Je možné žít s puntičkářem?

Že váš chlap nechává použité ponožky u postele, zvednuté prkénko na toaletě, zaschlý talíř na kuchyňské lince? A vy se stále zlobíte a říkáte si, že to už není možné? Možná buďte rády! Je tu ještě horší varianta – puntičkář!

Puntičkář, puntík, pedant na úklid

Nejenom ženy jsou pořádné a mají rády ve své domácnosti řád, ale i muži, hlavně ve středním věku jsou na  pořádek pedanti, což může mnohým ženám imponovat. Co když ovšem narazíte na opravdového puntičkáře, kde už hranice nezná mezí?

Své o tom ví čtenářka Miriam (36 let)S Filipem jsem se seznámila na horách a připadal mi jako zcela normální chlap. Po  několika schůzkách mě konečně pozval i k sobě domů a byla jsem velmi mile překvapena. Byt jako klícka. Vzpomněla jsem si na své bývalé partnery, kteří pořádkem zrovna neoplývali. Ale Filip byl docela něco jiného. Všude naklizeno, srovnané polštáře na gauči, v koupelně všechny parfémy snad i podle velikosti naskládané. Hrnečky rozdělené podle barev a lžičky na kafe krásně do sebe poskládané. Je pravda, že jsem se u něj cítila moc dobře a říkala jsem si, že věděl, že přijdu a že si dal záležet, aby měl doma uklizeno. Akorát mi postupem času začalo vadit, že jsem si musela dávat na vše pozor, třeba na ty lžičky v šuplíku nebo perfektně poskládané ručníky v koupelně. Viděla jsem ho, že po mně stále něco uklízí nebo srovnává. Nejsem žádná špindíra, ale dokonalá taky ne.

článek

Když Filip navštívil můj byt, věděla jsem, že se mu tam nelíbí. Mám také ráda pořádek, ale hromádky časopisů u postele nebo oblečení přehozené na židli u mě není nepořádek. Takže jsme většinu času trávili u něj doma, což vedlo postupně i k velkým hádkám. Byl nespokojený, když jsem nedala hrnečky ouškem ve stejným směru nebo když jsem mu špatně poskládala trička a i když jsem se sebe víc snažila, stále bylo něco špatně. Ve svém věku, kdy v každém potencionálním partnerovi vidím i budoucího manžela a otce našich dětí, jsem si začala klást otázku, jestli mám tohle zapotřebí. Nedokázala jsem si představit mít s tímhle chlapem malé děti, které dělají stále nepořádek.

On by se určitě zbláznil a já z něj taky. Naše známost neměla dlouhé trvání. Jsem už hodně stará na to abych se předělávala a asi mám jiné priority, než stále naleštěný stůl nebo zrcadlo. V jádru duše nebyl špatný chlap, ale my jsme se k sobě prostě nehodili. On potřeboval ženskou, která by s ním sdílela stejnou vášeň pro úklid a já zase chlapa, kterému nebude vadit, když hodim tričko na postel.“

Jste také puntičkářky nebo spíše váš partner? A jak byste tyto neshody řešily?

Foto: profimedia.cz

3.4.2014 12:00| autor: Marie Vendelbergerová
Více o tématu: smysl pro pořádek

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist