Jak to vidí chlap: Partner mě opouští a zase se vrací. Co mám dělat?

Vztahy jsou občas pekelně komplikované a pochopit, na co zrovna v dané situaci myslí muž a jak bychom se měly zachovat, aby nás správně pochopil nebo vůbec bral takové, jaké jsme, bývá někdy dost oříšek. Ale my tu máme našeho chlapa, který ti odpoví na každou i tu nejzáludnější otázku, která se týká vztahů. Dnes radí čtenářce Kristýně.

jak-to-vidi-chlap-1100x618.jpg Zdroj: Tomáš Erben

Dotaz čtenářky Kristýny:

Ahoj, chtěla bych se tě zeptat a znát tvůj názor. S přítelem jsme spolu byli necelé 3 roky. Poslední rok nám to moc neklape, přítel mi říká, že mě miluje, je hodný i ochotný, myslím, že já taky nejsem úplně nejhorší, ale často se hádáme. Už rok náš vztah funguje tak, že se se mnou přítel rozejde, 2 týdny se se mnou nebaví, poté mě vždycky kontaktuje s tím, že ho to mrzí a chce se vrátit a jelikož ho opravdu miluji, tak jsem mu na to vždy kývla. Posledně, když jsem se ho ptala, proč tohle dělá, proč si spolu nemůžeme věci normálně vyříkat, když se mi stejně vždy ozve, jestli mu ty týdny o samotě za to stojí, odpověděl mi, že se mnou být chce, ale že se mnou být nejde, ze ho štve to, jak žiju a že se mi vždy ozve, protože doufá, že se změním. Už nevím, co si o tom mám myslet a co mám dělat, miluji ho, ale vím, že to takto dál nejde, nedokážu si představit, že bych s ním nebyla, ale nedokážu si představit ani život takhle, je to psychicky dost vyčerpávající. Co mám dělat?

Odpovídá Tomáš Erben:

Milá Kristýno, začnu z tvého konce. Víš, že to takhle dál nejde a pokračování života ve stejném rytmu si nedovedeš představit. Mám pro tebe úkol. Opravdu si ho vyzkoušej, víc jak pár vteřin po tobě nechci:

Zavři oči a zkus procítit další měsíc tohohle tvého psychického náporu. Osobně věřím, že nejde jen o psychiku, ale ani tvé city zrovna dvakrát nejásají. A pak si představ rok, deset let, zbytek života bez velkých změn. Jak je ti z toho po těle? Budeš na konci toho svého života ráda? Co převažuje? Pocit, že jsi šťastná, že jsi se svou láskou anebo obava z toho, že se ti jednou nevrátí, je ti smutno a jsi bezradná?

A zeptám se tě ještě jednou. Jaký vztah by pro tebe byl ideální, co by takové partnerství mělo splňovat? Je možné, že na tebe někde nějaký takový čeká? Neznám tebe ani tvého přítele. Třeba dospěješ k tomu, že ti tahle horská dráha vyhovuje a byla by bez ní byla nuda. Anebo naopak zjistíš, že důvěra, sdílení, moci se jeden o druhého opřít, jsou pro tebe alfou a omegou vztahu.

Jak se podle tebe ve vztahu cítí tvůj přítel? Zkus se do jeho kůže vcítit bez ohledu na sebe. Co on by odpověděl, kdybych se ho zeptal „Co ti chybí ve vztahu?“, „Jsi šťastný?“, „Máš chuť své chování změnit?“, „Co bys chtěl změnit na životě Kristýnky?“.

Jak bys popsala svou zamilovanost? Je to spíš chuť s někým být, trochu zvyk anebo si jsi jistá, že on je tvou osudovou spřízněnou duší? Mění se v průběhu času tvé city?

Jaké máš tedy možnosti? Napadá mě ve vztahu zůstat a pokusit se o něj poprat, když na to budete dva.

Partnerství, intimita, vztah sama k sobě… Jsi trochu ztracená? Nebuď lhostejná, jde přeci o tvůj život! Prvním krokem vzhůru může být třeba to, že mi jen napíšeš… www.tomaserben.cz.

Nebo se můžeš obrátit na Tomáše přes nás, napiš mu svůj dotaz na adresu redakce@femina.cz a my mu jej předáme. A také zkus poradit Kristýně, jak by ses na jejím místě chovala ty?

29.7.2020 2:00| autor: Tomáš Erben

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist