Rozchod nebo nevěra? Ještě počkej! Zkus oživit vášeň ve vztahu

Jste svoji už pěknou řádku let a tak není divu, že už to nejiskří tak jako na začátku. Pryč jsou ty vášnivé chvilky, kdy jste ze sebe strhali oblečení okamžitě, co jste přišli domů. A nejen to, po boku svého muže se cítíš spíše jako jeho sestra. Jak vrátit do vašeho vztahu tu správnou jiskru? 

oziveni-vztahu-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock.com

To byly časy, kdy jsi jen při myšlence na něj pocítila vzrušení a dokázali jste si dlouho u vína povídat a pak se dlouho do noci milovat jako o život. Jenže všechno tohle odnesl čas a vaše společné chvíle se omezily na debaty o tom, co bude k večeři, popřípadě, jak správně vychovávat děti, a váš sexuální život rozhodně nejsou žádné výbuchy lásky, ale jen plnění manželských povinností. Tohle ale nechceš. Tak se inspiruj našimi radami, jak oživit svůj vztah.

Večery mimo domov

Vzpomínáš na doby, kdy slovo večeře znamenalo jít do restaurace, popíjet u toho víno a pak zajít třeba do kina? Dnes večeře znamená spěchat po práci domů, rychle něco uklohnit, pak umýt nádobí a vyčerpaně padnout do postele. To není úplně romantika, ale tak to v manželství, obzvlášť pokud už jsou na světě nějaké ty ratolesti, chodí. Jednou za čas bys ale měla udělat výjimku a zajít si se svým manželem někam, kde nebudeš muset škrábat brambory, ani mýt nádobí. Nejde ani tolik o to se dobře najíst, ale hezky se obléknout a strávit večer jinak než u televize. Ty konečně odhodíš zástěru a tvůj muž tepláky. Budeš se cítit smyslně v elegantních šatičkách se sklenkou vína v ruce naproti lásce svého života. A je víc než jisté, že žhavé milování na sebe po návratu nenechá dlouho čekat.

Odleťte spolu do ráje

A to myslíme doslova. Každodenní rutina prostě omrzí a není pak divu, že ani na ten sex není chuť. Ale na takovém rajském ostrově to půjde samo. Jen si to představ – žádné brzké vstávání, chystání snídaně a spěch do práce. Celý den se procházíte bosky po pláži ruku v ruce a řešíte jen to, co si dát k jídlu. Prostě totální pohoda. Zapomeň však na celodenní výšlapy nebo turnaje v plážovém volejbalu. Chceš si odpočinout a najít ztracenou vášeň a to se ti u žádné pamětihodnosti nepovede. Pokud si dovolenou zrovna teď nemůžeš dovolit, zkus alespoň nějaký wellness pobyt u nás. Odpočineš si také a ještě uděláte něco pro své tělo a taková společná koupel ve vířivce vás musí navnadit na milování docela určitě.

Odloučení? Proč ne, budete se více těšit

Vidíte se každý den a trávíte spolu celý víkend? To se pak nemůžeš divit, že to mezi vámi už tolik nejiskří jako dříve. Zkuste se na sebe zase více těšit. Naplánuj si víkend bez něj a odjeď s kamarádkou na víkendové cvičení plné zumby či aerobiku. Uvidíš, jak si pak v neděli večer padnete okolo krku. Jen si vzpomeň na to, jaké to bylo před lety, když jste spolu ještě nebydleli a viděli se jen ve středu a v sobotu. Každou společnou chvilku jste si užívali. Možná si říkáš, že už teď máš pocit, že se spíše odcizujete a ještě do toho někam odjíždět? Ale ruku na srdce, trávíte sice večery spolu, ale jste opravdu spolu, nebo ty jsi na počítači a on se dívá v televizi na fotbal? Když budete více trávit čas od sebe, možná pak tu dobu, kdy budete konečně spolu, využijete mnohem lépe.

Čtěte také:

Dejte si rande

Do každého manželství jednou přijde rutina, to tak prostě je. Ale každé z nás se občas zasteskne po tom, když jsme vyrážely na rande. Pochyby o tom, jestli se mu budeme líbit, chystání se na schůzku a těšení se, že dotyčný spadne ze židle, až nás uvidí vcházet v sexy šatech. Tohle vše v manželství odpadá, protože je přímo při tom, jak na sebe soukáš silonky a morduješ se v koupelně s make-upem. Co si takhle ale domluvit rande? Ne, nenabádáme tě k nevěře, ale navrhujeme, ať si zajdeš na rande se svým mužem. Sejděte se až v restauraci. Je to hned jiný pocit, než když do ní vcházíš se svým mužem jako vdaná paní. Takhle se alespoň chvíli můžeš cítit jako nezadaná slečna, co to prostě jde zkusit. A konečně ho můžeš také překvapit novými sexy šatičkami. To sexuální napětí mezi vámi se pak bude dát krájet. Kdoví, jestli vydržíte až na dezert.

Nuda v sexu? Na kuchyňské lince v podvazcích nehrozí 

Pryč jsou ty doby, kdy jste se pomilovali okamžitě, když jste vešli do bytu. Váš sexuální život je sice hezký, ale klidný a vlastně stále stejný. Večer, než si jdete lehnout, se osprchujete a pak se pod peřinou pomilujete. Je to normální, ale chce to prostě oživení. Co si takhle pořídit nějaké erotické pomůcky nebo vyzkoušet svazování? Jestli nevíš, zda by to tvůj muž ocenil, tak se ho prostě zeptej. Mluvte o svých sexuálních fantaziích. Třeba se navzájem mnohé dozvíte. Sexuální život také okořeníš tím, že vyměníš postel za něco jiného. Milovat se dá přeci i na jiných místech. Ve sprše nebo dokonce na kuchyňské lince. Není to sice úplně pohodlné, ale to vzrušení stojí za to.

Zkušenosti čtenářek:

Hanka (38 let): „My jsme svoji už patnáct let a o vášni už to opravdu není. Ale je podle mě zbytečné to nějak násilně vyvolávat. Prostě sexuální napětí mezi námi není, ale navzájem se dokážeme podpořit, a to je důležité. A co se týče sexu, tak mám milence. A jsem si jistá, že můj muž má určitě milenku.“ 

Gabriela (33 let): „Já jsem s manželem pět let a zatím dobrý. Ale musím říct, že na tom makám, nechodím doma v teplácích, pečuji o sebe a v sexu jsme oba vynalézaví. Je prostě na těch lidech, jaké si to udělají.“

Olga (41 let): „Já už jsem rozvedená. Tak dlouho mezi námi narůstal chlad, až jsme šli od sebe. Nevím, jestli by to zachránilo nějaké to vzrušení v posteli. My jsme to už ani nezkoušeli, protože jsme na sebe neměli vůbec náladu. I kdybych si vzala na sebe podvazky a on přinesl domů kytici růží a popadl by mě do náruče, nespravilo by se to. Spíše by to bylo k smíchu.“

Máš také pocit, že se po letech s tvým mužem vytratil ze vztahu ten správný náboj nebo s tímhle opravdu problém nemáš? Napiš nám do diskuze, čím oživuješ vztah ty, těšíme se na příspěvky.

text: Alžběta Bublanová, Foto: Shutterstock.com

10.8.2022 3:00| autor: Alžběta Bublanová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist