Buďte hezká do plavek. Zkuste cviky proti celulitidě

Neexistuje snad žena, která by si kriticky neprohlížela v zrcadle zadní partie. Tam, kde nejsou tukové polštáře, je zaručeně celulitida. A přitom… Před pár desítkami let celulitidu vůbec nikdo neřešil. Jak bylo na světě krásně!

Jenže byznys je byznys, a tak na hrudky pod kůží začali upozorňovat zejména výrobci kosmetických přípravků. Nutno říci, že účinně. Ruku na srdce – která z nás by nechtěla vypadat zrovna tak krásně jako modelka na titulce časopisu, jejíž pokožka je tak krásně hladká. Retuš neretuš.

O celulitidě už toho bylo napsáno hodně. A jak už to tak bývá, rozšířila se spousta omylů. Které jsou ty nejčastější?

3 mýty o celulitidě

Problémové partie stačí namazat krémem

Bohužel tak jednoduché to neníl! Bez ohledu na to, o jak drahý krém se jedná, nejde to. Celulitida totiž není kožní problém, její ložiska spočívají pod kůží. Chce to investovat také úsilí a více se hýbat.

Za celulitidu může genetika a úplně odstranit se nedá

Není samozřejmě vyloučeno, že nevzhledné dolíčky na kůži trápí matku i dceru. Nicméně genetika za celulitidu nemůže.

S celulitidou se obtížněji bojuje ve vyšším věku

Není to pravda. Celulitidy se dá zbavit účinným pohybem i ve vyšším věku. Vůbec nezáleží na tom, zda vás trápí od puberty, po porodu či zda plně propukla až po menopauze. Jedná se o problém ve struktuře kůže, který je následkem nenamáhání svalů.

Účinné cviky, díky nimž se zbavíte celulitidy

Squaty. Narovnejte se, ramena tlačte dolů, lopatky k sobě. Pomalu jděte do polodřepu. Váha je na patách. Potom se opět narovnejte, nohy ale úplně nepropínejte. Zanožte jednu nohu. Cvik opakujte, narovnejte se a zanožte druhou nohu.

Široký stoj rozkročný, ruce v bok. Jdete opět dolů do polodřepu. Poté se zvednete a jednu nohu dáte dopředu přes druhou. Opakujte dvacetkrát. A poté křižte druhou nohu. Dbejte na to, aby vrchní část těla zůstala nehybná.

Lehněte si na zem. Ruce dejte podél těla. Nohy jsou mírně rozkročené. Odlepte zadek od země, lopatky ale zůstávají na podložce. Dvacetkrát opakujte.

Klekněte si. Opřete se o ruce. A zanožujte jednu nohu. Opakujte osmkrát. Poté nataženou nohu pokrčte tak, aby pata směřovala k zadečku.

Foto zdroj: profimedia.cz

4.7.2013 12:00| autor: Marta Dostoupilová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa žen?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@femina.cz

TOPlist