Nový způsob randění. Schůzka, na které se mlčí

Najít lásku je někdy pořádná fuška. A lidé jsou v zoufalé honbě za tím pravým schopni podstoupit lecos. Nefungují seznamky? Je tam příliš mnoho podivných individuí či sexuchtivých maniaků? Nevadí, je tu nový způsob, jak vybrat toho pravého partnera!

Rande, při kterém je zakázáno mluvit. Není to přece jen už trochu bizarní způsob seznamování nebo přinejmenším divný? Zatím se rozbíhá ve Velké Británii a je otázkou času, kdy dorazí k nám.

Princip je celkem snadný, zaplatíte v přepočtu 600 korun a pak už jen v pronajaté hospodě dvě hodiny mlčíte společně s dalšími holkami z vaší party a tuctem chlapíků, které vám agentura vybrala  na seznamování. Žádné fráze na úvod, žádné zdvořilé loučení zakončené prolhanou větou: „Určitě se ozvu,“ prostě nic. Ani slovo. Ptáte se, jaký že to má všechno smysl?

Konverzaci či alkohol často používáme jako prostředky, které mají ve skutečnosti odvést pozornost od naší osobnosti, rozptýlit ji. Když s někým nemůžete mluvit, poznáváte jej ve skutečnosti daleko hlouběji,“ říká zakladatel trochu podivného způsobu randění Brit Adam Taffler a šmahem dodává, že si právě tímto způsobem našel přítelkyni.

článek

A jak to všechno probíhá? První kolečko je nonverbální. Znamená to, že partneři sedí naproti sobě, nesmějí používat slova, ale mají povolena gesta a zvuky. Někteří lidé třeba štěkají, tím chtějí naznačit, že mají rádi psy. Cílem je sdělit neverbální komunikací (třeba pantomimou, při níž člověk zahraje na klavír) něco o sobě a ke stejném přimět i svůj protějšek.

Pak následuje další kolo – to už nejsou povoleny vůbec žádné zvuky, partneři se jeden druhému dívají do očí, vždy minutu, pak přejdou k dalšímu. Večer končí zakroužkováním dotazníku, tedy přesněji jména dotyčného, kterého si přejeme znovu potkat.

Většina zúčastněných se shodla, že dorozumět se jen zvuky a gesty je docela fuška. Ne v každém třímá talent Bolka Polívky. A člověk musí naplno zapojit fantazii, aby svůj protějšek zaujal. A samozřejmě nesmí příliš uvažovat o tom, že si vlastně počíná celkem trapně a co by tomu řekli jeho kamarádi, kdyby ho viděli.

Zda to funguje? „Nevím, ale je to sranda,“ svěřuje se většina lidí, kteří vyzkoušeli rande, při němž je zakázáno mluvit. Mnoho jich sice životního partnera nenašlo, ale alespoň nestrávili další nudný večer před televizní obrazovkou. A možná se jim dokonce povedlo zdokonalit techniku svádění – takový hluboký sexy pohled svůdníka chce prý většinou jen cvik.

Foto zdroj: profimedia.cz

2.8.2013 12:00| autor: Marta Dostoupilová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist