Jak to vidí chlap: Opustil mě přítel a já zjistila, že jsem těhotná

Není asi nic horšího, než dostat kopačky ve chvíli, kdy ti pod srdcem vyrůstá nový život. A přesně to se stalo naší čtenářce Terce. Není divu, že se tím trápí. Co jí poradil náš chlap Tomáš?

jak-to-vidi-chlap-1100x618.jpg Zdroj: Tomáš Erben

Dotaz čtenářky Terezy:

Ahoj Tome, před 5 měsíci se se mnou rozešel přítel, že mě má strašně moc rád, ale nechce mi ublížit a že prý raději budeme kamarádi. Po rozchodu jsem zjistila, že jsem těhotná. Na začátku mě ignoroval a v tu dobu si také našel jinou partnerku, do které se prý zamiloval. Po měsíci ignorování se mi sám od sebe ozval. Pracujeme ve stejné firmě, každý den za mnou několikrát chodí, dělá vtípky, pošťuchuje mě, nebrání se dotykům, chodíme spolu i na oběd, ptá se, jak jsem se měla, co je nového a tak…. v práci jsme stále spolu, když nejsem v práci, tak mi volá. (Pokud je se svou přítelkyní, tak dělá mrtvého brouka, že nechce poslouchat ty její kecy.) Říká mi úplně všechno. Na svoji nynější partnerku přede mnou nadává. (Jak se hádají, že nic nedělá, že ho jen vytáčí, jak se chová jako malé dítě.) Občas mezi řečí si vzpomene na náš vztah, jak nám bylo fajn. Občas mi řekne zlato, ale hned se opraví a já dělám jako že nic. Ve všem ho vyslechnu i poradím. Před ním se přetvařuji, že mě nic netrápí, ale bohužel bych ho chtěla strašně zpátky i po tak dlouhé době. Někdy mám chuť mu říct, že ho chci zpátky, ale pak rychle couvnu. Chová se takhle ke mně hezky jen kvůli dítěti nebo bych u něj měla šanci ho získat zpět? Co dělat? Jít s pravdou ven a říct mu, jak na tom vážně jsem nebo čekat?

Děkuji za odpověď.

Odpovídá Tomáš Erben:

Ahoj Terko!

Tohle téma, které popisuješ, je pro mě z chlapského hlediska poměrně dost intenzivní, protože já mám úchvatnou roční holčičku, a tak sám prožívám otcovství jako velké téma. Chce se mi proto se tě hned na začátku zeptat – když tě ignoroval, jak píšeš, po rozchodu, věděl, že už s ním čekáš miminko? Ignoroval tedy nejen tebe, ale i to dítě?

Další dotaz, kterým bych rád, aby sis uvědomila charakter tvého milovaného – jak se ti zdá skutečný důvod s někým se rozejít ten, který uvádíš v první větě – preventivně někoho opustit, abych mu neublížil? O čem to svědčí? Jakou jistotu do případného dalšího soužití ti to dává?

No a do třetice, nedám ti pokoj: Umíš si představit být v roli jeho současné přítelkyně? Šprýmuje s jinou, zatímco na tebe nadává, mluví o tobě s despektem. Zamilování se po pár měsících přetaví do otravnosti. Co tohle o jeho podstatě vypovídá?

Zkus si opravdu na všechny ty otázky sama za sebe odpovědět. Ber to ode mě jako vodítko, díky kterému si třeba leccos uvědomíš. Vím, že ty otázky mohou znít trochu sugestivně, ale nemám na výběr. Z toho, co píšeš, mám chuť s tebou zatřást, aby sis uvědomila, že jako nastávající maminka si vybíráš chlapa do rodiny.

No a teď k tvým dotazům. Jak se říká: „Lepší litovat toho, co jsi udělala, než toho, co jsi neudělala“. Myslím, že ta nejistota, kterou v sobě neseš, umí být slušným mučicím nástrojem. Jako když se ti chce zvracet – lepší to mít rychle za sebou, než se půl noci protrápit. Co ti přinese čekání? A čeho se můžeš dočkat, když mu to řekneš? Teoreticky řekne ne (a pak je lepší to vědět, než na něj čekat až do puberty vašeho děcka) anebo řekne ano, a pak to (se zdviženým prstem ode mě) zkuste. Myslím, že s jeho vrtkavostí se rychle ukáže, zda to bude fajn anebo ne.

Rozhodně vám dvěma fandím, protože celá rodina je fajn a stojí za to za ni trochu zabojovat. Držím všem třem palce!!!

Partnerství, intimita, vztah sama k sobě… Jsi trochu ztracená? Nebuď lhostejná, jde přeci o tvůj život! Prvním krokem vzhůru může být třeba to, že mi jen napíšeš… www.tomaserben.cz.

Nebo se můžeš obrátit na Tomáše přes nás, napiš mu svůj dotaz na adresu redakce@femina.cz a my mu jej předáme. A také zkus poradit Terce, jak by ses na jejím místě chovala ty? Napiš nám do diskuze…

9.9.2020 2:00| autor: Tomáš Erben

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist