zamilovávají do svých učitelek. Pokud jsme vychováváni ve zdravém rodinném prostředí, dá se vše zvládnout.

Když nám není –náct

Ve většině případů svoje první platonické lásky přežijeme ve zdraví a v dospělosti na ně s nostalgií vzpomínáme. Co si ale počít, když nás takový cit postihne a už nám dávno není náct? Tehdy je třeba vzít rozum do hrsti, i když to bude těžké. Pravděpodobně máme už nějaké závazky a objekt naší lásky také. Je jedno, zda se jedná o kolegu, známého či blízkého kamaráda. Pokud nejste oba volní a nemůžete do toho jít po hlavě, dobře si rozmyslete, co uděláte. Je dobré si vše ujasnit. Ví ten druhý o vašich citech, opětuje je, nebo vše držíte v tajnosti? Chcete navázat vztah, nebo to není možné? Co vám platonická láska nahrazuje? Chybí vám něco, co si kompenzujete představami o dané osobě? To je jen pár otázek, které je nutné si zcela upřímně zodpovědět.

článek

Berte, co se vám nabízí

Jestliže jste došla k poznání, že posunutí platonického vztahu do jiné roviny není z mnoha důvodů možné, nezoufejte. I tak můžete získat mnoho. Nevěříte? Myslíte si, že vás čeká jen trápení? Zkuste se na svoji situaci podívat jinak. Kvůli svému idolu jsme my ženy schopny na sobě hodně zapracovat. Zhubnout, naučit se nový sport, vzdělávat se v nějaké oblasti – berte to vše tak, že tím obohacujete zároveň sama sebe, i když původní motivace byla trochu jiná. Užívejte si každou chvilku, kterou můžete s tímto protějškem strávit. Čerpejte sílu z jeho úsměvů, z komunikace, z dobré nálady, kterou ve vás vyvolává. Nikdo přeci nemusí vědět, proč je váš pohled na svět najednou tak pozitivní. A když se vám občas hodně zasteskne, popusťte uzdu fantazii…Potom si ale uvědomte, že i tak se jedná o člověka z masa a kostí, s vlastními chybami a prohřešky, které jen nevidíte. Než být tedy nakonec zklamaná, je přeci lepší si užívat platonickou lásku, co říkáte?

Foto zdroj: profimedia.cz

27.8.2013 8:00| autor: Lenka Šimková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist