Jak to vidí chlap: Má mě jenom do postele?

Po prvním rande to vypadalo skvěle, pak přišlo pár dalších a naše čtenářka Šárka už se těšila, že konečně našla toho pravého chlapa do nepohody. Jenže pak přišel první sex a s ním obrovská změna. Co Šárce poradil náš chlap Tomáš?

jak-to-vidi-chlap-1100x618.jpg Zdroj: Tomáš Erben

Dotaz čtenářky Šárky:

Ahoj Tome, jsem s přítelem šest měsíců, už jsme toho hodně zažili, ale jakmile jsme se spolu vyspali, tak se úplně změnil, už se mnou nechce trávit skoro žádný svůj volný čas, když už spolu jdeme, tak jde téměř skoro vždycky jen o sex, teď, když spolu máme někam jít, tak mi nakonec řekne, že chce, aby šel ještě někdo, vůbec nevím, co si o tom mám myslet, a proto bych se chtěla zeptat, čím to může být, když dřív jsme spolu chodili sami úplně normálně?

Děkuju

Šárka

Odpovídá Tomáš Erben:

Milá Šárko, pro bližší porozumění vašemu vztahu bych potřeboval lépe poznat jeho posloupnost. Když píšeš, že jste spolu šest měsíců, odhadoval bych, že už nějaký pátek od vašeho prvního sexu uplynul. Partneři se v začátku vztahu navzájem rovnají. On se k tobě chová tak, jak ty mu dovolíš, a také naopak. A ten „nějaký pátek“ tys mu asi dovolovala, co ti teď až tak nevyhovuje.

Mohlo se snadno stát, že ses pasovala do role milenky, od které on prostě víc, než nějaké to povyražení, nečeká. A musím za celé mužské pokolení přiznat, že jestli tomu tak je, budeš mít trnitou cestu zpět nebo kupředu.

Zdá se, že vaše představy se liší. Než abyste se jeden druhého snažili pokoutně zmanipulovat na svou stranu (a věř, že pokud tobě na něm záleží víc, bude on mít vždy navrch), prostě to otevřete. Ty tohle téma otevři. Je to na tobě, protože on může být klidně spokojený, zatímco ty se plácáš v emočním zmatku.

Kdo ví, třeba tě překvapí tím, že jsi tak neuvěřitelně přitažlivá dívka, že se prostě na nic jiného než na erotické radovánky nedokáže soustředit.

Co myslíš, že o tobě vypráví svým kamarádům? Jaké s tebou může mít úmysly do budoucna? Jak jinak vypadá vaše rande, pokud se někdo přidá? Chová se k tobě před dalšími lidmi s respektem? Když pro něj je váš vztah o sexu, čím je pro tebe?

Existuje něco, co bys sama dokázala udělat, aby se váš vztah zlepšil? Jestli ano, nemusíš mít starosti, prostě to udělej. Jestli ne, taky neměj těžkou hlavu, protože jsi ze sebe už vydala všechno.

Měj se dost ráda, Šárko! Tomáš

Partnerství, intimita, vztah sama k sobě… Jsi trochu ztracená? Nebuď lhostejná, jde přeci o tvůj život! Prvním krokem vzhůru může být třeba to, že mi jen napíšeš… www.tomaserben.cz.

Nebo se můžeš obrátit na Tomáše přes nás, napiš mu svůj dotaz na adresu redakce@femina.cz a my mu jej předáme. A také zkus poradit Šárce, jak by ses na jejím místě chovala ty? Napiš nám do diskuze…

16.9.2020 2:00| autor: Tomáš Erben

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist