Kokosová voda: Nejnovější hit celebrit na hubnutí!

Kokosová novinka si podmanila Holywood – slibuje štíhlou linii, zdraví, skvělou imunitu. Jeví se jako učiněný zázrak stvořený pro ženy, který nevyváží ani mega briliant.

Madonna do podniku vyrábějícího kokosovou vodu investovala miliony. Její konkurentka na hudebním poli, Lady Gaga, se také díky kokosové vodě snaží vypadat štíhle a zdravě. A nejsou samy. I Courteney Cox a Jessica Simpson shazují tuk prostřednictvím nového zázraku.

Kde se vzala tu se vzala

V roce 2004 ještě nikdo netušil, že Američané Mike Kirban a jeho byznys partner Ira Liran zakládají novou továrnu na sny celebrit a mnoha žen po celém světě. V baru se seznámili se dvěma Brazilkami, které jim představily chuť kokosové vody a zasvětily je do tajů nápoje.

Šikovní mladíci neváhali tento patent přivést do New Yorku a začali napájet Ameriku. Jejich roční obrat stoupl na 12 milionů dolarů a impérium, které začínalo doma na sporáku, má dnes hodnotu mezi 120 a 140 miliony dolarů. Do extra receptury a techniky neváhaly investovat i hvězdy jako Madonna a Demi Moore, které se i stébla chytají, aby se jim vrátila oslnivá krása a zmizely tukové polštářky na břiše.

Tentokrát je jejich stéblem zelený kokos. Navíc, když si jen nápoj přiložily k ústům, udělaly společnosti takovou reklamu, že ke splnění amerického snu, a snu mnoha žen, se zdá, že je to pouze krůček.

Zázrak jménem Vita Coco

V Čechách jej budete darmo googlovat, ale Amerika už ví, že je to malý zázrak v láhvi, vždyť proč by jinak Lady Gaga tak vehementně prohlašovala, že její obrat k zdravému životnímu stylu má na svědomí právě kokosová voda.

Poté, co se tato o generaci mladší konkurentka Madonny zřítila přímo na pódiu vyčerpáním, udělala radikální řez za nočním vyjídáním chladničky a vůní fast foodu.

Dnes se jí jídelníček změnil na ukázku zdravé výživy. Obilné chipsy, salsa, tofu, krůtí maso, žádné tučné hříchy a samozřejmě, kokosová voda. Extrakt se získává ze zelených kokosových ořechů a je 100% přírodní.

Je to zlatý klíč hydratace těla a je bez jakéhokoliv cholesterolu a tuku. A kromě toho je prošpikována draslíkem a zvedá imunitu lépe než hlíva ústřičná.

Náhrada limonád?

Lékařský personál se celkem pochvalně vyjádřil o možnosti, že kokosová voda se stane alespoň u něžnější části populace náhradou za sladké nápoje plné cukru a tuku. Chutná totiž skvěle a jako náhradu Coly ji propagují i Courteney Cox či Jessica Simpson. Kromě zmíněných pozitiv má i urychlovat metabolismus a tak mohou hvězdy na párty pařit do rána a ten talíř specialit údajně stráví dvakrát rychleji.

Lékaři jsou ale právě k tomuto účinku „zázračné“ kokosové vody skeptičtí. Přestože hvězdy mají omluvu pro přežírání a kokosová voda se valí už i na Britské ostrovy, lékaři všem rychle kazí iluze o tom, že našli nové eso v boji s tukem.

Strava nestačí

Můžete pít od rána do večera kokosovou vodu a možná shodíte pár kilo. Na tom se shodnou i odborníci a dokonce pokud budete místo prorostlé krkovičky pít vodu – i obyčejnou, na váze se budete usmívat, ale bez cvičení bude ve fázi „bez diety“ ručička váhy opět rychle stoupat. Ani hvězdy se tak nevyhnou potu a námaze v posilovně.

Vždyť Madonna, když se připravovala na svou šňůru Confession on a Dance Floor v tělocvičně od únavy i usínala. Podobně se trápí s cviky i Lady Gaga. Největším a nepřekonaným hitem, který znají i celebrity, zůstává tajemství malých porcí během celého dne. Kokosová voda je zase hvězdná vychytávka, která opět rychle zapadne, když některou z hvězdiček s lahví v ruce chytne deprese zvaná nadváha.

 

Publikováno ve spolupráci s diva.sk

30.11.2010 12:01| autor: Lucie Elen

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist