Bělicí pasty a zářící úsměv. Pravda, nebo mýtus?

Kdo by nechtěl krásně bílý zářící úsměv? Stačí se jen podívat na předávání Zlatých glóbů či Oscarů. Hollywoodským hvězdám můžeme závidět nejen nádherné róby, ale také dokonalý bělostný chrup. Není divu, že poslední dobou stoupá poptávka po bělicích pastách.

Podle nedávného průzkumu dychtí po krásných bílých zubech 40 % lidí. Ženy si nechají bělit chrup zejména před svatbou, stejně postupují i celebrity, včetně Kate Middleton – pro ni bylo bělení zubů povinností, však se na její svatbu díval celý svět. Jenže…

Pokud si necháte vybělit chrup u lékaře, zaplatíte několik tisícovek. Krásně vybělené zuby vám pak samozřejmě nevydrží věčně, proces je nutné opakovat a navíc bělení není k zubům zrovna šetrné, může nevratně chrup poškodit. Proto není divu, že řada z nás raději sáhne po bělící pastě – řešení daleko jednoduššímu, dostupnějšímu časově i finančně.

Není pochyb, že bělicí zubní pasty jsou dobrým byznysem, od roku 2009 po nich celosvětově vzrostla poptávka o 15 procent. Sice jsou ve srovnání s bělením pomocí peroxidu levnější, nicméně srovnáme-li je s ostatními pastami, mohou být dražší až o 300 procent! A tak se člověk neubrání otázce, stojí-li za to do nich investovat.

[[related]]

Britský deník Daily Mail podrobil testu nejznámější značky bělicích past. Co slibují výrobci? Není toho málo. Většinou to jsou: „Viditelně bílé zuby za 14 dnů.“ Podle odborníků to ale při vší vůli není dost dobře možné. Zatímco zubní pasty působí jen na sklovinu, tedy vnější vrstvu zubu, peroxid působí hlouběji na zubovinu – lidově řečeno vyškrábne ze zubu všechny skvrny. Peroxid obsahují i některé bělící pasty, je ho jen zlomkové množství (0,1 %), a proto nemůže účinkovat.

A jak dopadl test? Obstála alespoň jedna značka? Do testování byly zařazeny jak levnější produkty, tak i dražší. Na ceně ale vůbec nezáleží. Všechny bělicí zubní pasty dopadly stejně, jedním slovem neuspokojivě. Viditelně vybělit zuby nedokáže žádná z nich,.

Jaký je tedy závěr? Chcete-li běloskvoucí zuby, vyplatí se zajít k dentistovi, který vám poradí, jak vybělit zuby co nejšetrněji, a to i přes vyšší finanční náklady. Ostatně, nakonec je to lepší než investovat zbytečně do několika desítek neúčinných zubních past…

 
Foto: Profimedia.cz
5.2.2013 8:00| autor: Marta Dostoupilová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist