Chcete krásné a pevné tělo? Vyzkoušejte deep work.

Cvičební program deep work zažívá nevídaný boom. Je to nové dynamické cvičení, které v sobě spojuje prvky jógy, pilates a východního myšlení. Zformuje vám postavu, protáhne svaly, zlepší kardiovaskulární systém. A rozhodně se u něj nebudete nudit.

Deep work je nový cvičební program, který vychází z východní filozofie a který aktivuje zejména vaše hluboké svalstvo. Základním stavebním kamenem je učení jing & jang a učení pěti elementů (země, dřevo, oheň, kov a voda) a jejich rozdílných energií. Obě tato učení jsou také východiskem tradiční čínské medicíny. Pokud čekáte klidné cvičení na podložce, pak budete zklamáni. Deep work je dynamické fitness cvičení, při kterém se pořádně zapotíte. Jako zvuková kulisa se často používá vysoce rytmická taneční hudba, která vás motivuje ke stále lepším výkonům.

Hezká postava i zdravé srdce
Díky pravidelnému cvičení deep work si nejen zpevníte postavu, ale také zlepšíte svůj kardiovaskulární systém. Příznivý vliv to bude mít i na držení těla a spalování tuků. Cvičte ideálně dvakrát týdně alespoň třicet minut, přičemž mezi jednotlivými tréninky by měla být minimálně dvoudenní pauza. Při cvičení dbejte na to, abyste nikdy nešli tzv. přes bolest. Zvolte si vlastní tempo, které vám bude vyhovovat, a jednotlivé cviky opakujte vždy pouze tolikrát, dokud neucítíte v procvičovaném svalu jemnou únavu a lehké pálení. Nezapomínejte na pravidelné dýchání, které je nutným předpokladem úspěchu. Chcete-li požitek ze cvičení maximalizovat, cvičte naboso na holé podlaze. A nechte se unášet tóny taneční hudby.

článek

Zakladatelem je Robert Steinbacher
Duchovní otec tréninkového programu deep work je bývalý gymnasta a úspěšný tanečník Robert Steinbacher. Tancovat se učil na jedné z nejznámějších tanečních akademií v New Yorku. Dnes se věnuje vzdělávání nových tanečníků, vyučuje prezentaci, choreografii a je také mezinárodně uznávaným instruktorem jógy. Před patnácti lety založil revoluční cvičební systém bodyART™ a založil bodyARTschool.

Začínáme protažením, končíme relaxací
Každý trénink se skládá ze sedmi fází. První fáze je zasvěcena dechovým cvičením a zlepšování koncentrace. Musíte se oprostit od všech starostí a stresu a soustřeďte se jen na své tělo a svou mysl. Obojí musí být v harmonii. Ve druhé fázi si své tělo důkladně protáhnete a připravíte ho na nadcházející cvičení. Uvolníte klouby, odstraníte fyzické i psychické blokády a zaměříte se na posilování a flexibilitu. Ve třetí fázi je váš kardiovaskulární systém plně aktivován a vaše tělo je připraveno cvičit. Ve čtvrté a  páté fázi cvičení provádíte jednotlivé cviky, zlepšujete koordinaci pohybů a stabilitu. V šesté fázi si rychle zopakujete nové cviky a v hlavě si pečlivě projdete jejich realizaci. Poslední sedmá fáze se odehrává ve znamení relaxace, položíte se na zem, zavřete oči, uvolníte celé tělo a necháte se unášet svou čistou myslí.

Foto: profimedia.cz
3.5.2013 8:00| autor: Jana Hlavatá
Více o tématu: jógaNew Yorkpilates

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist