Chcete hubnout? Zkuste fitness.

Pod slovem fitness si každá z nás asi nečastěji představí namakaného svalovce vydatně potřeného opalovacím krémem a olejem, jak v tangách předvádí na podiu svou muskulaturu porotě a obdivem vzdychajícím divákům. Ano, i to je fitness, ale pro vás může být cestou k tomu, jak krásně zhubnout, nebo si udržet svou váhu.

Není to jen budování a růst svalové hmoty, je to také způsob, jak si zlepšit své zdraví i náladu, jak zpevnit tělo a dodat mu na výkonnosti a v neposlední řadě je to správný životabudič jako každá jiná fyzická aktivita, při níž se nám do těla vyplavují ve zvýšené míře hormony štěstí.

Začínáte?
Pokud ano, pak mějte na paměti, že začít s fitness můžete kdykoliv a v jakémkoliv věku. Nezáleží na tom, jestli jste sportovně nadaná, nebo úplný antitalent, ani jestli vám je dvacet pět nebo padesát. Jediné, co musíte mít, je chuť do cvičení. A není to až tak banální, jak si někdo může myslet. Ne vždycky se vám bude chtít, po náročném dni v práci letět do tělocvičny, proto je vhodné najít nějakou motivaci. A je jedno, jestli to bude kamarádka, která vás vytáhne z pelechu, když budete mít zpátečnické myšlenky, nebo jen touha po krásném těle do plavek. Slibte si odměnu, třeba návštěvu vizážisty a spolu se změnou postavy změňte i svůj vzhled.

Pro mnohé ženy je návštěva posilovny něco jako noční můra. Představa plné posilovny namakaných mužů a vypracovaných žen je pro mnohé natolik nesnesitelná, že se o její návštěvu raději ani nepokusí. A přitom je tu i jiné řešení. Fitness se můžete věnovat i doma. A budete si moci připočítat k odbouranému stresu z plné posilovny i úsporu peněz a času. Navíc si cvičení můžete pohodlně rozložit do více úseků, což je i praktičtější. Ovšem počítejte s tím, že prvotní investice bude poněkud vyšší.

Než se do cvičení nebo koupě vhodných strojů pustíme, měli bychom si ujasnit, co vlastně od cvičení očekáváme. Jestli chceme pouze zvýšit svou fyzickou kondici, nebo shodit nějaké to kilo, případně toužíme po nárůstu svalové hmoty.

[[related]]

Vybavení
Vybírat můžete z opravdu velkého množství nejrůznějších „mučidel“ našich těl. Sáhnout můžete po klasice v podobě rotopedu, díky němuž shodíte nějaké to kilo, zvýšíte svou fyzičku a posílíte zejména hýžďové a stehenní svalstvo. Jsou vhodné i pro úplné začátečníky. Vyzkoušet můžete k posílení především dolních končetin steppery, výborné jsou posilovací lavice, které jsou většinou uzpůsobeny k posílení jedné části těla, a jsou určené především pro ty, kteří touží po nárůstu svalové hmoty. Skvělým pomocníkem pro procvičení celého těla je bezesporu veslařský trenažer.

Ať už si vyberete cokoliv, vždy vybírejte kvalitu. Nenechejte se zlákat laciným zbožím z reklam a raději zajděte do specializované prodejny, kde vám odborný personál jistě rád poradí. Pokud se pouštíte do cvičení až ve chvíli, kdy už vám to doporučil kvůli nejrůznějším zdravotním problémům lékař, je porada s odborníkem přímo povinností. Avšak vězte, že díky fitness můžete zmírnit bolesti zad, napomoci odblokování jednotlivých partií zad i krční páteře i vypracovat dostatečně silnou svalovou oporu pro vaše klouby. K tomuto jsou vhodné třeba obyčejné velké míče.

Výživa
Pokud se pustíte do cvičení, pak byste měla také vhodně upravit svůj jídelníček. Nemůžete doufat, že se nacpete svíčkovou s pěti knedlíky, zazdíte to čokoládou nebo větrníkem a díky cvičení všechno spálíte. Měla byste se vyhýbat všemu, co obsahuje rafinovaný cukr a příliš mnoho tuků. Do jídelníčku zařadit ryby a bílé maso, spoustu zeleniny a ovoce a hlavně nehladovět. Jedině tak bude mít tělo sílu na cvičení.

Foto zdroj: profimedia.cz

8.4.2013 8:00| autor: Dorotka G.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist