Ženy frigidní versus nymfomanky. Co je lepší?

Zdají se vám už jen samotná slova zajímavá a vzrušující? Pak vězte, že frigidní ženy stejně jako nymfomanky tak slastný život nemají. Co vlastně znamená být frigidní nebo nymfomanka? Zjistily jsme pro vás…

Nezájem o sex

Frigiditou mohou být postiženi jak ženy tak muži, u žen se ovšem objevuje častěji. Název pochází z latinského slova frigidus, což znamená chladný. Frigidní ženy nemají zájem o sex, nedokáží dosáhnout orgasmu, nepociťují vzrušení ani při dráždění pohlavních orgánů. Neznamená to ovšem, že frigidní ženy jsou bez citu. Potřebují lásku, oporu a pohlazení. Tím to ovšem končí. Frigidita se může objevit již na začátku dospívání. Za příčinou nejčastěji stojí psychické potíže, mezi které patří zneužívání v dětství, znásilnění, nedostatečná láska k sama sobě nebo špatné zkušenosti s muži.

Některé ženy jsou frigidní pouze u některého partnera, u jiného jim vzrušení nedělá potíže. Frigidita může být spojena i s těžkým porodem, interupcí nebo s kojením. Frigidní ženy většinou nebývají nešťastné z toho, že nemají chuť na sex. Trápení začíná až v partnerském vztahu. Ženy mohou ze začátku chuť na sex a orgasmus předstírat, ale to většinou nemá dlouhého trvání.

článek

Sexuální abstinence může být ze strany partnera považována za nevěru nebo ztrátu lásky. Nejlepší je o svých potížích s protějškem mluvit otevřeně, aby si nemyslel, že příčinou je on. Léčba frigidity je dnes velmi úspěšná, ale je zde potřeba trpělivosti obou partnerů. Může se léčit léky, ale i psychoterapií, kdy je zapotřebí odstranit škodlivé faktory, zkoušet masturbační techniky a hledat erotogenní zóny. Ženy mohou zkusit i posilovací cviky k posílení pánevního dna.

Sex jako posedlost

Naprostý opak frigidity je nymfomanie. I když se stále vede mezi lékaři spor, jestli je vůbec možné být na sexu závislý a kde začíná ona hranice nenormálnosti, je jisté, že nadměrně vášnivé ženy mezi námi prostě jsou. Nymfomanky jsou ženy, které musejí být i několikrát denně sexuálně uspokojovány. Nepotřebuje to jejich tělo, ale pouze jejich psychika. I když se může pánům ze začátku zdát taková žena jako dar z čistého nebe, mnohý muž to po čase nevydrží a takovou ženu opouští. Proto není pro nymfomanky nic zvláštního, mít několik milenců najednou.

Podle lékařů mají nymfomanky zvýšenou hladinu hormonu androgenů, které se dají úspěšně léčivy snižovat. Máte často chuť na sex? Nemusíte být hned nymfomanka. Problém, ale může začít, když už vašemu partnerovi váš sexuální apetit začíná vadit.

Co myslíte, že je lepší? Být frigidní nebo nymfomanka? A jak to máte vy? Napište nám do diskuze.

Foto zdroj: profimedia.cz

13.8.2014 12:00| autor: Marie Vendelbergerová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist